Listopad 2016

Můj názor na půjčování peněz

28. listopadu 2016 v 17:53 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Půjčování peněz zde bylo, je a bude. Tato činnost je známá už od doby, kdy začali vznikat první peníze. Těmto lidem se říkalo lichváři, kteří půjčovali za velmi vysoký úrok a používali drastické metody při vymáhání peněz.

První banka ale vznikla až ve vrcholném středověku, a to v Itálii. Fungovala podobně jako dnešní moderní bankovnictví.

Pokud jde o současný bankovní systém, tak jak už jsem říkal, tak ten se od středověku moc nezměnil.

To bylo pár řádků na úvod, a proto se teď zmíním o mém názoru na půjčování peněz. Myslím si, že každý člověk by měl omezit půjčování si peněz, protože úroky v bance jsou vyšší než u vkladů do ní. Půjčovat by se rozhodně nemělo na spotřebiče, dovolenou či něco, co chceme, ale vhodné je vzít si půjčku pouze na dům, tedy hypotéku, protože tak ušetříme za nájem. Na spotřebiče je vhodné použít spořící účet, který by každý alespoň trochu finančně gramotný člověk měl mít.

Můj názor na tuto problematiku je tedy takový, že bychom měli omezit půjčování se peněz na minimum a místo toho být věřitelem, tedy osobou, která půjčuje peněz.

Listopad, jeden z nejhorších měsíců v roce

23. listopadu 2016 v 19:53 | Rock-Lee13 |  Roční období
Listopad je podzimní měsíc a jeden z nepříliš dobrých měsíců v roce. Proč vlastně říkám tento názor? Odpovědět se pokusím v dalších řádcích.

V listopadu padá listí a už obvykle nebývá tak barevné jako v minulých měsících, ale trouchniví a stává se z něj jen pouhý odpad.

Dalším nedostatkem jsou čím dál nižší teploty,které postupně přetváření podzim na zimu a lidé jsou navíc nuceni nosit kabáty, bundy, mikiny a svetry, aby se zahřáli.

Na měsíc listopad nepřipadají žádné prázdniny, a co se týče zimních prázdnin, tak ty jsou ještě relativně za dlouho.
Další stinnou stránku listopadu tvoří nemoci v podobě nachlazení, které je jednou z hlavních hrozeb listopadu, protože se čím dál tím více ochlazuje a také angíny v tomto měsíci "vzkvétají".

Má listopad nějaké kladné stránky? Myslím si, že nemá nebo mě alespoň žádné nenapadají.

Filipiky proti IQ testům

17. listopadu 2016 v 15:13 | Rock-Lee13 |  Škola
IQ test je test, který "měří" naší celkovou inteligenci. Toto je definice IQ testů.

Pravda je ale taková, že ve skutečnosti IQ testy neměří naší celkovou inteligenci, ale jenom naši logiku a také rovněž naší trénovanost v dělání IQ testů.

Proto je váha IQ testů nízká. Odborníci uvádí jenom 20 % při naší cestě k úspěchu. Daleko důležitější věci k tomu, abychom něco dokázali, je vytrvalost, síla vůle, učební styl motivace, SKUTEČNÁ INTELIGENCE a ostatní vlastnosti.
Za skutečnou inteligenci považuji naše dovednosti a znalosti a také naše chování.

Dalším kamenem úrazů IQ testů je jejich přesnost. Pokud člověk absolvuje IQ test, může mu vyjít rozdíl až 15 bodů od skutečné hodnoty.

Nejhorší věcí na IQ testech je ta, že nám brání v dosažení vyššího vzdělání, jelikož na některých školách se konají SCIO testy, které jsou velmi podobné IQ testům. Také diskriminují inteligentní lidi s nižším IQ.

Tak toto jsou důvody, proč všechny IQ testy jsou neseriózní a vůbec obecně špatné. SKUTEČNÝM MĚŘÍTKEM NAŠÍ INTELIGENCE, JE TO, CO UMÍME A JAK SE CHOVÁME.

Forge of Empires - rady na rozjezd

14. listopadu 2016 v 16:57 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Forge of Empires je online multiplayerová strategie od německé společnosti, ve které je cílem se posouvat do co nejnovější doby a rozšiřovat svoje území.

Po registraci je dobré neutrácet hned diamanty, protože jsou velmi vzácné a získat jen těžko. Jediný způsob, jak je snadno získat, je za pomocí reálných peněz.

Na začátku hry bychom se měli snažit o získání co nejvíc surovin, a proto je důležité stavět obytné domy a výrobní budovy.

V průběhu hry si samozřejmě musíme kupovat dobová vylepšení, abychom ve hře postoupili. Na ně potřebujeme zlaté mince, zásoby a později i suroviny.

Poté, co máme nějaké suroviny, je ideální postavit si kasárnu kopiníků a dobývat území na mapě, čímž získáme nějaké suroviny.

Při dobývání území na mapě můžeme získat různé zdroje. Pokud je získáme, měli bychom si postavit budovu, která ten zdroj vyrábí.

Jakmile máme nějaké suroviny, tak můžeme vyměnit za jiné na trhu. Obchodování je důležité, abychom získali ty suroviny, které nemáme.

Tak toto je pár rad do startu do této hry. Nezapomeňte, že k vítězství je potřeba se hře opravdu věnovat, pokud se chcete stát špičkou mezi hráči.

Moje reforma školství inspirována přírodou

11. listopadu 2016 v 14:03 | Rock-Lee13 |  Škola
Podle mého názoru současné školství není na špatné úrovni, ale pár změn by mu prospělo.

Mezi změny, které bych udělal, kdybych byl ministrem školství, by bylo zavedení hodiny zahrádkářství, úprava praktických činností a podpořil bych výlety do přírody v rámci školy.

Hodina zahrádkářství
Zahrádkářství je doménou Čechů, ale současné děti se zajímají spíše o moderních technologie, a proto bych zavedl jednu hodinu tohoto předmětu týdně, aby se žáci více sžili s přírodou.

Úprava praktických činností
Dle mého názoru by bylo ideální, kdyby praktické činnosti se dělili na dvě kategorie, a to na vaření a dílny. Žáci by si mohli vybrat, jestli si zvolí dílny nebo vaření. Tahle by zvýšili praktické schopnosti všech žáků.

Podpora výletů v rámci školy
Důvodu tohohle návrhu také souvisí s tím, že jsou děti závislé na počítači a televizi, a proto bych zvýšil množství výletů o jednu třetinu až o padesát procent. Na polovině z nich by byl přítomný průvodce z řad školy, aby žáky obohatil o vědomosti týkající se fauny a flóry.

Tak toto jsou změny, které bych jako ministr školství udělal. Při jejich tvorbě jsem se snažil, aby žáci byli více sžití s přírodou a nebyli závislí na moderních technologií

Moje změny v zákoníku práce

7. listopadu 2016 v 11:17 | Rock-Lee13 |  Práce
Současný zákoník práce není na špatné úrovni, ale podle mě by bylo lepší, kdyby se provedlo pár změn. Mezi změny, které bych provedl, by bylo zrušení neproplácení prvních tří dní nemoci, prodloužení dovolené manažerů, povinné proplácení přesčasů a povinné nedělní volno.

Proplácení prvních tří dní nemoci
Současný zákon o proplácení nemocenské je bičem pro zodpovědné zaměstnance, kteří chybí jenom výjimečně. Kdybych byl ministrem práce, tak bych první tři dny nemocenské proplácel.

Pokud by měl tento zákon velký odpor ze strany zaměstnavatelů, taktěm bych nabídl alternativu v podobě proplácení pěti dní v roce navíc, které můžou zaměstnanci využít, když jsou nemocní nebo když mají naléhavé úřední povinnosti. Pokud by je ale nevyužili, mohli si nechat proplatit (dostali by je zaplacené + 50 % denní mzdy za jeden neproplacený den z těchto pěti dní).

Prodloužení dovolené manažerů
Manažer je náročné povolání, a proto bych středním a vyšším manažerům nabídl jeden týden dovolené navíc. Měli by na něj nárok jen tehdy, pokud na ně jsou jen minimum stížností nebo žádné a nesměli by mít záznam v trestním rejstříku. Byla to takzvaná odměna pro zodpovědné manažery.

Povinné proplácení přesčasů
Existují firmy, které přesčasy z části nebo vůbec neproplácejí, a proto bych zdvojnásobil pokuty za neproplácení přesčasů tehdy, když na ně zaměstnanci mají nárok.

Povinné nedělní volno
Neděle je den odpočinku a tím by se měl řídit každý, a proto by firmy, které nutí pracovat zaměstnance v neděli, měli dostat napomenutí nebo pokutu. Takhle by bylo zabráněno syndromu vyhoření. V neděli by mohli pracovat jen brigádníci, kteří pracují jenom o víkendu, aby firmy nepřišli o zisky. Brigádníci ale za práci v neděli by museli dostat alespoň 50 % příplatek.

Toto jsou změny, které bych jako ministr práce udělal.

Raven a Zaklínač 2: Vrahové králů

6. listopadu 2016 v 14:37 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
V této slohové práci budu hodnotit, jak moc dobře šlo Ravenovi hraní v pokračování Zaklínače a také zde vyjádřím názor na jeho rozhodnutí v této RPG hře a jeho kvality youtubera.

Pokud jde o Ravenům herní um, tak si myslím, že Raven vůbec není špatný hráč, pokud jde o hraní této hry, ale naopak jde o nadprůměrného hráče. Do jeho nejvíce kladných bodů patří bezesporu bojové schopnosti a dobrá znalost úkolů. Také je pozoruhodné, že ani jednou nezemřel.

V případě jeho rozhodnutí nemůžu říct nic negativního. Raven se podle mého názoru zachoval ve všech rozhodnutích, které Zaklínač 2: Vrahové králů nabízí, správně. Nejvíce pozoruhodné bylo, jak Raven dokázal vypnout golema bez použití hrubé síly, ale jen za pomocí svého důvtipu a také mě mile překvapilo, že dokázal zachránit vesnici před pogromem.

Jestliže jde o Ravenovi youtuberské přednosti projevené v tomto dílu, tak se domnívám, že Raven se mírně zlepšuje oproti jeho předchozím videím. Je pravda, že sice opakuje slova a občas má problémy komentovat děj, když bojuje, ale na druhou stranu je to schopný komentátor, dobře vysvětluje vztahy mezi jednotlivými frakcemi a postavami ve hře a také mě zaujalo, že se v nemalé míře zabývá i vedlejšími úkoly. Jeho jediný nedostatkem v tomto dílu je ten, že neukázal, jak získat nejlepší zbroj ze hry.

Můj celkový názor na Ravenu a jeho vztahu k Zaklínači 2 je ten, že tuto hru umí hrát dobře, umí se skvěle rozhodovat a také má velmi dobré youtuberské schopnosti.

Tvorba elitní gildy

3. listopadu 2016 v 18:19 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Ve většině online multiplayer hrách mají hráči potřebu utvářet herní skupiny, tzv. gildy. V těchto hrách je mnoho gild, které zpravidla poskytují různé výhody. Gild je ale opravdu mnoho a spousta z nich je bezvýznamných. Jak ale vytvořit opravdu silnou a slavnou gildu se spoustu spolupracujících hráčů? O tom bude tento sloh.

Nejdůležitější na správném cechu je správný vůdce. Pokud se chceme stát vůdcem cechu, musíme hře obětovat určitý čas, mít silnou osobnost a ovládat alespoň základy psychologie. V některých hrách ale tohle nestačí, ale potřebujeme na začátek určitý herní majetek, a proto bychom měli být i silným hráčem. Pokud splňujeme tyhle kritéria, tak máme na to stát se silným vůdcem.

Druhou nejdůležitější věcí a přijmout do gildy správné hráče. Jací vlastně jsou ti správní hráči? Jsou to rozhodně ti, kteří hrají pravidelně a alespoň průměrně často (min. 4 dny v týdnu). Také musí být loajální a mít alespoň trochu herního talentu. Ostatní vlastnosti jsou sekundární.

Dalšími důležitými vlastnostmi mistra gildy pro správnou správu gildy je mít srdce vyhodit špatné hráče a dobře tým motivovat. Také je důležité, aby mistr gildy byl dobrý stratég, aby jeho gilda nebyla neustále napadána dalšími gildami. Rovněž je důležité mít v gildě přinejmenším jednoho finančníka, který finančně podporuje gildu, aby byla silná a úspěšná.
Existují ovšem i další vlastnosti, které jsou potřebné pro ty, abychom vytvořili elitní gildu, ale já jsem uvedl pouze jen ty nejdůležitější. A ještě jedna věc na závěr. Mistr gildy nemusí být nutně nejsilnější člen gildy, ale by mít nejlepší vůdcovské schopnosti.