Můj vztah k třídění odpadu

18. září 2018 v 17:50 | Rock-Lee13 |  Recyklace
Třídit lze v podstatě jakýkoliv odpad. Výjimkou je pouze směsný odpad a znehodnocený odpad. Podle současných studií lze třídit asi 90 % smetí.

Většina domácností třídí papír, sklo a plast. Řada z nich třídí i ocel a bioodpad a některé recyklují i další složky odpadu. Třídění velkoobjemového odpadu a nebezpečného odpadu (např. chemikálie, barvy, pesticidy apod.) je samozřejmostí.
Pokud jde o mě, tak třídění odpadu mám z rodiny na starosti já. Recykluji papír, sklo (bílé i barevné) a plast. Dále třídím chemikálie a velkoobjemový odpad. Poslední jmenované položky odvážím do sběrného dvora, pokud je potřeba se toho zbavit.

Splašky, které však netřídím, jsou ty, které už vznikly a ne ty, které pravidelně vznikají. Myslím tím kupříkladu odpad v přírodě a odpad ve sklepě a na půdě, jelikož umím dobře třídit jen to smetí, které se pravidelně produkuje.

Na závěr bych chtěl říct, že třídění odpadu je jednou z hlavních činností, díky kterým můžeme pomoct naši matičce Zemi, a proto vám doporučuji třídit minimálně základní odpad a chemikálie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama