Prosinec 2016

Naše Vánoce 2016

26. prosince 2016 v 15:48 | Rock-Lee13
V tomto slohu popíšu dobu před Vánoci, samotné slavení Vánoc a povánoční svátky u nás doma.

Advent

Na začátku Adventu, což je období čtyř neděl před vánočními svátky, mě a mé sestře koupila mamka adventní kalendář.

Pokud jde o důležité informace, které se stali během Adventu mé rodině, tak mezi ně patřili koupě dárků mým rodičům a mojí sestře, dání příspěvku na společný dárek, externí disk, nasněžení v mém rodném městě, koupení vánočního stromečku a jeho ozdobení, ale bohužel během této doby také onemocněla má sestra.

Den před štědrým dnem

23. prosince má moje sestra narozeniny, které naštěstí strávila u nás doma, protože se jí udělalo lépe, a tak mohla opustit nemocnici.

Během oslavy narozenin mé sestry jsme se měli dobře. Naše oslavenkyně dostala, co si přála a pak jsme jedli speciální dort, který moc všem chutnal.

Dárek ovšem nedostala jenom moje sestra, ale celá naše rodina v podobě jistoty, že Vánoce oslaví celá naše rodina.

Štědrý den

Během tohoto významného křesťanského svátku jsme byli všichni jako na jehlách, protože jsme se nemohli dočkat, až bude večer.

Jakmile byl večer, tak jsme si dali štědrovečerní večeři v podobě polévky, řízku s kaší a zákusku. Poté jsme šli rozbalovat dárky. Já jsem dostal trezor, sestra dostala měděnou lampu, mamka dostala luxusní čaje a táta dostal železnou zásobu ryb v konzervě.

Povánoční svátky

O vánočních svátích jsme odpočívali. Já jsem byl na PC, mamka se koukala se sestrou na filmy a táta se koukal také na filmy, ale z jeho doby.

Jak bych žil, kdybych žil sám

24. prosince 2016 v 20:05 | Rock-Lee13
Každé dospělé dítě se jednou osamostatní. Podle mě jde o třetí rituál dospělosti. První je dosažení věku osmnácti let, druhý je udělat maturitu a třetím je tenhle. Já už jsem tedy dvojnásobně dospělý, ale poslední krok k tomu, abych byl úplně dospělý, mi schází, a proto v tomto slohu budu popisovat, jak bych se osamostatnil a jak bych žil.

Abych se osamostatnil, tak musím splnit několik kroků, které jsem si vytyčil, a to mít úplné střední odborné vzdělání (maturitu i výuční list), měl slušný osobní příjem a mít peníze na malý byt, mít dostatečný příjem na jeho hypotéku nebo zažádat o sociální bydlení, na které mám nárok.

Pokud bych se osamostatnil, tak bych si zvolil pravděpodobně sociální bydlení a měl tedy příjem z invalidního důchodu, z živnosti a podnikání přes internet.

V něm bych po udělání nezbytně nutných domácích prací, jako uvařit si, uklidit po sobě, vyprat si apod. věnoval svým koníčkům, mezi které by patřili amatérská AKTIVNÍ psychologie, investování, hraní PC her, chatování a procházkám s kamarády.

Zaklínač - recenze

12. prosince 2016 v 14:41 | Rock-Lee13
Zaklínač je série fantasy RPG her inspirované slavným polským spisovatelem jménem Andrzej Sapkowski.

V této recenzi však budu popisovat a hodnotit první díl této věhlasné série.

Samotná hra je dobrodružství tzv. zaklínače (upravený člověk za pomocí mutagenů), který se jmenuje Geralt z Rivie. S tímto hrdinou se po opuštění Kaer Morhen vydáváte do světa pomáhat lidem a později si i zvolíte stranu, kam se přidáte.

KLADY
Největší klad této hry je bezesporu originální příběh, dobré držení se předlohy a délka. Zaklínač vás zabaví na minimálně na několik desítek hodin. Dále nás při hraní hry upoutá rozličné prostředí a propracovaný inventář a její herní atmosféra. Dalším kladným bodem tohoto RPG jsou vedlejší úkoly, kterých je opravdu požehnaně. Jedním z největších trháků Zaklínače ale je, že každé rozhodnutí má svůj důsledek, takže musíme pečlivě zvažovat, co a pro uděláme.

ZÁPORY
Mezi největší "neduh" této hry patří bezesporu velká omezení v pohybu a časté načítání. Menším kamenem úrazu je Gereltův dabing a trochu složitější bojový systém, který může někoho omezovat.

VERDIKT
Celkově je tato hra velmi vydařená, ale není pro každého. Pro ty, kteří mají na hraní PC her jen málo času, není určená, ale je ideální pro ty, kteří mají několik hodiny denně času na zábavu.