Září 2016

Moje oblíbená postava z Yu Yu Hakusho

30. září 2016 v 13:15 | Rock-Lee13
Toto starší japonské anime má docela dost postav, mezi které patří postavy dobré i horší. Jaká je vlastně má oblíbená postava? Je to krásná Botan, moudrá Genkai, dobrosrdečný Kazuma Kuwabara či hlavní postava příběhu Yusuke Urameshi? Nebo je to úplně jiná postava? Na to se pokusím odpovědět.

Moje oblíbená postava z celého anime je Yoko Kurama. Proč? Abych na tuhle otázku mohl odpovědět, musím nejdříve o této postavě něco říct.

Yoko Kurama je bývalý liščí démon a legendární bandita. Poté ale udělal hloupou chybu, ale na místo, aby se rozhodl zemřít, se převtělil do malého dítěte.

V současné době je to mladý bojovník a pomocník hlavního hrdiny Urameshiho.

Pokud jde o jeho schopnosti, tak Yoko i přesto, že není v plné své síle, tak dokáže porazit nesrovnatelně silnější soupeře, a to díky manipulaci s květinami. Dokáže použít například květinový bič, paralyzující květinu či okvětní lístky. Také je docela dobrý v kontaktním boji.

Na této osobě se mi nejvíce líbí její osobnost. Yoko je velmi milý, loajální a nechá častěji za sebe mluvit svoje činy nežli slova. Je též nezištný a dokáže se obětovat za své přátele i za svoji rodinu.

Pokud jde o záporné stránky, tak snad žádné nemá. Yoko Kurama je charakter, který je nejvíce propracovaný s nejryzejší karmou.

Jak sestavit finanční výkaz

28. září 2016 v 15:45 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Finanční výkaz je přehled aktiv a pasiv a příjmů a výdajů. Jedná se o důležitý dokument každého investora, ale také je významný pro každou rodinu, která chce mít přehled o svém hospodaření.

Jak ho ale sestavit? Sestavováním finančního výkazu se zabývají ekonomové, a to hlavně finanční poradci. Protože jsem také ekonom, tak zde popíšu, jak ho sestavuji já.

Nejdříve bychom si ale měli říci, kdy se sestavuje. Pokud jde o rodinný finanční výkaz, tak ideální doba je na konci kalendářního měsíce, tedy dvanáctkrát do roka.

Pokud jde o jeho vytvoření, tak vytvářím tak, že udělám dvasloupce s názvy aktiva a pasiva a nad ně dám jeden spojený malý odstavec jménem finanční výkaz plus přesné datum.

Pokud jde o sloupec s aktivy, tak pod ním uděláme tři pododstavce druh majetku, hodnotu majetku a příjem. To samé uděláme s pasivy, ale s tím rozdílem, že namísto druhu majetku napíšeme druh výdaje a hodnotu majetku vynecháme, ale necháme ve druhém pododstavci jenom výdaj.

Dále pod danými pododstavci vyplníme řádky příslušnými údaji.

V neposlední řadě vytvoříme poslední řádek, kde napíšeme celkem v prvním sloupci a sečteme hodnoty majetku, příjmů a výdajů.

V předposledním kroku pod řádkem celkem vytvoříme místo pro řádek zisk a vedle napíšeme, jaký ten zisk je.

A nakonec můžeme vytvořit i graf, pokud máme příslušné informační dovednosti.

Nejsilnější lidské postavy v Yu Yu Hakusho

17. září 2016 v 18:33 | Rock-Lee13
Yu Yu Hakusho je anime, kde vystupují hlavně démoni a přízraky. Lidé zde hrají vedlejší roli, až na pár výjimek, takže moc silných lidí v tomto japonském seriálu není.

Mezi lidi, kteří v tomto anime oplývají nějakou silou, patří Genkai, Kazuma Kuwabara, Yusuke Urameshi, Kazemaru a Kibano.

V dalším odstavci krátce charakterizuji dané postavy, napíšu jejich schopnosti a můj názor na ně.

Genkai
Genkai vypadá na pohled jako starší paní v pokročilém věku, která už toho moc nezmůže. Opak je ale pravdou. Genkai je přebornice bojových umění, médium a bývalá šampiónka.

Genkai oplývá opravdu mnoha schopnostmi, mezi které patří například duševní střela, duševní vlna a rychlá duševní salva. Její největší předností je ale rozsudek, který špatné bytosti okamžitě zničí, ale dobré zachrání. Také je dobrá v kontaktním boji.

Kazuma Kuwabara
Kazuma je spolužák hlavního hrdiny anime Urameshiho. Tato postava je sice trochu pomalejší, ale je čestná a odhodlaná porazit svého rivala Urameshiho.

Pokud jde o jeho schopnosti, tak Kazuma je sice možná nejslabší článek týmu, ale to neznamená, že také není silný. Tento svalnatý dlouhán jako zbraň používá duševní meč, který může později jakkoliv prodlužovat a ještě o něco později bude oplývat dvěma duševními meči, které může nejen prodlužovat, ale i různě měnit jejich dráhy. Navíc je i dost silný, ale v obyčejném boji není tak silný jako Urameshi.

