Začátek a konec - Od početí/narození až po smrt

9. října 2018 v 12:14 | Rock-Lee13 |  Filozofické slohy
Začátek a konec má mnoho věcí a činností. Pokud jde o věci, tak mezi ně patří například silnice, schody, okurka, nebo i třeba schody do kurníku. Pokud jde o činnosti, tak zde spadá celá široká škála pracovních postupů. Jsou však i činností, které konec nemají, do kterých patří kupříkladu vývoj lidstva, či PC hry bez konce.

Já zde budu mluvit ale o začátku a konci lidského života.

Kdy je začátek života? Mnoho lidí si myslí, že začátek života je narození. Já si však myslím, že život začíná početím. Začátek života má však i přenesený význam, podle kterého je začátkem života stav, kdy člověk přestane přežívat, ale začne si života plně užívat, tzv. žít na plno.

Kdy končí život? To není úplně hloupá otázka. Ateisté by řekli, že život končí smrtí, ale věřící a obzvlášť buddhisté vidí smrt jako bránu do nového života. Dále konec života může být vězení, pokud jsme zavřeni na velmi dlouhou dobu, nebo konce života můžeme docílit tak, že se staneme invalidní, a to jak fyzicky, tak i psychicky.

Na závěr bych chtěl říct, že jakmile nás život začal, měli bychom se ho snažit plnohodnotně a zbytečně neriskovat, abychom prožili kvalitní a dlouhý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama