Říjen 2018

Moje vysněné povolání

22. října 2018 v 15:41 | Rock-Lee13 |  Práce
Vysněná povolání, nebo spíše výdělečné činnosti, které bych chtěl dělat, jsou investor, rentiér, placený bloger, placený poradce v oblasti dětské psychologie a prodejce moderního umění.

Co se týče mých dosavadních úspěchů v této oblasti, tak jsem drobný investor, neplacený bloger, neplacený poradce a prodejce moderního umění, který zatím ještě neprodal žádné umělecké dílo. V této oblasti tedy nemám moc valné úspěchy kromě investování, kde dosahuji celkem slušného výnosového procenta.

V budoucnu bych ale chtěl a pracuji na tom, abych byl úspěšnější v prodeji moderního umění. Zatím prodávám jen pár desítek obrazů a rovněž mám nějaké obrázky i na internetu. Jedná se o kubistické kresby, přičemž jedny jsou barevné a druhé černobílé. Také bych se chtěl stát placeným blogerem, ale nevím jak toho dosáhnout, i když jsem se tohoto cílu už snažil dosáhnout, ale neúspěšně. Vzhledem k tomu, že mé články postrádají hlubší zamyšlení a mají celkem velké množství chyb, tak tohoto cíle možná ani nedosáhnu.

Nakonec bych chtěl říct, že i když jsem toho zatím moc nedosáhl, tak nemám za sebou ještě ani třetinu života, tak mám ještě velkou šanci alespoň v něčem prorazit a stát se váženou osobou města, ve kterém žiji.

Gothic - Výhody a nevýhody frakcí

13. října 2018 v 16:05 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Gothic je starší fantasy RPG hra, která se odehrává ve středověku. Kromě architektury nemá s gotikou nic společného. Tuto hru vydala německá společnost Piranha Bytes. Gothic je hra, která svým stářím přesahuje hranici deseti let.

Příběh

Král Rhobar II. odolával dlouhá léta všem nepřátelům, až na jednoho, kterým jsou skřeti. Aby jeho armáda mohla s touto hrozbou bojovat, Rhobar II. nařídil, že každý provinilec bude poslán do trestanecké kolonie těžit magickou rudu. To ale králi nestačilo, a tak nařídil svým nejvyšším mágům ohně, aby vztyčili na údolím magickou bariéru. Kvůli neznámé síle bariéra nabyla větších rozměrů, než se původně očekávalo. Chvíle nepozornosti kopáčům stačila k tomu, aby převzali moc nad starým táborem, a tak rudobaron Gomez převzal moc nad starým táborem a aktuálně diktuje podmínky Rhobarovi II., které král musí splnit, aby dostal magickou rudu, která je pro úspěch ve válce proti skřetům strategická.
Za jednoho z trestanců, který byl právě poslán za bariéru do trestanecké kolonie, hrajete. Vaším prvním úkolem je doručit dopis mágům ohně a později se přidat do jedné ze tří kolonií.

Popis jednotlivých frakcí

Starý tábor - Tento tábor je největší a nejstarší. Členství vám může zajistit Diego, pokud bude souhlasit Gomez, vůdce starého tábora a rudobaron. Ke Gomezovi Vás pustí strážce brány Thorus, pokud bude souhlasit Diego. Abyste byli přijati, musíte splnit Zkoušku oddanosti a získat kladné body od stínů.
výhody: možnost volby povýšení (strážce/mág ohně), nejhezčí nástupní zbroj (spíš oděv)
nevýhody: těžší vstup, později jedno nemilé překvapení

Nový tábor - Zde o vašem přijetí rozhoduje Lares, vůdce tábora banditů. Abyste ho mohli navštívit, musíte mu donést nějakou cennost, kterou získáte od vyslance Mordraga. Aby Lares souhlasil s vaším přijetím do této frakce, musíte splnit pár úkolů pro Nový tábor.
výhody: nejlehčí vstup, volná pravidla v táboře
nevýhody: asi žádné

Bratrstvo - Abyste byli přijati do tábora v bažinách, musí vaše rozhodnutí schválit druhý nejdůležitější člen tábora Cor Kalom. Ten posvětí vaše rozhodnutí, pokud budou souhlasit alespoň čtyři z pěti guru. S těmi ale nesmíte mluvit, ale musíte počkat, až osloví oni vás.
výhody: možnost ovládat obouruční meč, speciální kouzla
nevýhody: nejtěžší vstup, horší pověst ze strany jiných táborů

zdroje:
- částečná pomoc z webové stránky - http://www.gothicz.net/gothic-1/navod/ (napsáno vlastními slovy)

Začátek a konec - Od početí/narození až po smrt

9. října 2018 v 12:14 | Rock-Lee13 |  Filozofické slohy
Začátek a konec má mnoho věcí a činností. Pokud jde o věci, tak mezi ně patří například silnice, schody, okurka, nebo i třeba schody do kurníku. Pokud jde o činnosti, tak zde spadá celá široká škála pracovních postupů. Jsou však i činností, které konec nemají, do kterých patří kupříkladu vývoj lidstva, či PC hry bez konce.