Yusuke Urameshi
Yusuke Urameshi je hlavní postava anime. Na začátku příběhu je to velký rváč a také záškolák, který má však dobré srdce a je schopen obětovat i život pro jiné. Později se z něho stane detektiv.

Tento kluk má v podstatě stejné schopnosti jako Genkai, ale nemá jich tolik. Zato je rychlejší a silnější než Genkai. K tomu má navíc velmi tvrdou hlavu, což není radno podceňovat, protože už mu to několikrát zachránilo život.

Kazemaru
Kazemaru je ninja a V.I.P. ochranka.

Tento ninja zběhlý v bojovém umění, ale ne tolik jako Kibano. Zato umí vystřelit duchovní vlnu a jeho další zbraní jsou naváděcí výbušné shurikeny.

Kibano
Kibano je mistr všech bojových umění.

Kibano ovládá všechny bojové umění na mistrovské úrovni, dokáže bojovat ve tmě díky své helmě a také je schopen základního posílení svalů díky své duševní energii.

Můj názor na anime Yu Yu Hakusho

10. září 2016 v 16:23 | Rock-Lee13
Yu Yu Hakusho je japonské anime a mladistvém rváči a flákači jménem Yusuke Urameshi, kterého přejede auto při záchraně malého chlapce. Yusuke ale dostane druhou šanci díky obětování, a tak dostane úkol, který mu může navrátit zpět jeho život. Takhle začíná dobrodružství Yusuke Urameshiho.

Co se týče kladných bodů tohoto anime, tak mezi ně bezesporu patří originalita, děj a dobře propracované souboje. Dalším nemalým plusem seriálu je humor, který příjemně odlehčuje vážné situace.

Co se týče záporných stránek anime, tak do nich spadá horší grafika a "nesmrtelnost" postav.

Abych to shrnul, tak toto anime patří mezi nadprůměrné anime a ve své době to bylo jedno z nejlepších anime vůbec (možná nejlepší).

Hiei Jaganshi - charakteristika

7. září 2016 v 16:21 | Rock-Lee13
Hiei Jaganshi je jedna z hlavních postav staršího japonského anime Yu Yu Hakusho. Jedná se o ohnivého démona, který podle vzhledu vypadá tak na patnáct let a podle mého názoru je to hlavní síla týmu Urameshi.

Jak vypadá tato postava? Hiei je nízké, ale svalnaté postavy. Má černé oblečení, které je tvořeno kalhotami a nátělníkem. Pokud jde o jeho obličej, tak na to kolik mu pravděpodobně je (pravděpodobně několik století), tak vypadá velmi mladě. Nejvíce ale upoutá na jeho hlavě jeho rozčepýřené vlasy, které jsou temně černé a zkušené nepřátele jeho třetí oko, které má na čele. Jinak jeho oči hnědě.

Co se týče jeho osobnosti, tak Hiei na první pohled vypadá jako chladnokrevný zabiják, který si nic nenechá líbit. Přesto, že se chová drze a také docela arogantně, tak v jádru je to dobrý člověk nebo spíš dobrý démon, protože své společníky nenechá nikdy ve štiku.

Nakonec bych chtěl dodat, že i přes své negativní stránky Hiei není špatný a jedná se o velmi důležitou postavu příběhu.

Můj názor na youtubera Ravena

1. září 2016 v 20:54 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Raven je vysokoškolák a český youtuber se zaměřením na RPG hry.

Proč vlastně o tomhle youtuberovi píšu? Píšu o něm, protože se jedná o mého oblíbeného youtubera a také kvůli tomu, že si zakládá na lineárnosti, pokud jde o jeho natáčení RPG her. Další důvod je ten, že natáčí ty hry, které jsem z velké části hrál a zaměřuje se na RPG hry, které jsou mojí vášní.

Klady
Hlavní klad Ravena je ten, že natáčí na svůj web lineárně a hry, které natáčí, už hrál, což přidává na jeho profesionalitě. Dále dokáže nabudit správnou atmosféru, v RPG hrách se vyzná a má hezky archivované videa, která už natočil. V neposlední řadě tento youtuber je velmi aktivní a činorodý a jeho fanoušci se mají pořád na co těšit a iniciativně odpovídá na dotazy fandů.

Raven má však ještě jeden pozitivní bod, a to je ten, že i když chodí na vysokou školu, tak si vždycky udělá čas na svoje fanoušky natáčením videí o RPG hrách.

Zápory
Viděl jsem už několik sérií jeho videí, ale Raven při nich ukázal jen pár nedostatků. Mezi jeho zápory patří např. občasné přeřeky o opakování slov nebo jednoduchých vět.

Ještě jsem si všiml, že Ravenovou menší slabinou je Gothic 2, kde neznal tolik tipů a triků, tzv. ukázal, že s tímto dílem nemá takové zkušenosti oproti ostatním RPG hrám, které hrál.

Abych to shrnul, Raven patří dle mého názoru mezi nejlepší youtubery díky svým schopnostem, kladení na lineárnost, ochotou odpovídat na otázky fanoušků a schopností nabudit správnou atmosféru hry. Tento youtuber má sice i svoje stinné stránky, ale ty nijak výraně nekazí herní zážitek, který sdílí Raven s divákem při natáčení těchto videí.