Kam jít po základní škole

20. května 2018 v 13:25 | Rock-Lee13 |  Škola
Základní škola se skládá z devíti tříd a rozdělena je na první a druhý stupeň. Dokladem o ukončení základního vzdělání je diplom z 9. třídy základní školy, nikoliv ukončení povinné školní docházky.

Po absolvování základní školy může žák navštěvovat tyto typy škol:
- střední škola - bez maturity a i výučního listu
- střední škola s výučním listem
- střední škola s maturitou
- střední škola - konzervatoř

Střední školy bez maturity i výučního listu dělíme na Střední nebo střední odborné vzdělání bez maturity i výučního listu a praktické školy.

Střední školy s výučním listem dělíme na Střední odborné vzdělání s výučním listem a Nižší střední odborné vzdělání s výučním listem. Mezi střední odborné vzdělání s výučním listem patří například obory Pekař, Zahradník, Prodavač, Řezník, Cukrář atd. Do nižšího středního odborného vzdělání s výučním listem spadá kupříkladu obory Zahradnické práce, Prodavačské práce, Zednické práce atd.

Střední školy s maturitou dělíme na Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení), Úplné střední odborné vzdělání s odborným výcvikem a maturitou a Úplné střední všeobecné vzdělání (na gymnáziu). Mezi Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení) patří například obor Obchodní akademie, Cestovní ruch, Hotelnictví, Sociální činnost, Zdravotnictví, Informační technologie, Obchod atd. Do Úplného středního odborného vzdělání s odborným výcvikem a maturitou zařazujeme kupříkladu obor Kosmetička.

Střední škola - konzervatoř je Vyšší odborné vzdělání v konzervatoři.

Ať si vyberete jakoukoliv střední školu, tak mějte na paměti, že se musí jednat o vaše svobodné rozhodnutí, který by se mělo odvíjet od toho, co vás baví a co chcete v životě dělat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama