Červenec 2016

V hlavě

31. července 2016 v 15:00 | Rock-Lee13 |  Filmy
V hlavě je animovaný film, který v sobě mísí žánry dobrodružný, komedie a drama.

Tento film je emocích jedenáctileté Riley. Ta se ale jednoho dne přestěhuje se svojí rodinou, protože její otec získal novou práci, do San Francisca, kde život není takový, jako býval v americkém Středozápadu. Jak se její emoce vyrovnají s touto novou událostí, o tom bude celý film.

Co kladného bych ohodnotil na výkonech jednotlivých postav? Nejlepší rozhodně bylo chování jednotlivých emocí, které barvitě líčili, jak se která emoce má chovat. Co mě ale nejvíce zaujalo, je to, že i z té nejzápornější emoce neudělali záporáka, ale férového chlapíčka cholerické nátury. Pokud vynechám emoce, tak nejlepší výkon měl imaginární kamarád Riley, který se nakonec obětoval pro nejdůležitější emoci Riley, ale hlavně pro samotnou Riley. Pokud bych měl odhodit růžové brýle, tak bych viděl stejně jako s nimi. Nic negativního mě nenapadá na výkonu postav celého filmu.

Jak na mě působila hudba a grafická stránka díla? Hudba ani nebyla nijak úžasná, ale ani neurazila. Velkým tahounem filmu byla ale grafická stránka, které byla skoro na takové úrovni jako má reálný život.

Moje celkové hodnocení filmu je velmi kladné, a to hlavně pro svoji originalitu, výkon postav a grafickou stránku. Vzhledem k horší hudbě nemůžu dát filmu plný počet bodů, a proto mu dávám čtyři a půl hvězdičky z pěti.

Jak pravděpodobně budou vypadat moje letní prázdniny v roce 2016

8. července 2016 v 10:14 | Rock-Lee13
Jako absolvent střední odborné školy mají moje letní prázdniny tři měsíce, a to červen, červenec a srpen. V tomto slohu chronologicky popíšu, jak budou vypadat pravděpodobně moje letní prázdniny.

1. červen
V červnu jsem hned nastoupil na brigádu do Egstonu jako asistent manažera kvality a skladník. Mojí hlavní náplní práce bylo do strojů dávat jádra a černé součástky, vymotávat špatné cívky a foukat foukací pistolí na bedny. Dále jsem například ve firmě balil bedny, třídil jsem plata, kontroloval jsem kvalitu cívek, počítal zmetky, uklízel jsem a dělal další činnosti na patře, kde jsem pracoval. Mým šéfem byl pan vedoucí skladník Petr. Pokyny mi ale hlavně dával skladník Tomáš, který měl vztah se šéfem jako Sancho Panza a Don Quijote. Co se týče pracovních výhod, tak mzda nebyla hlavním lákadlem, ale zato byl příjemný pracovní kolektiv a práce sice byla poměrně těžká, ale nenadřel jsem se tak jako dělníci.

Když padla, tak jsem šel domů, kde jsem hrál PC hry, a to Forge of Empires a Imperia online. Večer jsem se koukal na japonské anime.

2. červenec
V červenci začali skutečné prázdniny, a to jak kalendářní, tak i pocitové, protože jsem na brigádě skončil. V tomto měsíci jsem hrál počítačové hry s koukal se na novou sérii seriálu Simpsonovi. Taktéž jsem zhlédl poslední Naruto film pod názvem Last (poslední). Na konci července jsem jel s otcem za babičkou do Kolína. Tam jsem se svým otcem zhlédl památky Kolína, šel na kryté koupaliště a také se vykoupali v rybníku jménem Peklo. Na konci měsíce jsem já s můj otec jeli domů.

3. srpen
Poslední měsíc letních prázdnin byl pro mě měsícem pracovním, jelikož jsem šel pracovat jako pokladní do Lidlu. Tam jsem dělal nejen pokladního, ale i jiné činnosti, jako například doplňování zboží či dopékání pečiva. Doma jsem pokračoval ve studiu japonštiny (poznámka: Tento jazyk jsem se učil už dříve.) a na konci prázdnin jsem uměl celých 150 japonských slov.

Tak takhle přibližně budou vypadat pravděpodobně moje letní prázdniny.