Říjen 2017

Můj oblíbený učitel tělocviku

26. října 2017 v 18:15 | Rock-Lee13 |  Škola
Během mého života mě už učilo několik učitelů tělocviku. Mým oblíbeným tělocvikářem je ale pan učitel Dančo.

Co obdivuji na tomto pedagogovi? Aladar Dančo je mírný a pohodový učitel a hlavně je spravedlivý. Lenochům dává pětky (nenosičům tělocvičného úboru), což je správné a snaživce odměňuje jedničkami.

Dále se mi na tomto kantorovi líbí, že není cholerikem, nýbrž se jedná o kombinaci sangvinika a flegmatika a rovněž mě zaujal fakt, že kantor Dančo sloužil u policie jako podpraporčík.

Jeho dalším plusem je také skutečnost, že má vysokou pedagogickou školu, což z něj činí korunovaného učitele tělesné výchovy.

Pokud jde o jeho nedostatky, tak ty žádné nevidím na rozdíl od mých předešlých učitelů, kteří mě učili tento předmět.

Pan učitel Dančo je tedy podle mě velmi kvalitní učitel tělocviku a je to zároveň i člověk s dobrým charakterem.

Podzim v současné době

23. října 2017 v 15:56 | Rock-Lee13 |  Roční období
Podzim je roční období, které je v roce třetí v řadě a začíná 23. září. Je to doba hojnosti, protože právě na podzim se sklízí většina úrody.

Čím se dále vyznačuje podzim? Na podzim se sbírají kaštany a žaludy pro zvířata, pouští se přes něj draky a také je to období sbírání listí a stupňující se zimy.

Jak ale vypadá podzim v současné době? Vlivem klimatických změn už teplota a počasí v průběhu podzimu není stejná jako dříve. Dříve bylo například na začátku podzimu babí léto, ale aktuálně jsou teploty přes něj moc nízké, nebo naopak se teploty podobají teplotám začátku léta nebo prostředku jara.

Má nějaké plusy podzim posledních let? Podle mě ne. Jediný klad je snad jen ten, že pokud je zrovna období vyšších teplot, tak se nemusí tak teple oblékat. Jedná se ale o dvousečný meč, poněvadž teplo na podzim způsobuje nemoci, jako jsou například angína či horečka.

Můj celkový názor na současný podzim je velmi negativní a myslím se, že pokud se nezačneme chovat k matce přírodě lépe, tak se klima přes něj (i přes jiné roční období) bude zhoršovat.