Únor 2018

Závislost na informačních technologiích

25. února 2018 v 19:34 | Rock-Lee13
Informační technologie jsou hitem posledních let. Počítače, tablety, mobily a další elektronické přístroje nepřinesly jenom výhody, ale mají i svoji stinnou stránku. Tou je závislost na nich.

Na které elektronice může být člověk závislý? Závislost si může člověk vypěstovat na kterémkoliv elektronickém přístroji. Existují nejen počítačoví závisláci, ale i lidé závislí například na notebooku, tabletu, mobilním telefonu, MP3 přehrávači atd.
Jak se projevuje závislost na těchto vymoženostech moderní doby? Projevuje se vysokou dobou strávenou na těchto přístrojích, která zapříčiňuje kupříkladu zhoršení prospěchu ve škole či horší výsledky v práci, menší čas strávený s rodinou, nižší čas věnovaný společenskému životu apod.

Jaká je vhodná léčba této "informační mánie"? Vhodným "lékem" je dle mého názoru postupné snižování času na těchto přístrojích a nalezení si lepšího koníčka.

Nakonec bych chtěl říct, že rozhodně by se užívání těchto moderních technologií nemělo úplně vynechat, ale pouze upravit čas věnovaný těmto aktivitám a začít se věnovat i smysluplnějším činnostem.

Moje oblíbená hudba

21. února 2018 v 16:28 | Rock-Lee13
Muzika je jeden z mých koníčků. Písničky a hudební melodie občas poslouchám, a to na mém tabletu či na mobilním telefonu a někdy i na počítači.

Zajímám se konkrétně o hudební žánry, mezi které patří klasické české písně, hudba z japonského anime a Rock.
Do mých oblíbených českých písní patří kupříkladu Buráky, Hlupáku najdu tě, Československá superstar (poznámka: Tato píseň pochází z bývalého Československa.), Chemie, Pijeme Colu a další.

Co se týče hudby z japonského anime, tak rád poslouchám hudební melodie z anime Naruto, Bleach, Sword art online, Death note, Yu Yu Hakusho a Full metal alchemist.

V případě Rocku mě baví muzika, kterou doprovází bojové počítačové hry a válečné strategie.

Naopak mezi mé neoblíbené hudební žánry patří heavy metal a klasická hudba, obzvláště dechovky moc nemusím.

Co se učíme na praxi

13. února 2018 v 16:50 | Rock-Lee13 |  Škola
V praktické výuce se učím tři druhy činností, mezi které patří prodavačské práce, činnosti, které souvisejí s prací pomocného kuchaře a trochu i zaměstnání uklízeče.

Prodavačské práce
V rámci učení na prodavače se učím například práci s pokladnou, podavačské práce, potravinářské zbožíznalství, balení zákusků, doplňování zboží, jak to chodí v obchodních podnicích, objednávku zboží, přejímku zboží, psychologii prodeje, jak se chovat k zákazníkům a další činnosti.

Kuchařské práce
Poněvadž se učím na prodavače - lahůdkáře, tak se učím i základy kuchařských prací, mezi které patří kupříkladu mytí nádobí, řezání na nářezáku, dělání těsta, dělání pizzy, obložení pečiva, krájení papriky a jiné činnosti.

Práce uklízeče
Správný prodavač musí umět i základy uklízení, do kterých spadá například mytí podlahy, zametání, vynášení odpadků, mytí vitrín atd.

Abych to shrnul. Na praxi se neučím pouze zaměstnání prodavače, ale i práci pomocného kuchaře a uklízeče. Pokud chci být dobrým prodavačem, musím ovládat všechny tyto činnosti a v případě, že chci dokonale zvládat tento svůj obor, musím umět i něco navíc a ovládat i základy psychologie.