Závislost na informačních technologiích

25. února 2018 v 19:34 | Rock-Lee13
Informační technologie jsou hitem posledních let. Počítače, tablety, mobily a další elektronické přístroje nepřinesly jenom výhody, ale mají i svoji stinnou stránku. Tou je závislost na nich.

Na které elektronice může být člověk závislý? Závislost si může člověk vypěstovat na kterémkoliv elektronickém přístroji. Existují nejen počítačoví závisláci, ale i lidé závislí například na notebooku, tabletu, mobilním telefonu, MP3 přehrávači atd.
Jak se projevuje závislost na těchto vymoženostech moderní doby? Projevuje se vysokou dobou strávenou na těchto přístrojích, která zapříčiňuje kupříkladu zhoršení prospěchu ve škole či horší výsledky v práci, menší čas strávený s rodinou, nižší čas věnovaný společenskému životu apod.

Jaká je vhodná léčba této "informační mánie"? Vhodným "lékem" je dle mého názoru postupné snižování času na těchto přístrojích a nalezení si lepšího koníčka.

Nakonec bych chtěl říct, že rozhodně by se užívání těchto moderních technologií nemělo úplně vynechat, ale pouze upravit čas věnovaný těmto aktivitám a začít se věnovat i smysluplnějším činnostem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. února 2018 v 20:00 | Reagovat

Bohužel, tyto závislosti jsou nešvarem moderní doby...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama