Září 2015

Migrace

30. září 2015 v 15:52 | Rock-Lee13 |  Politika
Proč bychom se měli stěhovat? Existuje mnoho důvodů, které si v tomto slohu popíšeme.

Ten nejčastější je podle mě cestování za účelem nalezení bohatší domoviny, kde se obecně lidé mají lépe po stránce finanční než v našem kraji. Které země patří mezi ty lepší, po stránce ekonomické než je Česká republika? Patří sem například Německo, Rakousko, Velká Británie, Francie, Švýcarsko, Lucembursko a další země.

Další důvod migrace zní touha po dobrodružství. Tento způsob je dobrý podle mě pro ty, kteří mají dostatek peněz a jsou zkušeními cestovateli.

Další odůvodnění tkví v tom, že země, odkud chceme migrovat, zažívá válečný stav, náboženskou nesnášenlivost, nedostatek vody či z jiného důvodu, který nám brání v zemi zůstat. S těmito druhy migrantů soucítím a jsem přesvědčen, že by jim měl být poskytnut azyl.

Jinak jaký je můj celkový názor na stěhování. Myslím si, že stěhovat by se měli jenom ti lidé, kteří nejsou ekonomičtí migranti, protože tento způsob stěhování je podle mě "vyčůraný".

Já milionářem

29. září 2015 v 18:14 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Co bych dělal, kdybych měl milion korun? Za předpokladu, že bych měl takovou sumu peněz, bych udělal opravdu mnoho věci, o kterých si v tomto článku řekneme.

Osmdesát procent těchto finančních prostředků bych investoval. Za 100.000,- bych si koupil zlaté cihly, za 200.000,- bych si koupil stříbrné cihly, dalších 200.000,- bych dal na termínovaný účet a 300.000 tisíc bych dal na spořící účet, a to následovně 200.000,- na spořící účet banky Sběrbank a 100.000,- na spořící účet banky ING konto.

Co bych dělal se zbylými penězi? Zbylých 200.000,- bych dal do bytu, ve kterém bych bydlel. Nakoupil bych nový počítač, nová okna, zateplení oken i stropu, zateplení fasády, solární panely, a pokud zbude, tak bych si ještě pořídil levné auto nižší střední třídy, abych ho mohl pronajímat.

Samozřejmě bych nebyl nemyslící sobec, poněvadž jednu desetinu výnosu z mých investic bych dal na charitu a čtyři deseti z investic rodině.

Tak toto jsou moje plány, které bych aplikoval na jeden milion korun.

Casper a strašidelná škola

27. září 2015 v 13:55 | Rock-Lee13 |  Filmy
O čem je tento animovaný film? Hlavní postava tohohle filmu je Casper, duch, kterého se bojí jen ti, co nemají čisté svědomí. Jednoho dne bude muset navštívit strašidelnou školu, jelikož strašení mu moc nejde a také tam musí jít proto, aby nešel do Údolí stínů. Jak to dopadne? To se dozvíte po zhlédnutí tohohle filmu.

Jaké byli jednotlivé výkony postav? Výkony postav nebyli špatné, ale také nebyli vynikající. Chování upíra se mi velmi líbilo, jelikož dobře odráželo chování těchto kreatur. Co se týče chování kamarádů Caspera, tak se chovali, jak se na správné kamarády sluší a patří. Jednání ostatních postav příjemně dokreslovalo atmosféru celého děje.

Jak na mě působila hudba? Hudba nebyla nijak výrazná, ale rozhodně nebyla nijak špatná. Jakou měl film grafickou stránku? Grafická stránka tohoto filmu byla nadprůměrná. Okolí vypadalo hrůzostrašně stejně jako vzhled příšer. Jediný mínus celkového vzhledu filmu bylo město a hřiště za dne, které mělo až příliš syté barvy, což se pro dětský horor vůbec nehodí.

Moje celkové hodnocení filmu je takové, že tento film není nejlepší, ale také to není žádný propadák, a proto dávám tomuto animovanému filmu tři hvězdičky z pěti.

Jaký bych byl králem

25. září 2015 v 18:02 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Jak bych se choval, kdybych byl králem v temném středověku? O tom bude tento sloh.

Jak bych se zajímal o hospodářství? Snažil bych se, aby se má zem zaměřila hlavně na primární sektor neboli zemědělství, protože bez něho je nedostatek potravy, která je potřeba, aby obyvatelé mojí říše mohli žít. Pak bych se zaměřil suroviny potřebné na výstavbu budov, jako je dřevo, kámen a v menší míře železo, aby moje říše byla pořádně velká a lidé mohli, kde žít. O Obraně nemluvě. Na třetí místo bych stavil železo a zlato, jelikož si myslím, že není důležité mít nejlepší armádu, ale podstatné je, aby se mí poddaní měli dobře.

V jaké míře bych vybíral daně? Daně bych vybíral stylem, že vyšší daně by měla platit majetná vrstva, jako je šlechta, vysoký hodnostáři v církvi, rytíři a důstojníci a bohatí obchodníci. Středně vysoké daně by měla brát střední třída a chudina by neměla dávat žádné nebo jenom minimální daně.

Jak bych se zajímal o zdravotnictví? O tento obor bych se zajímal hodně, protože v době temna řádil v Evropě mor, tak bych stavěl různé nemocnice a podporoval bych lékaře a vědce, ale i také mediky a kořenářky.

Jaký by byl můj vztah k výzkumu? Co se týče vědy, tak o tu bych se také hodně zajímal, ale byla by až za zemědělstvím a zdravotnictvím, jelikož lidský život je nenahraditelný. Zaměřoval bych se hlavně na astronomii, mořeplavbu a metody, jak zefektivnit získávání zdrojů.

A co náboženství? O náboženství bych se moc nezajímal, jelikož podle mě není příliš důležité, ale také bych ho úplně nezatracoval, abych nepobouřil poddané.

Další odstavec se bude týkat armády. O armádu bych se zajímal tak středně. Zakládal bych si na střílnách, hradbách, odstřelovačů s kuší a těžkooděných vojáků, protože obrana je na prvním místě. Na druhém místě by byli domobranci, kteří by udržovali pořádek ve městech. Ti by měli středně těžkou zbroj, meče druhé třídy, štíty ze dřeva a starší kuše. Co se týče útoku, tak na ten bych se moc nezaměřoval, jelikož jsem přesvědčen, že války nikam nevedou. Vojáci, kteří půjdou do války, by měli středně těžkou zbroj pro svoji relativně vysokou ochranu a pohyblivost, lehké a dlouhé meče, dřevěné štíty a luky a šípy. Tvořili by tak jednu pětinu až čtvrtinu celkové mojí armády.

Nakonec se budu bavit o ekologii. O to bych se moc nezajímal, jelikož v této době je všude les, ale pouze bych jenom zakázal vyhazování odpadů na ulici, močení na náměstí a významných místech a opětovné využívání zbraní a zbrojí mrtvých vojáků po dezinfekci, což by bylo zároveň úsporné.

Toto jsou moje metody, kdybych byl vladařem ve středověku. Nejsou to sice dokonalé metody, ale myslím si, že nejhorší rozhodně nejsou.

Ztracené iluze

25. září 2015 v 18:00 | Rock-Lee13 |  Škola
Co je to zmetek? Zmetek je výrobek, u kterého byla naděje, že se z něj stane něco, co bude užitečné pro lid, ale tato naděje u něj nebyla naplněna, jelikož výrobci selhali, a proto to je něco, co nemá pro nikoho využití, a proto to je zatracováno.

Platí to samé i u lidí? To nám řekne tento kratší příběh. Jeden z mých učitelů na střední, učitel matematiky, byl vynikající ve svém oboru, ale chtěl se stát ekonomem, ale nevěděl jak, protože podle sebe na to neměl předpoklady. Navíc to byl cholerik a pruďas, což snižovalo jeho kvalitu v tomto oboru.

Jednou se rozhodl, že se stane finanční poradcem, jelikož mu jde dobře matematika. A tak se činil. Přihlásil se u pana Kováře, aby mu dělal asistenta, protože tento finanční poradce byl můj známý, čehož využil.
Poněvadž měl vysokou školu, tak byl hned přijat po vyplnění formulářů a obstarání fajnového oděvu.
A teď přišel kámen úrazu. Bývalý učitel nejtěžšího předmětu na světě, matematiky, byl sice jednička ve svém oboru, ale přesvědčování lidí mu moc nešlo, poněvadž to byl cholerik. Počítat sice uměl, ale také cit pro investování neměl, a tak z lidí dělal bezdomovce.

Co to způsobilo pro město, ve kterém žil? Zapříčinilo to totální rozpad města, které dominovalo hlavně svými okurkami a vinou révou.

Co to znamenalo pro bývalého učitele? Pro bývalého učitele matematiky to způsobilo nenávratný otřes jeho sebevědomí, a což ho uvedlo do hlubokého kómatu.

Co z tohohle příběhu plyne? Plyne z toho to, že pokud se člověk na nějaký obor nehodí, neměl by se o to pokoušet a zaměřit se na to, co mu jde nejlépe.

Disciples II.

19. září 2015 v 11:30 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Disciples II. je tahová fantasy strategie, která se odehrává ve středověku. Cílem této hry je porazit ostatní říše, mezi které patří říše lidí, zástupy nemrtvých, horský klan a legie zatracených.

Jaké jsou klady této hry? Mezi kladné stránky této strategie patří velmi proměnlivý děj, který zvyšuje obtížnost a hra poté trvá delší dobu a je zajímavější. Další kladný bod tato hra sklízí za vypracovanost postav, protože jsou velmi detailní, kontrastní a vůbec mají vysokou uměleckou stránku. Také je udivující vylepšování jednotek, který dává hráči pořádně na rozmyšlenou, kterou jednotku si zvolit a také jak ji bude vylepšovat (poznámka: vojáci mají více větví, kam se mohou vylepšovat). Toto vylepšení nutí hráče předem si rozmyslet, kterou jednotku obětuje, poněvadž ztráta zkušených jednotek je v této hře dost bolestná. Dále je na této hře dobré, že je možné používat kouzla, která nám můžou pomoci, ale také znepříjemnit život naším nepřátelům, zloději, kteří má za úkol hlavně krást (jak jinak). Na Disciples II. jsou též dobré animace a také fakt, že každá postava má svůj vlastnoručně malovaný portrét. Vynikající hudba a zvuky jsou samozřejmostí. Tato hra je také velmi hratelná, což je velmi důležité u všech strategií.

Nevýhoda Disciples II. spočívá v bojích, které se mění jen na obyčejnou řežbu kvůli tomu, že se jednotky nemůžou v průběhu boje přemísťovat. Také má horší grafickou stránku. Dalším kamenem úrazu jsou nepříliš povedené vylepšování měst, které by mohlo být důmyslněji řešené a absence nevojenských budov, což je škoda. Menším nedostatek jsou také drobné chyby, které kazí celkový dojem ze hry.

Můj závěrečný verdikt na touto hrou zní, že i když to není nejlepší hra pod sluncem, pořád je to jedna z nejlepších fantazy strategií, které existují a to pro svoji vysokou hratelnost a originalitu.

Kritika seriálu Bleach

16. září 2015 v 14:11 | Rock-Lee13 |  Bleach
O čem je Bleach? Bleach je o japonském středoškolákovi, který ovšem dokáže vidět duchy. V rodině má otce a dvě sestry. Jednou ale přijde do světa lidí bohyně smrti Rukia Kuchiki, která má za úkol ničit zlé duchy a ochraňovat ty dobré. Jakmile se ale objeví, na rodinu Ichiga zaútočí Hollow. Rukia je ale zraněna, a proto předá své síly Ichigovi, aby ho porazil. Ona se ale kvůli tomu nemůže dostat do soul society (domov shinigami), a proto zůstává s ním. Poněvadž se z Ichiga stal bůh smrti, získal si nové přátele, ale i nepřátele, mezi které patří Chad, Orichime Inoue a Ichida Uryuu - posledního z rodu Quincy. Tím, že Rukia předala své schopnosti Rukii, tak spáchala těžký zločin, a proto začala být trestně stíhána. Jak to dopadne dál, to se dozvíte při sledování této anime.

A teď k věci. Jaké jsou kladné stránky tohohle seriálu? Myslím si, že velkým kladem jsou postavy, které jsou velmi propracované, originální, všichni mají svoji vlastní minulost a jedinečné schopnosti. Dále se budu bavit o prostředí. Okolí anime zaslouží další palec nahoru, protože je velmi propracované a příjemně dokresluje atmosféru děje. Další kladná věc příběhu jsou souboje, protože se v něm krásně vidí schopnosti jednotlivých postav, jsou napínavé a krvavé. Bleach obohacuje nádherná hudba a grafika.

A konečně se dostáváme k vadám seriálu Bleach. Bleach má poněkud předvídatelné souboje, pokud jde o hlavního hrdiny Ichiga, skoro nikdo zde neumírá a když už ano, tak pouze záporní hrdinové a jenom výjimečně klaďasové a filery, které jsou nudné a nijak neobohacují děj celého příběhu.

Moje celkové hodnocení je takové, že i když má Bleach své mouchy, pořád se jedná o jedno z nejlepší anime, které existují.

Nejsilnější postava ze seriálu Bleach

15. září 2015 v 19:10 | Rock-Lee13 |  Bleach
Kdo je nejsilnější postavou tohohle seriálu? Je to bůh smrti, vizard či espada? Aby mohla být tato otázka zodpovězena, měly bychom si nejdříve říct něco o nejsilnějších členech tohohle seriálu a také proč jsou podle mě nejsilnější.
Jako první je nominován hlavní hrdina příběhu Ichigo Kurosaki. Proč zrovna on? Protože Ichigo Kurosaki umí shi-kai, ale dokonce i ban-kai. Je velmi silný, odolný, vytrvalý, a pokud vyvolá ban-kai, tak je extrémně rychlý, že mu stačí jen ti nejrychlejší nepřátelé. Tenhle sniginami byl vybrán pro svoji excelentní rychlost.

Další na řadě je Zaraki Kenpachi, kapitán 11. divize. Proč byl vybrán tenhle sniginami? Poněvadž Zaraki Kenpachi je význačný tím, že ho nelze téměř vůbec zranit a také má vysokou rychlost a obrovskou sílu. Vynikající šerm je samozřejmostí. Fantastické na tomto shiginami je to, že neumí ban-kai, dokonce ani shi-kai, ale přesto je to vynikající bůh smrti a jeden z nejsilnějších shiginami vůbec.

Třetí pán na holení nebo spíše vysoký šlechtic, je Byakuya Kuchiki, a to pro svoji extrémně vysokou rychlost, vynikající šerm a jeho úžasný Ban-kai, před kterým není úniku. Odolat mu může jen málokdo.

Čtvrtá osoba na nominaci je Yamamoto Genryuusai, vrchní kapitán. Z jakého důvodu byla vybrána tato osoba? Protože Yamamoto Genryuusai má nejmocnější zanpakuto v celém soul society. Také ovládá mistrně kido a boj beze zbraně.
Poslední osoba, která bude hodnocena v našem klání, je hlavní záporný hrdina příběhu, Sosuke Aizen. Proč? Poněvadž tento muž je extrémně silný, dokonce tak, že mnoho kapitánů se mu nemůže rovnat. Ovládá mistrně psychologii, extrémně odolný, mistrně ovládá kido, dokáže chodit po vodě a jeho zbraň dokáže ostatní zhypnotizovat.

Kdo je tedy nejsilnější? Nejmocnější shiginami je podle mě rozhodně Aizen, a to pro svoje vynikající schopnosti.

Moje nejoblíbenější postava z bojových jednotek

14. září 2015 v 16:41 | Rock-Lee13 |  Bleach
Co víme o bojové jednotce ze seriálu Bleach? Bojová neboli 11. divize je ze všech divizí nejsilnější jednotka, kterou vede nelítostný bůh smrti, který nikdy neutíká z boje, jménem Zaraki Kennpachi.

Kdo je vlastně z této jednotky moje nejoblíbenější postava? Je to kapitán jednotky Zaraki Kennpachi, silák Ikkaku Madarame či narcis Yumichika Ayasegawa? Z těchto tří mužů to není nikdo jiný než Ikkaku Madarame.

Kdo to je Ikkaku Madarame? Ikkaku Madarame je třetí člen 11. divize.

Jak vypadá Ikkaku Madarame a jaký je jeho charakter? Je vysoký a svalnatý, ale také plešatý a kolem očí má červené značky. Ikkaku Madarame nosí kimono, jako všichni bohové smrti v soul society, nosí meč Zanpakutou, který se jmenuje Houzukimaru (Světelný démon), ale nenosí ponožky. Co se týče jeho povahy, tak Ikkaku Madarame je nelítosný bojovník, který přímo vyhledává boj. Je také násilný, cholerický, bojechtivý, odhodlaný, pokorný, avšak není příliš obezřetný a do boje se vrhá po hlavě. To je jedna z jeho velkých záporů.

Jaké jsou jeho schopnosti? Tento shiginami je mistr v boji s mečem a navíc je levák, takže může svého soupeře překvapit útokem z obou rukou. Umí také Shi-kai a dokonce Ban-kai, což je nevídané pro někoho, kdo není ani kapitánem, ba dokonce ani zástupcem. Co se týče druhého stupně jeho meče, tak ten je o něco pomalejší než jeho původní verze, ale má delší dosah, lepší obranné prvky, může se dělit na části a také obsahuje mast, kterou uživatel této zbraně může používat při léčení. V třetím a zároveň posledním stádiu jeho Zanpakutou je jeho zbraň daleko ničivější, ale také pomalejší, což je hlavní a jediná nevýhoda jeho Ban-kaie. I tak je tato zbraň velmi impozantní, že by i někteří kapitáni mohli závidět. Dále je Ikkaku Madarame velmi obratný, poměrně rychlý a odolný.

A teď k věci. Proč obdivuji tuto postavu? Protože Ikkaku Madarame je velmi schopný shiginami a podle mě je jeden z nejsilnějších lidí v soul society. Také na něm obdivuji, že vždycky, když se objeví, je legrace. Co se mi ale na něm nejvíc líbí, je jeho Ban-kai, který je sice extrémně pomalý, ale podle mě má ze všech Ban-kaiů nejničivější účinky.

Jediná věc, která se mi na něm nelíbí, že prodlužuje boje, a to je dle mého názoru věc velmi riskantní, která ho může i ohrozit.

Nakonec bych chtěl říct, že s mým názorem souhlasit můžete či nemusíte a že každému může připadat jiná postava nejlepší a nejhorší.

Můj vztah k matematice

14. září 2015 v 15:06 | Rock-Lee13 |  Škola
Matematika je předmět, který doprovází člověka už od té doby, kdy se zrodil. Vždyť už samotní neandrtálci museli umět, kolikrát mají "bouchnout" do kamene, aby se z něj stal prvotřídní pěstní klín. Také je to předmět, který sahá do nejvíce odvětví věd stvořené člověkem. Matematiku potřebuji znát fyzikové, inženýři, chemici, architekti, doktoři, ale i řemeslníci, prodavači, dělníci, ba i dokonce uklízečky potřebují znát tento předmět.

Jaký je ale můj vztah k tomuto předmětu? Myslím si, že poznatky z tohoto předmětu skládající se z trigonometrie a geometrie jsou potřebné pouze ze základní školy a částečně i ze střední školy. Z matematiky využijeme kupříkladu všechno učivo z prvního stupně základní školy, mezi které zařazujeme například sčítání, odčítání, dělení a násobě, z druhého stupně základní školy využijeme například procenta, zlomky, Pythagorovu větu, jednoduchou finanční matematiku, mocniny, odmocniny, geometrii a v menší míře goniometrické funkce atd. Ze střední školy se nám hodí k životu například pravděpodobnost, finanční matematika, geometrie na vyšší úrovni a další. Ale co vysoká škola? Na vysoké škole téměř všechno, co se na ní učí, vůbec není potřeba.

Měla by se matematika stát volitelným předmětem? Já si myslím, že ano, ale pouze na střední škole nebo by se na ní měli učit jen ty dovednosti, které jsou potřebné k životu. Co se týče vysoké školy, tak tam bych ji zrušil úplně, pokud nebude potřebná k profesím, které ji vyžadují.

Jak bych tedy ohodnotil tento předmět z hlediska, jestli je potřebný či ne? Ohodnotil bych ho známku jedna mínus nebo dvojkou pro svoji vysokou obtížnost a fakt, že není zas tak moc důležitá, jako je například náš rodný jazyk, čeština.

Na závěr bych chtěl říct, že toto je pouze můj názor, se kterým můžete souhlasit, nesouhlasit či mít k němu neutrální vztah.