Září 2018

Spamování

26. září 2018 v 12:09 | Rock-Lee13
Spamování spočívá v rozesílání zpráv mnoha lidem. Na rozdíl od stalkingu neboli nebezpečného pronásledování, kdy člověk posílá mnoho zpráv jednomu člověku, spamování není trestné, ale není to vhodné a vítané chování.

Slovo spam je obecné označení pro nevyžádanou zprávu. Jak jsem zmínil v předchozím odstavci, adresátem spamování bývají obvykle desítky, stovky a někdy i tisíce lidí, přičemž odesláním jedné zprávy dostane danou poštu velká skupina lidí najednou, tzv. spam bývá odeslán hromadně.

Spamy mají v drtivé většině podobu reklamy, ale nabývá i formu různých sdělení od politiků a z určitého úhlu pohledu spamem mohou být i počítačové viry, jelikož vir může splňovat charakteristiku hromadnosti a vždy je nežádoucí.
Spamming se může týkat i internetových diskuzích, kde nejjednodušší druh spamování má podobu shluku nesouvislých písmen a slabik až po složitější spamování, kde spammeři můžou vkládat sofistikované reklamní nabídky.

Nakonec bych chtěl dodat, že nejlepší obrana proti spamujícím je ignorace, případně blokace adresátů, kteří nám posílají spamy.

Můj vztah k třídění odpadu

18. září 2018 v 17:50 | Rock-Lee13 |  Recyklace
Třídit lze v podstatě jakýkoliv odpad. Výjimkou je pouze směsný odpad a znehodnocený odpad. Podle současných studií lze třídit asi 90 % smetí.

Většina domácností třídí papír, sklo a plast. Řada z nich třídí i ocel a bioodpad a některé recyklují i další složky odpadu. Třídění velkoobjemového odpadu a nebezpečného odpadu (např. chemikálie, barvy, pesticidy apod.) je samozřejmostí.
Pokud jde o mě, tak třídění odpadu mám z rodiny na starosti já. Recykluji papír, sklo (bílé i barevné) a plast. Dále třídím chemikálie a velkoobjemový odpad. Poslední jmenované položky odvážím do sběrného dvora, pokud je potřeba se toho zbavit.

Splašky, které však netřídím, jsou ty, které už vznikly a ne ty, které pravidelně vznikají. Myslím tím kupříkladu odpad v přírodě a odpad ve sklepě a na půdě, jelikož umím dobře třídit jen to smetí, které se pravidelně produkuje.

Na závěr bych chtěl říct, že třídění odpadu je jednou z hlavních činností, díky kterým můžeme pomoct naši matičce Zemi, a proto vám doporučuji třídit minimálně základní odpad a chemikálie.

Padák kvůli stokoruně

5. září 2018 v 17:22 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Protože mi finanční poradce Martin zjistil, které pojišťovny by mě přijaly, a vyhodnotil, která je pro mě nejlepší, rozhodl jsem se, že mu pošlu děkovný e-mail a dám mu několik cukrovinek.

Po odeslání elektronického dopisu jsem vzal svůj modrý baťoh, naplnil ho sladkosti, které nemám moc v oblibě, což jsou hlavně zdravé tyčinky, bonbóny a lízátko a šel jsem do kanceláře společnosti Eko company.

Jakmile jsem byl v kanceláři pana Martina, ten mě přivítal a zeptal se mě, jestli nemám ještě další přání. Já jsem mu řekl, že bych chtěl hmotně poděkovat mu za jeho služby a předal jsem mu lízátko, sáček bonbónů, tabulku čokolády, dvě Tatranky, Marsku a sušenku Tender. Martin chtěl zpočátku odmítnout dané sladkosti, ale poté, co jsem naléhal, řekl, že je rozdá dětem.

Poté jsem šel domů a doma jsem byl na tabletu až do večera. Martin po pracovní směně vzal sladkosti a rozdal je třem malým dětem. Dvanáctiletá Eliška dostala tabulku čokolády, devítiletý Pepík dostal dvě Tatranky, Marsku a sušenku Tender a desetiletý Jindra dostal sáček bonbónů.

Martin však chtěl ještě obdarovat osmiletého Robertka, ale ten mu utekl, protože se ho bál, a tak Martin lízal lízátko sám.

Druhý den jsem se koukl na e-mail a zjistil jsem, že Martin bude sladkosti, které jsem mu dal a budu dávat, rozdávat dětem jako zpestření k uzavřené smlouvě. To mě velmi potěšilo, a tak jsem se rozhodl, že mu dám vylepšenou tabulku čokolády.

Šel jsem do podniku Eko company a Martinovi jsem předal Milku, ve které byla stokoruna. Naneštěstí jsem o tomto nápadu řekl svému sousedovi, který měl syna jménem Robertík.

Robertík je ale zlomyslný klučina, a tak podal trestní oznámení na Martina, který kvůli tomu dostal padáka.
Když se Martin dozvěděl, že jsem mu tu Milku předal já, tak mi řekl tuto větu: "JIRKO! Za to, že kvůli tobě jsem dostal vyhazov, už ti nikdy neposkytnu finanční poradenství a budeš muset chodit k tomu podvodníkovi panu S.

Můj oblíbený kraj České republiky

1. září 2018 v 18:55 | Rock-Lee13 |  Česká republika
Česká republika se skládá ze čtrnácti krajů. Patří mezi ně hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj a Zlínský kraj.

Kraj s nejvyšším počtem obyvatel se jmenuje Středočeský kraj (když vynechám Prahu) a kraj nejnižším počtem obyvatel má název Karlovarský kraj. Nejbohatší region je Jihomoravský kraj a nejchudší vyšší územně právní celek je Karlovarský kraj.

Pokud jde o můj nejoblíbenější kraj, tak ten se jmenuje Jihomoravský kraj. Mezi důvody, proč má tento kraj u mě prvenství, patří nejvyšší HDP na hlavu, je zde hodně přírody, má bohatou historii (Udála se zde bitva tří císařů, zasedal tu Moravský zemský sněm a tento kraj byl součástí Velkomoravské říše.), rozvinutý průmysl (Siemens, Starobrno, Znovín, Bioveta apod.), výborně podmínky pro zemědělství, pěstování vinné révy a přítomnost NP (NP Podyjí).

Mezi nevýhody tohoto vyššího územně právního celku patří potenciál vzniku pouště v tomto kraji a horká léta.

Jihomoravský kraj je podle mě králem mezi ostatními kraji, a to pro své hmotné i kulturní bohatství, pro svoji přírodu a také díky faktu, že je zde dobře rozvinuté zemědělství a průmysl.