Vyměřený čas - recenze

2. června 2018 v 11:13 | Rock-Lee13 |  Filmy
Film je o blízké budoucnosti, ve které peníze nehrají žádnou roli, nýbrž se zde platí časem. Každému člověku je maximálně dvacet pět let. V tomto věku se rozbíhají hodiny života, které má každý nastavené na jeden rok a čas navíc může získat výdělkem, krádeží nebo dědictvím.

Dayton pracuje jako dělník v chudé čtvrti, aby si získal každý den jeden den života. Jednoho dne pomůže utéct bohatému Henrymu před zloději času. Ten je už ale unavený svým dlouhým životem, a tak daruje celé století Daytonovi a tím svůj život ukončí. Dayton je kvůli tomuto incidentu obviněn z vraždy, a tak se bude snažit dokázat svoji nevinu a tím celý příběh začíná.

Klady filmu
Mezi hlavní klady tohoto díla patří kvalitní zápletka a originální náměť. Dále má film dobrou grafickou stránku a po stránce hudební také není na špatné úrovni. Herecké výkony postav rovněž byly velmi dobré.

Zápory filmu
Hlavní zápor filmu vidím v tom, že se námět této kinematografie podobal příliš povídce Repent, Harlequin!, což trochu zavání plagiátorstvím. Dále se vyskytovalo větší množství chybiček a rovněž zde byla přítomna i jistá předvídatelnost.

Film Vyměřený čas je ve zkratce velmi nadprůměrný film s kvalitním dějem, grafikou, hudební stránkou i výkonem herců, avšak se jedná i o filmové dílo s větším množstvím chyb a jistou předvídatelnosti, a proto si tento film zaslouží čtyři hvězdičky z pěti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama