Spamování

26. září 2018 v 12:09 | Rock-Lee13
Spamování spočívá v rozesílání zpráv mnoha lidem. Na rozdíl od stalkingu neboli nebezpečného pronásledování, kdy člověk posílá mnoho zpráv jednomu člověku, spamování není trestné, ale není to vhodné a vítané chování.

Slovo spam je obecné označení pro nevyžádanou zprávu. Jak jsem zmínil v předchozím odstavci, adresátem spamování bývají obvykle desítky, stovky a někdy i tisíce lidí, přičemž odesláním jedné zprávy dostane danou poštu velká skupina lidí najednou, tzv. spam bývá odeslán hromadně.

Spamy mají v drtivé většině podobu reklamy, ale nabývá i formu různých sdělení od politiků a z určitého úhlu pohledu spamem mohou být i počítačové viry, jelikož vir může splňovat charakteristiku hromadnosti a vždy je nežádoucí.
Spamming se může týkat i internetových diskuzích, kde nejjednodušší druh spamování má podobu shluku nesouvislých písmen a slabik až po složitější spamování, kde spammeři můžou vkládat sofistikované reklamní nabídky.

Nakonec bych chtěl dodat, že nejlepší obrana proti spamujícím je ignorace, případně blokace adresátů, kteří nám posílají spamy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama