Říjen 2015

Kvůli závislosti na buben

16. října 2015 v 17:46 | Rock_Lee13
Byla jednou jedna rodina jménem Novákovi. Tato rodina na tom finančně nebyla moc dobře. Tvořili ji otec a matka. Otec pracoval jako horník a matka jako švadlena. Měli také syna jménem Petr, kterému bylo patnáct let.

Kde bydleli? Bydleli ve středně velkém bytu, který měl všechno vybavení, které potřebují. Měli kuchyň, malou jídelnu, obývací pokoj, dvě ložnice, koupelnu a záchod.

Možná si říkáte, proč se tato rodina měla na tom po stránce finanční špatně, když otec měl docela výnosné povolání. Proč to tak bylo? Bylo to kvůli tomu, že otec byl notorický gambler a kuřák. Těžko říct, co bylo horší. Jako gambler prodělal více peněz, než utratil za cigára, ale kuřáctví mu zase násobilo nepříznivý dopad na jeho plíce, které už byli tak moc špatné, protože pracoval jako horník.

Jednoho dne začala krize, která způsobila snížení mzdy otce. V dole totiž už nebylo moc rudy, a tak mzda otce byla snížena o polovinu. Protože ale kouřil a hrál pořád stejně, rodinu to přivedlo za pár měsíců na buben.

Přišla tedy o střechu nad hlavou, takže se museli jít do podnájmu. To matka a syn těžce nesli, jelikož byli zvyklí na určitý standard. Otcovi to bylo jedno. Automaty a cigarety byli pro něj na prvním místě, a tak rodina se pořád propadala do chudoby a topila se v dluzích.

Za nedlouho už to matka nevydržela a s otcem se rozešla. Syn Petr byl donucen zanechat střední školy, aby mohl pracovat jako nekvalifikovaný dělník.

Co se stal s otcem? Otec skončil v psychiatrické léčebně. Tam mu zavolala jeho teta, že její manžel zemřel v důsledku rakoviny plic v důsledku silného kouření a její syn skončil ve vězení pro dlužníky kvůli dluhům z hráčství. V tu ránu se v otcovi něco pohnulo. Za měsíc byl vyléčen.

Matka se synem už se mezitím postavila na nohy a žila ve skromném bytu. Nebylo to sice to, na co byla zvyklá, když měl její manžel ještě práce za původní mzdu, ale také na tom nebyla špatně. Otec mezitím vyhledal její bývalou manželku. Jakmile ji našel, padl na kolena a prosil o odpuštění. Matka mu odpustila a znova si ho vzala.

Za nedlouho na tom rodina byla zase dobře. Ze syna se stal předák, otec už nepracoval jako horník, ale vedoucí v továrně na elektroniku a matka zase pracovala jako švadlena. Všichni se měli dobře a dokud měli práci, jsou šťastní dodnes.

Žádost o místo

14. října 2015 v 15:19 | Rock_Lee13 |  Práce
Petr Novák
Palackého 7
669 02 ZNOJMO
Egston system electronic
Průmyslová 771/20
669 02 ZNOJMO
Žádost o místo


Vážená paní Černá!

Chtěl bych u Vás pracovat jako administrativní pracovník, protože rád pracuji s lidmi.

Proč bych měl u Vás pracovat jako úředník zrovna já? Protože umím jednat s lidmi, ovládám hodně cizích jazyků a na docela dobré úrovni, umím psát na klávesnici všemi deseti, a to dost rychle a též ovládám Microsoft Word, Excel a PowerPoint na pokročilé úrovni.

Co se týče mých vlastností, tak jsem spolehlivý, komunikativní, loajální, dochvilný a umím pracovat v týmu.

Pokud Vás moje žádost zaujme, rád se k Vám dostavím osobně, abych si Vám řekl o sobě něco víc.

S pozdravem
Petr Novák

Jak bych pomohl imigrantům

8. října 2015 v 13:24 | Rock-Lee13 |  Politika
Jak bych pomohl této skupině obyvatel? Co bych pro něj udělal a co bych jim naopak řekl, aby udělali pro naši vlast? Na tuto otázku se pokusím odpovědět v tomto slohu.

Mezi věci, které bych pro ně udělal, patří kupříkladu příspěvek na bydlení a na děti, zaplacení cizojazyčného kurzu na úrovni začátečník a snažil bych se jim pomoci najít dobré zaměstnání. Toto jsou tři hlavní body, o které bych se opíral.

Do věcí, které by naopak na oplátku měli udělat pro stát, patří snaha najít si práci a naučit se zákony a normy země, do které se chtějí přistěhovat a řídit se jimi.

Tak takhle bych pomohl imigrantům. Netvrdím, že by to pomohlo všem imigrantům, ale rozhodně by jim to také neuškodilo.

Pátek VS sobota

7. října 2015 v 13:30 | Rock-Lee13 |  Filozofické slohy
Co je lepší? Pátek nebo soba? O tom bude tento sloh.

Jaké jsou výhody pátku? Když je pátek, je před námi relativně dlouhé volno, což znamená, že to je období těšení se na víkend. V pátek také je možno nechodit brzo spát, jelikož před námi jsou dva dny volna. Jediná nevýhoda pátku je ta, že je to den pracovní a také pro některé lidi je nešťastným dnem, zvlášť pokud je o pátek třináctého.

Které klady skrývá sobota? V sobotu je volno a následující den též, a tudíž je to velmi dobrý den v týdnu. Jelikož ale nechodíme do práce v sobotu (tedy alespoň většina lidí), tak nedostáváme za něj zaplaceno.

Který den je tedy lepší? Pátek nebo sobota? Já jsem názoru, že i když je pátek pracovním dnem, tak pořád je to nejlepší den v týdnu.

Každý je jiný

5. října 2015 v 15:12 | Rock-Lee13
Existuje vůbec nějaká osoba, která by byla úplně stejná, a to jak vzhledově tak povahově, jiné osobě? Neexistuje. Ani dvojčata, ani nejlepší kamarádky, dokonce ani ideální pár nemá úplně všechno společné.

Jaké by to bylo, kdybychom všichni byli stejní. Myslím si, že kdyby to tak bylo, tak by na světě nebyla žádná originalita a svět by neměl žádnou fantazii.

Pro je dobré se odlišovat? Myslím si, že být jiný je dobrý, protože jak už jsem říkal, stejné rysy nejsou dobré, protože svět tak postrádá originalitu. Navíc pokud jsme jiní, jsme kromě toho, že jsme originální, také jsme výjimeční a nevypadáme stejně. Navíc by nebylo co zkoumat a pozorovat. Vytratilo by se veškeré překvapení.

Na závěr bych chtěl říct, že je sice dobré se odlišovat, ale také bychom neměli nějak výrazně "vyčnívat", protože by to mohlo hraničit až s excentrismem.

Vysoká škola nebo střední škola

1. října 2015 v 15:07 | Rock-Lee13 |  Škola
Co je lepší? Jít po maturitě na vysokou školu nebo na další střední školu? Na to se pokusíme odpovědět v tomto slohu.

Nejdříve si řekneme výhody vysoké školy oproti střední škole. Když půjdeme na vysokou, po jejím absolvování můžeme dělat daleko více atraktivní a výnosné práce. Navíc máme titul a lidé nás budou mít více v úctě.

Naproti tomu, pokud půjdeme na další střední školu, tak další maturitě můžeme dělat daleko širší spektrum povolání, ale zato žádné vysokoškolské.

Je tedy lepší vysoká nebo další střední škola? Na tuto otázku si musí odpovědět každý sám. Jsem si ale jist, že pro lidi, kteří nemají rádi studium, je další střední škola majákem naděje.

Vysoká škola

1. října 2015 v 15:00 | Rock-Lee13 |  Škola
Jaký je můj názor na vysokou školu? O tom bude tato slohová práce.

Jaké jsou klady vysoké školy? Mezi kladné stránky vysoké školy patří bezesporu volnost v podobě toho, že si můžeme zvolit, jako semestry chceme, když vynechám ty povinné, čímž máme více svobody. Také se dostáváme do intelektuální elity a poznáme nový kolektiv. Vysoká škola nám také dává statut studenta, čímž máme mnoho výhod, mezi které patří například zlevněné jízdné či fakt, že nám stát pořád platí zdravotní a sociální pojištění. Po jejím absolvování se daleko lépe uplatníme na trhu práce.

Jaké má vysoká škola zápory. Do stinných stránek vysoké školy řadíme hlavně obtížnost, která může způsobit stres a bezesné noci.

Můj celkový názor na vysoké škole je, že i když jsou těžké, pořád je to něco, bez čeho by intelektuálové nemohly existovat a důležitá součást mnohých životů.