Můj vztah k České republice

12. září 2015 v 17:33 | Rock-Lee13 |  Česká republika
Popisovat naši vlast nebudu, protože ji každý dobře zná, jelikož jsme Češi, a proto hned přijdu k dalšímu odstavci, ve kterém budu psát, co na naší rodné zemi obdivuji.

Na České republice obdivuji především její ekonomickou stránku, což je její velká přednost, jelikož naše zem má vysoké HDP na obyvatele, vysoký index lidského rozvoje a vysoký finanční příjem a také fakt, že i přes svoje relativně vysoké standardy je ČR stát, ve kterém přímo vzkvétá turismus a má zachovalou flóru i faunu. Co na státě, kde žiji, nejvíce oceňuji, je velmi nízký podíl lidí žijící za hranicí chudoby, což je podle mě způsobeno nízkou nezaměstnaností. To zjednodušeně znamená, že jenom málo lidí v naší zemi se na tom má opravdu špatně. Mezi vedlejší přednosti ČR patří například mírné klima a bohatou historii sahající až do dob, kdy zde byli lidé neandertálští.

Mezi největší stinnou stránku republiky patří poměrně vysoká zločinnost, která nemá daleko k balkánským státům. Dále opovrhuji faktem, že ČR má nejvíce konzumentů alkoholických nápojů na celém světě, což může negativně ovlivňovat mnoho faktorů, jako je například zločinnost, autonehody, zhoršení inteligence, fyzická a psychická onemocnění apod. Další věc, která je spíše negativní stránku Česka, je velmi nízká porodnost. Také sice nemáme problémy způsobené populační explozí, jako je kupříkladu zvýšení spotřeby všech zdrojů, budoucí hladomor a stísněnost. Věc, proti které mám největší averzi, jsou komunisté v naší zemi, kteří tady nemají co dělat, protože v minulých letech zde napáchali obrovské škody.

Abych to shrnul, i když má naše domovina své úskalí, tak ji i přesto obdivuji pro své nezpochybnitelné hodnoty, a proto jsem rád, že jsme občanem České republiky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rock-Lee-13 Rock-Lee-13 | 30. července 2018 v 0:07 | Reagovat

Ani jeden článek nestojí za přečtení, je to ztráta času.

Texty (včetně těch německých) obsahují řadu chyb věcných, pravopisných, stylistických a logických.

Neobsahují žádné zajímavé ani cenné informace, ale hlavně neobsahují žádný názor. Jsou prázdné, jde o kompiláty vykradené z jiných webů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama