Červen 2018

Jak by vypadal náš pokoj

12. června 2018 v 15:56 | Rock-Lee13 |  Architektura
Pokud bych měl se svojí sestrou pokoj, tak by byl středně veliký. Byl by středně veliký a měl tvar obdélníku. Na jedné straně by byla moje půlka pokoje a na druhé její.

Pokud jde o mojí část, tak zde bych měl postel s úložným prostorem, přičemž postel by měla matraci ze studené neboli líné pěny. Dále bych zde měl psací stůl s počítačem a se třemi šuplíky, jeden pár tří kilových činek, koš, skříň a noční stolek.

Moje sestra by měla ve svojí části podobné věci, ale s tím rozdílem, že by zde neměla počítač, nýbrž notebook a její pracovní stůl by byl orientován výtvarně. Dále je nutno podotknout, že by zde také měl klec s myši, nebo morčaty a rovněž její pokoj nesmí postrádat sedací pytel.

Uprostřed pokoje u zdi by ještě bylo knihovna, ve které by bylo pět polic. Dvě police by byly pro moje knihy, dvě pro její a jedna police by byla pro společné knihy.

Jak bych vybavil sklep

6. června 2018 v 16:17 | Rock-Lee13 |  Architektura
Naše rodina bydlí v dvoupodlažním rodinném domě, kde máme sklep i půdu.

Pokud jde o sklep, tak v něm se nachází spousta starého harampádí a dříve v něm bylo i staré železo po strýci. Navíc je nevyužívaný, a to je právě důvodu dát mu nějaký smysl.

Pokud jde o nový účel sklepa, tak ten je pronájem. Protože je ale v naprosto nevyhovujícím stavu a je zde vlhko, tak je nutné ho nejdříve vysušit a pak zaplatit zedníkům, aby se z něho mohl udělat byt.

Co se týče samotné výbavy sklepa, tak sklep se skládá z předsíně a tří místností. Z nich bych udělal koupelnu, kuchyň s jídelnou a ložnici, která by složila jako obývací pokoj a byla by propojená s ložnicí.

V případě investice do vybavení po rekonstrukci bych se snažil, aby byl zařízen standardně, tedy ani moderně, ani rustikálně a sklep by měl vyhovovat co nejširšímu spektru zákazníků střední třídy. Vybavení by mělo mít dobrý poměr ceny a kvality a mělo by dlouho vydržet.

Mezi příklady vybavení nově zrekonstruovaného a vybaveného bytu by byl například herní počítač, televize na stěně, vodní postel, masážní křeslo, několik desítek klasických beletrií, bidet, činky apod.

V případě, že bych do toho šel, tedy do renovace sklepa, tak bych si vzal malou hypotéku od banky, nebo větší úvěr od téže instituce. Snažil bych se vybrat tuto banku, která poskytuje nejvýhodnější podmínky.

Vyměřený čas - recenze

2. června 2018 v 11:13 | Rock-Lee13 |  Filmy
Film je o blízké budoucnosti, ve které peníze nehrají žádnou roli, nýbrž se zde platí časem. Každému člověku je maximálně dvacet pět let. V tomto věku se rozbíhají hodiny života, které má každý nastavené na jeden rok a čas navíc může získat výdělkem, krádeží nebo dědictvím.

Dayton pracuje jako dělník v chudé čtvrti, aby si získal každý den jeden den života. Jednoho dne pomůže utéct bohatému Henrymu před zloději času. Ten je už ale unavený svým dlouhým životem, a tak daruje celé století Daytonovi a tím svůj život ukončí. Dayton je kvůli tomuto incidentu obviněn z vraždy, a tak se bude snažit dokázat svoji nevinu a tím celý příběh začíná.

Klady filmu
Mezi hlavní klady tohoto díla patří kvalitní zápletka a originální náměť. Dále má film dobrou grafickou stránku a po stránce hudební také není na špatné úrovni. Herecké výkony postav rovněž byly velmi dobré.

Zápory filmu
Hlavní zápor filmu vidím v tom, že se námět této kinematografie podobal příliš povídce Repent, Harlequin!, což trochu zavání plagiátorstvím. Dále se vyskytovalo větší množství chybiček a rovněž zde byla přítomna i jistá předvídatelnost.

Film Vyměřený čas je ve zkratce velmi nadprůměrný film s kvalitním dějem, grafikou, hudební stránkou i výkonem herců, avšak se jedná i o filmové dílo s větším množstvím chyb a jistou předvídatelnosti, a proto si tento film zaslouží čtyři hvězdičky z pěti.