Prosinec 2017

Můj názor na bezejmenného hrdinu ve Forsaken Goods

23. prosince 2017 v 18:17 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Bezejmenný hrdina je osoba, za kterou hrajete napříč všemi sériemi kromě čtvrtého pokračování Gothic 4: Arcania, kde hrajete za bezejmenného pastýře.

Tento muž je mladík s hnědými vlasy sčesanými do culíku (spoiler: Později je má krátké), který byl hozen do trestanecké kolonie z neznámého důvodu, kde měl vykonávat práci kopáče. Tohoto úkolu byl však zbaven a na místo toho měl doručit dopis mágům ohně, čímž příběh začíná.

Pokud jde o jeho schopnosti, tak hrdina bez jména je na začátku série vždy úplně bezbranný a na konci je tak silný, že dokáže porazit hordy monster a jiných protivníků. Vždy máte na výběr, jakou cestou se vydáte (cestou bojovníka, cestou mága, cestou žoldáka apod.). Příběhová linie je ale vždy stejná (spoiler) kromě třetí série, která má více konců.

Co se týče jeho povahy, tak hlavní hrdina je humorný, ochotný, schopný činu a nad nikoho se nepovyšuje (spoiler) kromě doby poté, co šel ve trojce cestou za Xardase.

A teď konečně k věci. (spoiler) V datadisku k třetímu dílu se hodně změnil. Už to nebyl hodný, pokorný a ochotný hrdina, ale velký nadutec, který si myslí, že každého bez problému porazí. Navíc v této příloze ke trojce je sice silný, ale není tak silný jako dříve (poznámka: I později v datadisku).

(spoiler) Můj celkový názor na tohoto hrdinu je takový, že i když se později změnil, pořád si zaslouží při nejhorším neutrální karmu, protože vykonal více dobrého než špatného, a když se později změnil, pořád byl ochotný být většinou na té správné straně.

Nejzápornější postava seriálu Phineas a Ferb

9. prosince 2017 v 17:24 | Rock-Lee13
Tento seriál je komedie, a proto v něm tolik záporných postav není. Přesto se zde objevují postavy, které jsou poměrně nepřátelské ne-li zlé.

Mezi negativní postavy pořadu patří:
  • Heinz Doofenshmirtz a paralelní Heinz Doofenshmirtz
  • Buford von Storm
  • Suzy Johnsonová
  • Candace "Candy" Flynnová
Co se týče postavy jménem Heinz Doofenshmirtz a jeho paralelního rivala, tak originál není tak moc záporný jako jeho paralelní verze. Pravý Heinz sice chce ovládnout své okolí a je zamindrákovaný, ale nikomu doopravdy neublížil, takže si spíše zaslouží neutrální karmu. To samé ale nelze říct o jeho protějšku z jiné dimenze, protože druhý Heinz je chová jako typický diktátor a napáchal daleko více škody.

Pokud jde o Buforda, tak ten je klasický šikanátor, ale na druhou stranu je to ještě dítě a navíc to není žádný delikvent či recidivista, ale dopouští se obtěžování jiných kvůli tomu, že mu bylo ublíženo, když byl menší a k tomu je to z určitého úhlu pohledu i něžná duše (viz. případ se zlatou rybičkou).

Další osoba, na kterou si posvítíme, se jmenuje Suzy Johnsonová, mladší sestra Jeremiho. Tato holčička se v chování podobá Bufordovy, ale s tím rozdílem, že její chování je daleko horší. Suzy neustále šikanuje Candace a před ostatními dělá, že je malé nevinné zlatíčko. Jinými slovy je v jádru zkažená.

Nakonec budu mluvit o postavě, která se jmenuje Candace "Candy" Flynnová. Candy sice žárlí na své mladší bratry a svoji kamarádku Stacy Hiranovou spíše využívá, ale v některých dílech se ukázalo, že to s dvojčaty myslí dobře a musím ještě podotknout, že Candy je v pubertě, takže její chování tomu odpovídá a za pár let z něho vyroste.

Podtrženo, sečteno. Nejzápornější postavou je podle mě Suzy Johnsonová pro svoji podlost, zákeřnost a přetvářku. Paralelní verzi ďábelského vědce Heinze neuvádím, poněvadž jsem vybíral jen ze záporných postav z hlavního světa.

Phineas a Ferb - recenze

5. prosince 2017 v 14:37 | Rock-Lee13
Tento seriál je o dvou klucích, kteří pořád vymýšlejí nějaké vynálezy. V tom se jim ale snaží zabránit jejich sestra Candace, které se to ale vždy nepodaří. Phineas a Ferb je také o ďábelském vědci jménem Heinz Doofenshmirtz, jenž se snaží ovládnout svět (spoiler) a později se zaměří pouze o usilování podrobení města, ve kterém žije. Proti němu ale stojí agent ptakopysk Perry, což je mimo jiné i mazlíček hlavních postavav seriálu, Phinease a Ferba.

Co se týče hlavních postav seriálu, tak mezi ně patří Heinz Doofenshmirtz, Candace "Candy" Flynnová, Ferb Fletcher, Phineas Flynn, Isabela Garcia Shapiro a Perry.

Mezi kladné stránky díla patří hlavně humor a originální námět.

Pokud jde o záporné stránky pořadu, do nich spadá pouze průměrná grafika, stejnotvárnost pořadu, předvídatelnost a hudba také moc nezaujme.

Tento pořad podle mě není moc dobrý, ale také to není vyložený propadák. Jedná se o mírně podprůměrný seriál, který je vhodný pro děti od devíti do třinácti let a jedná se také o dobrý způsob na odreagování.