Březen 2016

Death note - Můj názor na Kiru

30. března 2016 v 15:05 | Rock-Lee13
Kira neboli Light Yagami je velmi inteligentní student a všestranný génius. Má vždy výborný prospěch a je i celkem arogantní a hodně idealistický.

Jaký je tedy můj názor na tuto hlavního postavu celého anime? Myslím si, že i když je to vynikající a hezký student, tak tuto postavu nelze zařadit mezi kladné, protože vraždí, i když pro "vytvoření ideálního světa."

Je z určitého úhlu pohledu možné považovat za správné, co Light dělá? Já si myslím, že vraždit je sice špatné, ale pokud nebudou vrazi, nebudou další oběti, takže tato teorie je ospravedlnitelná pouze podle osoby jménem Niccolò Machiavelli.

Nakonec bych chtěl říct, že i když je tato postava sice záporná, je to podle mě nejdůležitější postava celého seriálu Death hote, protože bez něj by anime ztratilo hlavní zápletku.

Moje oblíbená postava z Full metal alchemist

24. března 2016 v 16:22 | Rock-Lee13 |  Full metal alchemist
Moje oblíbená postava z tohoto anime je Roy Mustang, státní alchymista a vysoký důstojník Amestrické armády, který má v ambicích stát se vůdcem.

Jak vypadá tato postava? Roy je muž štíhlé vyšší postavy. Téměř vždy nosí modrou uniformu. Má krátké a černé vlasy.

Jaké jsou jeho schopnosti? Tento voják umí udělat rozsáhlé požáry pouhým lusknutím prstů. Oheň je totiž jeho velká specialita. Jeho jediná slabina je déšť.

Proč je Roy Mustang moje oblíbená postava z celého seriálu? Protože je hezký, šarmantní a má skvělou osobnosti. Je to také dobrý vůdce, který se hluboce zajímá o své podřízené i přátele a také je schopný se pro mnohé obětovat. O jeho nevídaných schopnostech ani nemluvě.

Moje strategie na zničení nedobytné galské vesnice

21. března 2016 v 11:20 | Rock-Lee13 |  Taktika
Galská vesnice, ve které žije Asterix a Obelix je nedobytná díky kouzelnému exilíru, který jim vaří druid Panoramix. Jak bych tuto vesnici, kdybych byl římských generálem? Na to se pokusím odpovědět.

Moje armáda by čítala 12 katapultů, 200 těžkooděnců, 60 lukostřelců s ohnivými šípy a 3 agenti s koňmi.

Moje válečná strategie by vypadala takto. Zaútočil bych v noci. Před vesnici bych shromáždil 12 katapultů, před kterými by byli 60 lukostřelců s ohnivými šípy. Lukostřelce a katapulty by chránili 200 těžkooděnců, kteří by jim dělali živé štíty. Útok bych začal střelbou z katapultů. Až by Galové vyšli ven, aby se mohli bránit, tak bych dal rozkaz střelcům, aby na ně stříleli ohnivé šípy a půlce těžkooděnců, aby zaútočili. Druhá půlka těžkooděnců by chránila katapulty a střelce. Mezitím by tři agenti s koňmi oběhli vesnici, zajali druida a poté ho přepravili do Říma.

Má tato strategie nějaké zápory? Mezi zápory mojí strategie patří podle mě finanční náročnost a pomalost. Takovou armádu by bylo těžké sestavit. Také možná nebezpečí této strategie spočívá, že pokud by Galové byli příliš rychlí, tak by zničili katapulty dřív než by stačili vybombardovat vesnici.

Na závěr bych chtěl říci, že ať už bych tu vesnici dobyl jakkoliv, jistě to nebude jednoduché, a proto je důležitá silný vůle a pořádná příprava.

Můj názor na Full metal alchemist - Brotherhood

20. března 2016 v 13:25 | Rock-Lee13 |  Full metal alchemist
Hlavními postavami anime je Edward a Alfons Elrickovi. Těm zemřela matka, a tak pomocí zakázané transmutace se pokoušeli přivést matku zpět k životu. Kvůli tomu přišel Edward o nohu a Alfons o celé tělo, a proto Edward obětoval svoji ruku, aby svého bratra připoutal k ocelovému brnění. Bratři se poté, co se vzpamatují, přidají do armády díky nabídce plukovníka Roye Mustanga, aby získali zpět svá těla. Jak toto japonské anime dopadne, to se dozvíte po jeho zhlédnutí.

Jaké klady má toto anime? Mezi hlavní klady Full metal alchemist - Brotherhood patří bezesporu hezká grafická stránka, propracovaný příběh a strhující souboje. Dále se tento seriál pyšní svým humorem, absencí filerů a také skutečností, že zde nejsou jenom záporné a kladné postavy, ale některé jsou tak něco mezi.

Má toto anime nějaké zápory? Co se týče nedostatků tohoto seriálu, tak těch je velmi málo. Snad jenom délka tohoto anime je trochu kratší a souboje jsou poněkud krvavé, což znamená, že dílo není vhodné pro mladší diváky.

Abych to shrnul, toto anime patří mezi jedno z nejlepších anime, které existují, a proto si zaslouží čtyři a půl hvězdičky z pěti.

Můj názor na první světovou válku

6. března 2016 v 13:22 | Rock-Lee13
První světová válka je válka, která probíhala po celém světě od roku 1914 do roku 1918. Tato válka vznikla po zdařilém atentátu na arcivévodu Františka Ferdinanda d'Este, což vyvolalo řetězový efekt, který způsobil první světovou válku. Válka vznikla mezi organizacemi Dohody a ústředními mocnostmi. Zúčastnilo se ji kolem 60 milionů vojáků. Nakonec první světová válka skončila 11. listopad 1918.

Jaký je můj názor na tuto pohromu lidstva? Myslím si, že to byla jedna z největších katastrof, která naši planetu potkala. Jediná větší katastrofa, která naší zeměkouli potkala, je snad jenom druhá světová válka a možná také prasečí chřipka a migrační krize.

Měla tato válka nějaké klady? Já si myslím, že moc ne. Přinesla nám snad jenom možnost vytvářet válečné počítačové hry na motiv 1. světové války, lepší technologii ve vojenství a poučení, že daleko lepší je neválčit nežli stát na straně vítězů po válce.

Nakonec bych chtěl říct, že ať už bude budoucnost jakákoliv, tak pokud vypukne třetí světová válka, tak ve čtvrté se bude už jenom válčit kameny a klacky nebo život na naší matičce zemi zanikne.