Říjen 2016

Největší překážky na střední odborné škole

31. října 2016 v 17:52 | Rock-Lee13 |  Škola
Odborná škola je dalším krokem na cestě k dospělosti a té krokem vedoucí k získání dobré práce.
Jaké jsou překážky na střední odborné škole s maturitou? Mezi ně patří bezesporu její první ročník, odborné předměty a samotná maturita.

První ročník
První ročník představuje zlom, ve kterém se z žáka stává student. Tento ročník sice není tak těžký jako ostatní ročníky střední odborné školy, ale je pořád o mnoho těžší než poslední roční základní školy, a proto první rok školy na této škole rokem, který rozhoduje, jestli mají studenti na to tuhle školu zvládnout či ne.
rada: První ročník je opravdu důležité nashromáždit se na začátku co nejvíce dobrých známek, držet krok s učebním tempem a přiměřeně se učit.

Odborné předměty
Odborné předměty mohou být na některých středních školách opravdu těžké. Příkladem střední školy s opravdu těžkým odborným předmětem je obchodní akademie, kde jejím hlavním odborným předmětem je účetnictví, což je předmět, na kterém se i propadá. Jsou ale i jiné poměrně těžké odborné předměty s různou obtížností.
rada: Potřebné při studování odborných předmětů je pozornost a dávat pozor v hodině. Pokud ani to nepomáhá, je dobré chodit na doučování

Maturita
Nezdařená maturita je noční můrou mnoha maturantů. Tato zkouška dospělosti bývá na různých odborných školách rozdílná, ale státní maturita je pro všechny stejná. K maturitě dojdou jen ti studenti, kteří jsou chytří nebo snaživí.
rada: Pokud jde o úspěšné zvládnutí maturity, tak nejvíce podstatné je naučit se to, co jde naučit, tedy všechny teoretické informace a také neustále trénovat a samozřejmě si zpracovat všechny maturitní otázky. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCÍ JE TO NIJAK NEOŠIDIT, ALE ZPRACOVAT ÚPLNĚ VŠECHNY (např. nezpracovat jenom půlku knížek k maturitě, protože takhle se úspěšná maturita z četby sníží o 50 %).

Na závěr bych chtěl dodat, že není důležitá jenom inteligence, ale také snaha, silná vůle a pořádně se učit.

Nejlepší brigáda

30. října 2016 v 14:14 | Rock-Lee13 |  Práce
Brigáda je slovo, díky kterému studenti a lidé s nízkou kvalifikací můžou vydělat nějaký ten peníz. Toto slovo vyjadřuje práci, která je konána zpravidla krátkodobě a na dobu určitou.

Kde je možné se zaměstnat jako brigádník? Brigádníkem se můžeme stát skoro kdekoliv. Můžeme pracovat jako pokladní v supermarketu či hypermarketu, jako pomocný dělník v podniku, jako zmrzlinář či můžeme dělat jiné práce v rámci brigády.

Jaká brigáda je vlastně nejlepší? Nejlepší brigáda je ta, která splňuje dva hlavní požadavky, tedy musí být dobře placená a nesmí být těžká. Dále by nám zaměstnavatel měl nabídnout hodně benefitů a v neposlední řadě by měla být poblíž našeho bydliště.

Která brigáda ale nejvíce splňuje kritéria uvedená v minulém odstavci? Podle mě je to pokladní v malém supermarketu, protože pokladní není fyzicky náročná práce, sedí a supermarketů je hodně. Nemůže se sice srovnávat s normálními zaměstnáními na vysoké úrovni jako je například manažer, ale co byste od brigády chtěli.

Na závěr bych chtěl dodat, že pro získání dobré brigády je potřeba mít dobrou kvalifikaci, být slušný a také je potřeba v malé míře i štěstí.

Procházka významnými oblastmi Znojma

24. října 2016 v 13:07 | Rock-Lee13 |  Výlety
Jelikož je Znojmo tak krásné, tak často chodím tímto majestátním městem na procházky.

Kam vlastně rád chodím? Jaké unikátní místa Znojma rád navštěvuji? Na to se pokusím odpovědět v této slohové práci.

Když jdu ven, tak nejraději chodím k lázním a na Horní náměstí, protože mám rád místa, kde se něco děje. Horní náměstí mám rád kvůli tomu, že jde o historické centrum města a je zde mnoho pro mě důležitých míst od finančního poradce až po obchod se zlatem a stříbrem. Lázně má rád naopak proto, jelikož je u nich pěkný park s kaštany, kde je klid a je možné zde nabrat síly a rovněž je výraznou dominantou tohoto místa samotné lázně a můj oblíbený stánek s občerstvením.

Mezi další důležité lokality klenotu Jižní Moravy v podobě Znojma je bezesporu soud, starý Kaufland, Přímětice, městský les, stadion, Znojemský hrad a rotunda sv. Kateřiny. K těmto místům mám také vybudovaný vztah.

Jak vlastně dlouho trvají moje procházky tímto druhým nejvýznamnějším městem Moravy? Jejich doba se odvíjí podle toho, jaké je ve Znojmě počasí, teplota a roční v období. Pokud je venku hezky, jsem venku klidně i hodinu a více, ale pokud ne, a to doba procházky nepřesáhne pár desítek minut.

Tak takhle vypadají moje procházky touto chloubou Moravy.

Výlet ke křížku

7. října 2016 v 20:15 | Rock-Lee13 |  Výlety
Když se jde na procházku a vybírá si můj otec, kam se půjde, tak zhruba na padesát procent si vybere cestu ke křížku.
Cestu ke křížku, ale moc nemusím, a to ne kvůli vzdálenosti, ale kvůli terénu, který je kopcový a druhá půlka cesty je polní cestou, což se mi moc nelíbí, jelikož jsem městský typ.

Doba, kdy chodíme na procházky a výlety, je ve večerních hodinách, jelikož můj otec má dlouhou pracovní dobu. O víkendu ale chodím obvykle ráno nebo odpoledne, nikoliv však v poledne kvůli horku a také faktu, že ve dvanáct hodin je oběd.

Cesta ke křížku začíná od našeho domu. Poté, co z něho vyjdeme, jde dolů ke kolejím a pak zatočíme doleva a jde podél nich. Při první zatáčce zatočíme dopravu a jdeme podél silnice z ohromného kopce, ale pak se musíme připravit na mírné a dlouhé stoupání, která trvá celou první polovinu cesty. Po ní nás ale čeká rovina a nakonec i křížek, kde je navíc pěkný výhled na Kuchařovice. V červenu nás navíc potěší třešeň, která nás přivítá svými plody.

Poté, co se pokocháme, jdeme domů. Zpátky jdeme tudy, kudy jsme přišli, ale tam, kde zboku polní cesta navazuje na silnici, využijeme, abychom šli kolem zahrádek. Jakmile skončí zahrádky, tak přejdeme koleje a pak jdeme po mostě kolem kolejí až domů.

Abych nebyl jenom negativní, tak na této mini túře se mi líbí především prostředí, klid a čas strávený s mým otcem.

Moje kroužky - 2016-2017

4. října 2016 v 20:23 | Rock-Lee13
Za svůj život jsem chodil na mnoho kroužků. Musím se ale přiznat, že z řady kroužků, na které jsem chodil, jsem po pár měsících chodit přestal, jelikož mě přestaly bavit. Jaký byl důvod? Podle mě to bylo proto, protože jsem měl slabší vůli.

Od adolescence jsem se ale naučil zodpovědnosti, jelikož jsem měl vždy stoprocentní účast na kroužku. Toto platí do teď a doufám, že to bude platit i dokonce mého života.

Na jaké kroužky chodím tento školní rok? V září jsem se zajímal o sportovní kroužek, kroužek němčiny pro pokročilé a kroužek přípravy na maturitu z českého jazyka. O sportovní kroužek jsem ale přestal mít zájem a na kroužek předmaturitní češtiny mě nevzali, protože maturitu už mám, takže budu chodit na kroužek němčiny pro pokročilé.

Co očekávám od kroužku němčiny pro pokročilé? Od tohoto kroužku očekávám hned několik věcí:
1. Musím ho zvládat (dosáhnout minimálně průměru ve skupině).
2. Zlepšit se v němčině na úroveň B2.
3. Získat si nové přátele.
4. Domluvit se Němci a Rakušáky na velmi dobré úrovni.

Na závěr bych chtěl říct, že tento kroužek bude sice možná těžký, ale slíbil jsem si sám sobě, že se budu snažit a na kroužek budu chodit pravidelně.

Procházka s mým nejlepším kamarádem Michalem

3. října 2016 v 19:45 | Rock-Lee13 |  Výlety
Asi jednou za měsíc až za dva chodím s Michalem na procházky městem Znojmem.

Když je den D, tak zavolám Michalovi a ten mi řekne, kterou část dne má čas. Asi dvacet minut před tou dobou jdu k Michalovi, zazvoním na zvonek a posečkám. Poté jde Michal ven a já jdu s ním.

Kam vlastně chodíme? Je jasné, že ve Znojmě, ale kam konkrétně jdeme? Obvykle chodíme prostředkem Znojma. Naše oblíbené lokality jsou Horní náměstí, Znojemský hrad, Mikulášský kostel a lázně.

Cestou se bavíme o různých záležitostech, mezi které patří například lokalita zaměstnání, co Michal dělá za práci, jak si vede s jazyky a někdy i jak si vede po stránce ekonomické. Také se bavíme o koníčcích.

Co se týče stráveného času, tak čas, kdy spolu jsem, trvá přibližně jednu hodinu, tedy šedesát minut.

Na těchto procházkách se mi nejvíce líbí čas strávený s Michalem a nejméně se mi líbí konec procházek, kdy se loučíme.