Já zde budu mluvit ale o začátku a konci lidského života.

Kdy je začátek života? Mnoho lidí si myslí, že začátek života je narození. Já si však myslím, že život začíná početím. Začátek života má však i přenesený význam, podle kterého je začátkem života stav, kdy člověk přestane přežívat, ale začne si života plně užívat, tzv. žít na plno.

Kdy končí život? To není úplně hloupá otázka. Ateisté by řekli, že život končí smrtí, ale věřící a obzvlášť buddhisté vidí smrt jako bránu do nového života. Dále konec života může být vězení, pokud jsme zavřeni na velmi dlouhou dobu, nebo konce života můžeme docílit tak, že se staneme invalidní, a to jak fyzicky, tak i psychicky.

Na závěr bych chtěl říct, že jakmile nás život začal, měli bychom se ho snažit plnohodnotně a zbytečně neriskovat, abychom prožili kvalitní a dlouhý život.

Piráti z Karibiku Prokletí Černé perly - recenze

5. října 2018 v 10:36 | Rock-Lee13 |  Filmy
Piráti z Karibiku Prokletí Černé perly je akční fantasy komedie. Byl natočen v roce 2003 a jeho délka je dvě hodiny a dvacet minut. Je to americká kinematografie.

Film se skládá ze dvou příběhů. První příběh je o ústřední postavě celého filmu, Jacku Sparrowovi, který se chce pomstít svému bývalému prvnímu důstojníkovi a nynějšímu kapitánovi Černé perly, Barbossovi. Druhý příběh se točí kolem Williama Turnera, kováře, který chce osvobodit svého otce ze spárů Davyho Jonese.
Pokud jde o hlavní postavy, tak mezi ně patří:
- Jack Sparrow - hlavní hrdina filmu, jeho cílem je pomstít se Barbossovi
- William Turner - kovář, později pirát, chce zachránit svého otce
- Elizabeth Swannová - dcera guvernéra Swanna, později pirát a kamarádka hlavního hrdiny filmu
- Hektor Barbossa - kapitán Černé perly, jenž chce zlomit své prokletí
- Joshamee Gibbs - námořník ve službách Anglie, později první důstojník Jacka Sparrowa
- James Norrington - uvážlivý kapitán bez emocí, který chce chytit Jacka Sparrowa

Plusy
Mezi hlavní plusy díla patří vynikající herecké výkony postav, chytlavá hudba, propracovaný příběh, hutný děj a věrohodné a působivé prostředí, ve kterém se děj filmu odehrává. Dalším plusem je fakt, že i přesto, že film není nejnovější, má celkem málo chyb a technologie a skvělé využití technologie k natočení filmu.

Mínusy
Piráti z Karibiku žádné mínusy nemá kromě o něco horší grafiky, ale to je tím, že film je více než deset let starý.

CELKOVÝ VERDIKT

Tento film má mnoho plusů a jen jeden nedostatek, a proto si zaslouží devět bodů z deseti. Jedná se o kvalitní nestárnoucí a legendu mezi filmy daného žánru.

Accel World: Infinite Burst

2. října 2018 v 15:39 | Rock-Lee13

Accel Wolrd: Infinite Burst je animovaná akční science-fiction. Příběh je o pár desítek let vzdálené budoucnosti, která se točí kolem virtuální reality v podobě tzv. "zrychleného světa", díky které každý Bustr Linker (uživatel tohoto druhu virtuální reality) může mnohonásobně lépe vnímat okolní čas a mít lepší reflexi, čímž získá v běžném životě mnoho výhod.

Film se skládá ze dvou částí. První část je tvořena rychlým shrnutím událostí celého anime, které se skládá z 24 dílů po 24 minutách. Druhá půlka je tvořena bojem všech sedmi králů proti hrozbě celého universa Accel world.

Co se týče postav této kinematografie, tak hlavní hrdina je nic moc. Jedná se spíš o takového "kabelkového psíka" druhé hlavní hrdinky Kuroyukihime díky které má děj zápletku. Hlavní záporák anime také ničím nenadchne, a to hlavně pro svůj charakter (Je to zbabělec, manipulátor a na konci i ubožák.) a kvůli tomu, že je silný jen kvůli krádežím schopností ostatních hráčů. Mezi postavy, které za něco stojí, patří podle mě Ash Roller (neotesanec a čestný chlap v jedné osobě), Himi Akira (pomocnice pro Bustr Linkery - začátečníky) a Takumu Mayuzumi (osoba balancující na hraně dobra a zla a přítel hlavního hrdiny).

Pokud jde o grafiku a hudební stránku filmu, tak grafická stránka je na velmi dobré úrovni (Obzvláště vzhled Burstr Linkerů je velmi povedený a prostředí ve velkoměstě). Hudební stránka také není špatná, ale není hlavním tahounem filmu.

Celkové hodnocení tohoto anime filmu je z mé strany průměrné, jelikož klady a nedostatky jsou ve vyváženém poměru. Mezi zápory patří hlavní hrdina, ne moc dobrý děj a postavy, které jsou nic moc, až na pár výjimek. Hlavní klad je grafika a hudba, díky které tento film patří alespoň mezi průměr.