Jak se z lenocha stal právoplatný člen společnosti

2. května 2018 v 17:02 | Rock-Lee13
Příběh je o učni Tomášovi, který chodil na Uhelnou ve Znojmě do třetího ročníku na obor elektrikář - silnoproud a jeho cestě stát se hodnotným členem společnosti.

Tento adolescent nebyl moc dobrý žák. Na středním odborném učilišti, kde se učil na elektrikáře - silnoproud, měl čtyřky a z některých předmětů dokonce málem propadal. Jeho chování také nebyla žádná sláva. Neustále vyrušoval, neplnil si domácí úkoly, byl drzý a občas i chodil za školu. Jedinou věc, kterou nedělal, bylo braní drog. Tomáš se nikdy žádné drogy nedotkl kromě alkoholu a cigaret.

Jednou si ale řekl, že vzdělání je přece jenom důležité a nejedná se jen o kus papíru, se kterým je akorát možné vytřít si pozadí. Rozhodl se proto, že své chování změní a bude se více snažit. Rovněž se rozhodl pro vysazení kuřiva.
Po pár měsících se jeho známky zlepšili a rovněž i dostal ústní pochvalu ve třetím čtvrtletí za dobrý prospěch a vzorné chování.

Tomášovi se tolik dařilo, že v době, kdy se konala závěrečná zkouška, měl vyznamenání. Rozhodl se proto, že bude dál studovat.

Jak si řekl, tak udělal. Po letních prázdninách šel studovat obor elektrotechnika na stejně škole. Tam ale bylo učení o poznání těžší, a tak měl Tomáš trojky. Školu ale nakonec dokončil, a tak se mohl zařadit do pracovního procesu.
Po maturitě šel Tomáš pracovat do Egstonu, kde sehnal nejdříve místo vedoucí skladníka, ale po dvou letech se stal seřizovačem.

Tento příběh nám ukazuje, že i ze špatného žáka, který má problémy i s řemeslem, se může stát chytrý a kvalifikovaný člověk a dobrým postavením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama