Květen 2018

Vyčůraná cesta k finanční svobodě

30. května 2018 v 17:45 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Tento způsob, jak být nezávislý na pracovním příjmu, je možné použít, pokud jsme se narodili s fyzickým, či duševním postižením.

Naplnění této varianty na cestě k permanentnímu příjmu spočívá v získání invalidního důchodu, příspěvku na péči a správném naložení finančních prostředků, které nám uspořili rodiče.

Pokud jde o ID, tak ten lze získat na Úřadu sociálního zabezpečení, a co se týče příspěvku na péči, tak ten můžeme obdržet na Úřadu práce. Invalidní důchod můžeme získat kolem osmnáctého roku a příspěvek na péči kdykoliv, pokud je dotčená osoba nemohoucí v určitých oblastech, jako je například hygiena, mobilita, péče o zdraví, koníčky, starání se o domácnost, v oblasti komunikace atd.

Za podmínky, že máme alespoň invalidní důchod a mámě možnost nakládat s prostředky od rodičů, nabízí se nám možnost investovat. Zde pomůže kvalitní finanční poradce, a proto je vhodné ho na základě recenzí vyhledat na internetu.

Pokud budeme šikovní, může náš příjem bez práce být nejen kolem průměrného starobního důchodu, ale může dokonce i převýšit čistý příjem zaměstnance s minimální mzdou.

MULDERtv - recenze

28. května 2018 v 10:30 | Rock-Lee13
MULDERtv je český youtuber se specializací na nové RPG hry.

Mezi hry, které natáčel, patří například Frostpunk 2018, Far cry 2018, Kingdom come: devilerance 2018, Far cry primal 2016, Assassin is Creed ORIGINS 2017, Far cry 4 2014, Call of duty: WW2 2017, Assassin is Creed Chronicles INDIA 2016, Assassin is Creed Chrinociles CHINA 2015, Assassin is Creed: SYNDICATE 2015, Far cry 3, Frity the 13th: The Game, Assassin is Creed ROGUE 2015, Far cry 2 2008, Assassin is Creed UNITY - DEAD KINGS DLC 2014, Assassin is Creed - UNITY 2014, Far cry 1 2004, Mad Max 2015, Assassin is Creed LIBERATION 2014, Assassin Creed Brotherhood 2010, Mafia III 2016, Raft, Astroneer, For Honor, Assassin Creed III 2012, Happy room 2017, Assassin is Creed IV Black Flag 2013, ARK: Scorched Earth, Zaklínač 3: O Víně a Krvi (Blood and Wine) (2015), TRINE 2 Complete Story 2011, TRINE 3 - The Artifacts of Power, Assassin Creed II 2009, Assassin is Creed 2007, Word Of Warcraft a další.

Tento český youtuber je tedy specialista na hry Assassin is Creed a Far cry.

Klady:
Mezi jeho klady patří velká vytrvalost, velmi vysoká kvantita videí a vysoká kvalita videí. Dále nemluví sprostě a je puntičkář v pozitivním slova smyslu. Jinými slovy se zaměřuje na kompletní dohraní her, které natočil. Nedohrál jen málo her. Dále dělá všechny vedlejší mise, čímž se ukazuje MULDEROVA pečlivost a svědomitost.

Zápory:
MULDERtv má sice mnoho kvalit, ale jeho největší nedostatkem je fakt, že své přednosti neumí dobře prodat, a proto má tak nízkou návštěvnost svých videí a málo odběratelů.

Celkové hodnocení: 90 %
Tento český youtuber snad nemá žádné nedostatky kromě špatné schopnosti prodat svůj um, a proto si zaslouží téměř maximální hodnocení od mé osoby.

Kam jít po základní škole

20. května 2018 v 13:25 | Rock-Lee13 |  Škola
Základní škola se skládá z devíti tříd a rozdělena je na první a druhý stupeň. Dokladem o ukončení základního vzdělání je diplom z 9. třídy základní školy, nikoliv ukončení povinné školní docházky.

Po absolvování základní školy může žák navštěvovat tyto typy škol:
- střední škola - bez maturity a i výučního listu
- střední škola s výučním listem
- střední škola s maturitou
- střední škola - konzervatoř

Střední školy bez maturity i výučního listu dělíme na Střední nebo střední odborné vzdělání bez maturity i výučního listu a praktické školy.

Střední školy s výučním listem dělíme na Střední odborné vzdělání s výučním listem a Nižší střední odborné vzdělání s výučním listem. Mezi střední odborné vzdělání s výučním listem patří například obory Pekař, Zahradník, Prodavač, Řezník, Cukrář atd. Do nižšího středního odborného vzdělání s výučním listem spadá kupříkladu obory Zahradnické práce, Prodavačské práce, Zednické práce atd.

Střední školy s maturitou dělíme na Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení), Úplné střední odborné vzdělání s odborným výcvikem a maturitou a Úplné střední všeobecné vzdělání (na gymnáziu). Mezi Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení) patří například obor Obchodní akademie, Cestovní ruch, Hotelnictví, Sociální činnost, Zdravotnictví, Informační technologie, Obchod atd. Do Úplného středního odborného vzdělání s odborným výcvikem a maturitou zařazujeme kupříkladu obor Kosmetička.

Střední škola - konzervatoř je Vyšší odborné vzdělání v konzervatoři.

Ať si vyberete jakoukoliv střední školu, tak mějte na paměti, že se musí jednat o vaše svobodné rozhodnutí, který by se mělo odvíjet od toho, co vás baví a co chcete v životě dělat.

Je lepší si koupit byt nebo pronajmout

19. května 2018 v 13:05 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Existují dva nejběžnější způsoby, jak se sehnat byt na bydlení:
1. koupit si ho
2. pronajmout si ho

1. Koupení bytu
Pořízení bytu vyžaduje vysoký kapitál, který se odvíjí od lokality, stavu, stáří i dalších vlastností bytu, který si chceme pořídit.

Ten můžeme získat buďto hypotékou (pokud samozřejmě máme čím ručit), větším úvěrem, dědictvím, či můžeme použít dosavadní úspory.

Výhoda je zřejmá. Nemusíme platit nájem, ale na druhou stranu je potřeba platit splátky. Pak ale bude byt náš na rozdíl od nájmu.

2. Pronajmutí bytu
Pronájem bytu s sebou nese náklady nájem a vědomí, že byt není náš.

Výhoda pronájmu bytu je taková, že pokud se v bytě něco rozbije, tak za to zodpovídá pan domácí, který se postará o nápravu.

Výhody a nevýhody koupě a pronájmu bytu jsou v kostce takové:

koupě bytu:
výhody: byt je náš, neplacení za nájem
nevýhody: placení hypotéky nebo úvěru

pronájem bytu:
výhody: domácí se stará o bezzávadnost bytu
nevýhody: byt není náš, placení nájmu

Celkový si myslím, že lepší je bydlet ve vlastním, a to i za cenu hypotéky či úvěru.

Jak se z lenocha stal právoplatný člen společnosti

2. května 2018 v 17:02 | Rock-Lee13
Příběh je o učni Tomášovi, který chodil na Uhelnou ve Znojmě do třetího ročníku na obor elektrikář - silnoproud a jeho cestě stát se hodnotným členem společnosti.

Tento adolescent nebyl moc dobrý žák. Na středním odborném učilišti, kde se učil na elektrikáře - silnoproud, měl čtyřky a z některých předmětů dokonce málem propadal. Jeho chování také nebyla žádná sláva. Neustále vyrušoval, neplnil si domácí úkoly, byl drzý a občas i chodil za školu. Jedinou věc, kterou nedělal, bylo braní drog. Tomáš se nikdy žádné drogy nedotkl kromě alkoholu a cigaret.

Jednou si ale řekl, že vzdělání je přece jenom důležité a nejedná se jen o kus papíru, se kterým je akorát možné vytřít si pozadí. Rozhodl se proto, že své chování změní a bude se více snažit. Rovněž se rozhodl pro vysazení kuřiva.
Po pár měsících se jeho známky zlepšili a rovněž i dostal ústní pochvalu ve třetím čtvrtletí za dobrý prospěch a vzorné chování.

Tomášovi se tolik dařilo, že v době, kdy se konala závěrečná zkouška, měl vyznamenání. Rozhodl se proto, že bude dál studovat.

Jak si řekl, tak udělal. Po letních prázdninách šel studovat obor elektrotechnika na stejně škole. Tam ale bylo učení o poznání těžší, a tak měl Tomáš trojky. Školu ale nakonec dokončil, a tak se mohl zařadit do pracovního procesu.
Po maturitě šel Tomáš pracovat do Egstonu, kde sehnal nejdříve místo vedoucí skladníka, ale po dvou letech se stal seřizovačem.

Tento příběh nám ukazuje, že i ze špatného žáka, který má problémy i s řemeslem, se může stát chytrý a kvalifikovaný člověk a dobrým postavením.