Gothic - Výhody a nevýhody frakcí

13. října 2018 v 16:05 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Gothic je starší fantasy RPG hra, která se odehrává ve středověku. Kromě architektury nemá s gotikou nic společného. Tuto hru vydala německá společnost Piranha Bytes. Gothic je hra, která svým stářím přesahuje hranici deseti let.

Příběh

Král Rhobar II. odolával dlouhá léta všem nepřátelům, až na jednoho, kterým jsou skřeti. Aby jeho armáda mohla s touto hrozbou bojovat, Rhobar II. nařídil, že každý provinilec bude poslán do trestanecké kolonie těžit magickou rudu. To ale králi nestačilo, a tak nařídil svým nejvyšším mágům ohně, aby vztyčili na údolím magickou bariéru. Kvůli neznámé síle bariéra nabyla větších rozměrů, než se původně očekávalo. Chvíle nepozornosti kopáčům stačila k tomu, aby převzali moc nad starým táborem, a tak rudobaron Gomez převzal moc nad starým táborem a aktuálně diktuje podmínky Rhobarovi II., které král musí splnit, aby dostal magickou rudu, která je pro úspěch ve válce proti skřetům strategická.
Za jednoho z trestanců, který byl právě poslán za bariéru do trestanecké kolonie, hrajete. Vaším prvním úkolem je doručit dopis mágům ohně a později se přidat do jedné ze tří kolonií.

Popis jednotlivých frakcí

Starý tábor - Tento tábor je největší a nejstarší. Členství vám může zajistit Diego, pokud bude souhlasit Gomez, vůdce starého tábora a rudobaron. Ke Gomezovi Vás pustí strážce brány Thorus, pokud bude souhlasit Diego. Abyste byli přijati, musíte splnit Zkoušku oddanosti a získat kladné body od stínů.
výhody: možnost volby povýšení (strážce/mág ohně), nejhezčí nástupní zbroj (spíš oděv)
nevýhody: těžší vstup, později jedno nemilé překvapení

Nový tábor - Zde o vašem přijetí rozhoduje Lares, vůdce tábora banditů. Abyste ho mohli navštívit, musíte mu donést nějakou cennost, kterou získáte od vyslance Mordraga. Aby Lares souhlasil s vaším přijetím do této frakce, musíte splnit pár úkolů pro Nový tábor.
výhody: nejlehčí vstup, volná pravidla v táboře
nevýhody: asi žádné

Bratrstvo - Abyste byli přijati do tábora v bažinách, musí vaše rozhodnutí schválit druhý nejdůležitější člen tábora Cor Kalom. Ten posvětí vaše rozhodnutí, pokud budou souhlasit alespoň čtyři z pěti guru. S těmi ale nesmíte mluvit, ale musíte počkat, až osloví oni vás.
výhody: možnost ovládat obouruční meč, speciální kouzla
nevýhody: nejtěžší vstup, horší pověst ze strany jiných táborů

zdroje:
- částečná pomoc z webové stránky - http://www.gothicz.net/gothic-1/navod/ (napsáno vlastními slovy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama