Srpen 2015

Nejlepší byt k pronájmu II.

24. srpna 2015 v 9:17 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
V minulém slohu jsme si řekli něco o tom, jaké má tato investice pozitivní i negativní stránky a také o tom, jak by měl vypadat ideální byt k pronájmu. V pokračování budeme podrobněji mluvit o tom, jak by měl vypadat ideální byt k pronájmu.

Na prvním byla, je a vždycky bude lokalita. Kde by měl stát ideální byt? Měl by stát na kraji města neboli na předměstí nebo pár minut o centra. Hlavní ale je, aby vysněný byt pro nájemníky měl velmi dobrou občanskou vybavenost a nízkou hlučnost.

Co se týče nákladů na provoz bytu, tak by měli být co nejnižší, ale ne na úkor ceny. Pokud má byt, který chceme pronajímat zastaralé spotřebiče, tak je dobré je vyměnit za nové. Dobré je též vyměnit okna a pořídit zateplení.
Co se týče velikosti, tak nejlepší jsou malé, menší a středně velké byty, poněvadž lidi, kteří stojí o nájem, jsou většinou mládenci nebo studenti. Dobré je, aby měl kapacitu alespoň pro dva lidi.

Dále se budu bavit o vybavení bytu. Vynikající byt by měl mít i vynikající vybavení. Dobré je, aby spotřebiče byli úsporné a nepříliš drahé (dobré je nakupovat ve slevách) a nábytek by měl vyhovovat co nejširšímu spektru zákazníků.

Nakonec bych chtěl říct, že nejlepší je jednat co nejrychleji, ale uvážlivě, protože čím dřív budeme mít byt k pronájmu, tím dříve budeme dostávat pravidelný příjem.

Nejlepší byt k pronájmu

23. srpna 2015 v 15:26 | Rock-Lee13 |  Ekonomika
Pronájem bytu bylo a bude vždycky problematickou záležitostí, ale i jedním z investic, které jsou poměrně bezpečné, výnosné a velmi likvidní. Tento sloh bude o tom, jaké jsou výhody a nevýhody této investice a jaký by měl být byt, který chceme pronajímat, aby vyhovoval co nejširšímu spektru nájemníků.

Mezi kladné stránky pronájmu patří bezesporu stálý příjem a vysoká likvidita neboli návratnost investice. Tento způsob výdělku je i tak relativně bezpečný, pokud máme dobré podnájemníky.
Do záporných stránek pronajímání patří problémy s nájemníky, pokud jsou nepřizpůsobiví, nutnost starat se o byt a jeho zastarávání.

Jaký by měl vypadat ideální byt vhodný k pronájmu? Měl by být, jak už jsem říkal, vyhovovat co nejširšímu spektru nájemníků. Co se znamená? To znamená, že by měl být malý nebo středně velký, úsporný a dobře zařízený a samozřejmě také musí být na dobré nebo alespoň na nepříliš hlučné lokalitě.

Na závěr bych chtěl říct, že ať už se rozhodnete pro tuto živnost či nikoliv, pamatujte, že tím je byt lepší, tím se sice zvyšuje šance získat podnájemníka, ale na úkor vysoké ceny.

Výhody a nevýhody jednotlivých ročních období

20. srpna 2015 v 18:11 | Rock-Lee13 |  Roční období
Každé roční má svoje výhody, ale i své stinné stránky. Neexistuje roční období, které by mělo jenom kladné stránky, ale jisté je, že i nejméně oblíbené roční období má alespoň pár kladu. V tomto slohu budeme srovnávat jednotlivé roční období.

JARO
Na jaře je teplo a všude je rozkvetlá příroda, což znamená, že můžeme chodit na procházky, výlety či dokonce na túry nebo můžeme jít stanovat do lesa. Je to jediné roční období, kdy není příliš horko, ale také není taková zima, která by nás "zahnala" do našeho domu či bytu. V tomto ročním období také můžeme sbírat bez černý či kopřivy. Do nevýhod jara patří bezesporu přítomnost komárů a jiného nepříjemného hmyzu a časté deště, které jsou sice dobré pro veškeré rostlinstvo, ale pro naši pohodu moc ne.

LÉTO
V létě jsou letní prázdniny, což je nejvyšší plus tohoto ročního období. Máme "fůru" volného času, který můžeme všelijak využít. Můžeme se koupat ve vodě, opalovat se, chodit na kratší túry, stanovat, provozovat letní sporty, jako je například plážový volejbal nebo vodní pólo apod. Také můžeme chodit na chatu či starat se o zahrádky. Jediný dost značný zápor léta je vysoké horko, které může způsobit úžeh či úpal.

PODZIM
Na podzim můžeme pouštět draky, sbírat kaštany či se můžeme zabývat mykologií neboli sběrem hub. V tomto ročním období vypadá příroda naprosto pohádkově, poněvadž je všude hezky barevné listí. Podzim ovšem má řadu nevýhod, do kterých může a nemusí patřit začátek nového školního roku, bahno, deště a stupňující se zima.

ZIMA
V zimě můžeme bruslit, sáňkovat, bobovat, stavět sněhuláky či iglú, dělat do země andělíčky a provozovat jiné aktivity související se sněhem. Největší plus zimy jsou ale Vánoce, na které můžeme pouštět lodičky, lít olovo, zpívat vánoční koledy, obdarovávat se vánočními dárky a dělat jiné vánoční zvyky. Jediný mínus Vánoc spočívá ve velké zimě a vyšším výdajům za topení.

Prosperita nebo občanská válka

20. srpna 2015 v 11:37 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Bylo jednou jedno království, kde vládl mocný, pragmatický, poměrně inteligentní, trochu chamtivý, ale nikoliv zlý král. Jmenoval se Rokios. Jeho cílem bylo mít co největší bohatství, mít dobré zdraví, ale ne na úkor poddaných. Vlastnil hodně zlata, trochu stříbra, pozemky a stavby, pole a hodně vinné révy, jelikož jeho říše si zakládala na primárním sektoru.

Měl dokonce i dceru, která se jmenovala Réva, ale jelikož ji bylo ještě třináct let, tak ji říkal Révinko. Jeho dcera byla moc chytrá ne li inteligentní, hudebně a výtvarně založená, zajímala se o astronomii, a co se týče její největší přednosti, tak to byla upřímnost. Její povolání princezna také učednice na kouzelnici a vědmu, kde excelovala.
Jednoho dne se všemi milovaný král dozvěděl, že v sousedním království byl objeven nový důl, kde se těžilo zlato, což způsobilo pokles ceny zlata v králově truhlici a snížení jeho bohatství. Rokios ale nebyl tolik šokován, poněvadž dobře věděl, že jeho aktiva jsou dobře devirzifikována, což znamená, že riziko rozdělil do více druhů aktiv nebo zdrojů příjmů, což zapříčinilo, že tolik nezchudl. Král byl ale trochu lakomý, a tak se rozhodl, že zvýší daně o pět procent, a to z dávek nevolníků.

A čas plynul. Toto "mírné" zvýšení daní způsobilo, že se nevolníci začali bouřit a vypukla občanská válka. Žádný nevolník tedy už nepracoval, dokonce to způsobilo částečný rozpad královi říše. Jeho zem se rozdělila na dva tábory, a sice na nevolníky vedené žoldáky a královi přívržence.
Král nevěděl co dělat, a tak se rozhodl, že vyšle zvědy do tábora žoldáků, aby zjistil, jak se jmenuje jejich vůdce a ukončil občanskou válku.

Poněvadž neměl času nazbyt, jako špióna vyslal svého rádce, poradce a ekonoma, který se jmenuje Fobos. Jaké jsou jeho schopnosti a dovednosti? Fobos je věrný svému pánu, odhodlaný, rychlý, průměrně inteligentní, ale mazaný, vyzná se v magii smrti a přírody, je velmi dobrý v šermu, avšak i vyslýchání a špionáži a též nemá na sobě vysoké nároky po stránce finanční. V hospodářství je velmi dobrý, jelikož umí velmi dobře počty.

Fobos vyrazil hned, protože dobře věděl, že čím rychleji misi zvládne, tak čím dříve dostane svoji odměnu v podobě sto zlatých mincí.

Mezitím v paláci. Réva se v něm velmi nudila, a tak se rozhodla, že založí klub mágů, jehož bude prezidentkou. V duchu si říkala, že ještě není vystudovanou kouzelnicí, ale koulit už umím velmi dobře, vyznám se v astronomii a zvládám léčení na úrovni vědmy začátečnice, a tak se činila. Svolala všechny svoje kamarádky, které se hned do klubu přidali. Jmenovali se Eleonora, Bára a Gvendolína. Každá z nich měla svoje přednosti, ale i stinné stránky. Eleonora byla vynikající léčitelka, ale ve všech ostatních kouzelnických vědách plavala. Bára zase nebyla dobrá v léčení, ale šli ji dobře útočná kouzla a věštění budoucnosti. Gvendolína zase naprosto skvěle zvládala umění s bojovou holí, částečně útočná kouzla a trochu i magii smrti, ale léčení a věštění pro ni byly španělská vesnice a magii chaosu ovládala také dost chatrně.

Za dobu, co se kouzelnici radili, tak už Fobos dorazil k vůdci žoldáků, který na něj rozvážně koukal se zahalenou kapucí.
"JAK SE JMENUJEŠ?" zaburácel Pralos, vůdce žoldáků.
"Jmenuji se Fobos a jsem diplomat. Vyslal mě můj král Rokios, abych se s vámi dohodl na ukončení této občanské války", řekl diplomaticky Fobos.
Pralos na to řekl toto: "Ukončím válku pouze tehdy, pokud nám vaše vojsko pomůže porazit rebely a zloděje, kteří se potulují na jeho území."

Fobos s tím souhlasil, a proto šel domů říct mu tuto zprávu.

Mezitím v paláci. Král se dozvěděl, že kromě toho, že jeho zem pustoší stávkaři ekonomicky, tak jeho zem ještě ohrožují nepřátele na jihu a také hrstky partyzánů v podobě rebelů, a tak se rozhodl jednat. Řekl si, že nejmoudřejší bude poslat na partyzány domobránce doprovázené jedním kouzelníkem, který by jim dělal léčitele a asistenta vůdce a na jich pošle jednu pětinu své veškeré armády skládající se hlavně z domobránců a z části také z rytířů. Velitelem tohoto pluku udělal paladina, který se jmenoval Lee. Jako vůdce pluku ho zvolil ne pro jeho inteligenci (tu měl jenom průměrnou), ale pro jeho chrabrost, statečnost, soudnost a uvážlivost.

To celé uslyšela Réva, a proto se rozhodla, že se přidá, což ale neměla dělat, protože ji to otec hned zakázal, jelikož se o ni bál. Pokračování příště!

A válka začala. Bojovalo se ve dne v noci, ale jih byl nesmírně vytrvalý, protože na jejich straně byli barbaři doprovázenými hrstkou černokněžníků. Lee si už nevěděl rady, a tak se rozhodl, že pošle pro další vojsko. Chtěl, aby mu na pomoc přišla tak jedna desetina království, ale král mu to zamítl, poněvadž potřeboval své muže na obranu království před rebeli a lupiči a také proto, aby měl pod kontrolou žoldáky, jelikož jim nevěřil. Myslel si, že když bude mít nedostatek vojáků, tak Pralos na království bez varování zaútočí.

Po této větě začala bouřlivá hádka, kterou hned zarazila princezna Réva. Ta ji řekla, že pokud nepošlou alespoň půlku vojska na jih, tak nepřátel ubývat nebude (tuto informaci má od věštkyně Báry). Král si řekl, že dobrá, ale pošle za nimi své nejlepší mágy světla, aby této katastrofě zažehnal.

Jakmile to udělal, tak válka byla zanedlouho zažehnána a zbytek armády už stačil k tomu, aby veškeré rebeli v království porazil.

Ještě tu byla ale jedna otázka, která se týkala daní. Aby ji král vyřešil, vyslal svého rádce Fobose k Pralosovi, aby ji vyřešil. Jakmile tam dorazil, tak si s ním ujednal, že daně se zvýší pouze o dvě procenta, a problém byl vyřešen.

Jak se učit slovíčka

19. srpna 2015 v 13:51 | Rock-Lee13 |  Škola
Učení slovíček v cizím jazyce je dost úmorná a nezábavná činnost, která vyžaduje poměrně značné soustředění, paměť a silnou vůli. Bez nich by ale nebylo možné se domluvit, a proto tento sloh bude o tom, jak se efektivně a co nejlépe zlepšovat ve slovní zásobě.

Existuje několik způsobů, jak se učit slovíčka. Mezi ty běžné patří studium ze slovníku, opis na papír a možná také opis na počítači.

Co se týče těchto tří způsobů, tak první je s prominutím naprostá blbost, druhý je už o něco lepší, ale pořád to není ten nejlepší způsob a poslední způsob je skoro stejný jako ten druhý způsob, ale navíc tím zlepšujeme schopnost psát na klávesnici, což se nám může hodit, jak ve škole, tak i při slohových prací, při psaní e-mailů, v textových RPG nebo také na Facebooku.

Moderní metody

Můžeme použít i jiné metody, jak zvýšit výkon při učení slovíček, a to tak, že si je při učení budeme představovat, budeme si, je snažit s nějakou věcí, kterou dobře známe nebo svůj cizojazyčný slovník můžeme zlepšovat tak, že půjdeme do terénu, budeme zapisovat slova, která neznáme a doma si je přeložíme. Další vhodná metoda je čtení knížek či ještě lépe časopisů v cizím jazyce a neznámá slova se budeme snažit pochopit z kontextu nebo si je zapíšeme do sešitku a ten si postupně budeme překládat.

Na závěr bych chtěl říct něco o tom, jak dlouho bychom se měli učit slovíčka. Dobré je se učit tak deset až dvacet minut denně, abychom se něco naučili a přitom nás z učení nebolela hlava. Vytrvalejší studenti a šprti se samozřejmě můžou učit i delší dobu, ale vhodné překročit jednu hodinu denně.

Jak se stát kulturistou

17. srpna 2015 v 17:13 | Rock-Lee13 |  Zdraví
Stát se atletikem nebo dokonce kulturistou není věc, která by se dala zvládnout za den nebo za týden. Je to cíl, který může trvat několik měsíců, ba i dokonce let. V tomto pojednání si řekneme co dělat a co nedělat, abychom se stali svalnatým člověkem.

Co bychom měli jíst? Naše tělo pro tvorbu svalové hmoty potřebuje hodně bílkovin a tuků, a proto bychom měli jíst hodně masa, mezi který patří například kuřecí šunky, kuře, ryby, v menší míře vepřové a párky. Co se týče masných výrobků, tak bychom měli omezit uzené maso a salámy. Jídelníček správného kulturisty potřebuje také pro zdravý vývoj hodně železa, a proto je vhodné ho obohatit o vnitřnosti, špenát a celozrnné pečivo.

Jaký bychom měli vykonávat sport a co bychom měli posilovat. Pro zdravý vývoj našich svalů bychom měli chodit do posilovny, ale pokud chceme ušetřit, je vhodné si koupit činky a péra a posilovat doma. Měli bychom posilovat naše tělo rovnoměrně, tedy ne jenom jednu část těla, ale všechny. Podle mě je ideální posilovat hlavně břicho, ruce a nohy. Co se týče sportu tak dobrý je běh či lehčí bojové sporty.

Mezi věci, kterých bychom se měli vyvarovat, patří rozhodně drogy (i alkohol a cigarety), veškerá nezdravá a neplnohodnotná strava, pasivita v podobě nicnedělání nebo bychom také kupříkladu neměli pořád sedět u počítače či se nekoukat příliš dlouho na televizi.

Na závěr bych chtěl říct, že nejdůležitější není sport ani zdravý strava, ale na prvním místě je důvěra, poněvadž bez ní je veškerá naše snaha zbytečná.

Jednodenní výlet k Mašovicím

16. srpna 2015 v 16:52 | Rock-Lee13 |  Výlety
Poněvadž venku nebylo horko ani zima, tak jsem já a můj otec rozhodli, že půjdeme na jednodenní túru k jedné malé vísce čítající tak kolem půl tisíce obyvatel jménem Mašovice.

Co jsme si s sebou vzali? Mezi nezbytný proviant patřili voda, jídlo, sluneční brýle, kšiltovky a vitamín B, což je doplněk stravy určený proti klíšťatům, které přenášejí encefalitidu a někdy i boreliózu.

Jakmile jsme si všechno vzali, tak jsme se rozloučili s rodinou a šli jsme tam rychlou chůzí, jako obvykle chodíme. Cesta městem byla příznivá, poněvadž je z velké částí po chodníku a město Znojmo neleží na kopcovitém terénu, nýbrž na kopci. Pak jsme ale šli lesem, a to Gránickým údolím, což je velmi hezké místo plné zelené přírody, klidu a míru. Cestou jsme také potkali malou chatku, u níž jsme se nasvačili. Měli jsme párek s rohlíkem a k tomu vodu s šuměnkou. Při konzumaci svačiny jsme si povídali o tom, jak krásné by bylo, kdybychom měli obydlí na samotě u lesa. Po posilnění v podobě svačiny jsme vyrazili a šli jsme ještě rychleji, neboť svačina nás posilnila jak po stránce fyzické, tak i po stránce mozkové, jelikož šuměnka obsahuje vitamín C, který dobře působí na mozek.

Konečně jsme "zakotvili" u Mašovic. Táta, jelikož přímo miluje koupání ve vodě, se hned svlíkl, rozběhl se a skočil do vody, až to udělalo pořádné žbluňk. Já koupání zrovna dvakrát nemusím, tak jsem se rozhodl, že se projdu Mašovicemi. Přitom jsem uviděl všechny kulturní památky této vesnice, mezi které patří Kostel svatého Jana Křtitele, Kaplička u kostela a Boží muka. Za dvacet minut jsem se vracel zpátky k rybníku obohacen o historii vesnice, zatímco můj otec byl obohacen po stránce fyzické. Jakmile jsem byl u rybníka, tak můj otec vylezl z vody.

Protože bylo už příliš pozdě, tak jsme šli domů. Táta se osušil a pak se převlékl a šli jsme domů po silnici kvůli tomu, že komunikace je více schůdná a jde se po ní rychleji nežli po lesní cestě. Domů jsme se dostali asi za dvě hodiny.

Asterix v Británii - kritika

16. srpna 2015 v 16:51 | Rock-Lee13 |  Filmy
Asterix a Obelix jsou dva Galové, kteří bydlí ve vesnici, jenž jako jediná odolává římským impériím. V tomto filmu je jejich úkolem dopravit sud s kouzelným nápojem do Velké Británie, aby se mohla ubránit před vojky mocného Cézara. Tento diktátor se přirozeně ovšem dozví, a proto se rozhodne tomu učinit přítrž. Jak celý děj dopadne, to se dozvíte po zhlédnutí tohoto filmu.

Mezi kladné stránky tohoto filmu patří velmi hezké prostředí, které přímo okouzluje, což samozřejmě platí u většiny filmů od této řady. Další klad tohoto filmu tkví v humoru. Film Asterix ve Velké Británii přímo překypuje vtipem, což z něho činí dobrou komedii a nejen to. Tento film je také pro diváky nesmírně poučný, jelikož se v něm dozvíme spoustu zajímavých informací o Britech.

Co se týče negativních stránek tohoto díla, tak žádné nevidím. Snad jen to, že je násilný, takže by mohl podpořit agresivitu u dětí, ale to platí o všech sériích a trochu horší grafická stránka, která sice nijak nekazí kvalitu filmu, ale mohla by být i lepší.

Moje celkové hodnocení je takové, že se jedná o velmi kvalitní film, u kterého klady hodně převyšují nad nedostatky, a proto dávám tomuto filmu plný počet bodů, tedy pět hvězdiček z pěti.

Oslovení pana učitele Fialy křestním jménem

10. srpna 2015 v 19:46 | Rock-Lee13 |  Škola
Povídka se odehrává po vánočních prázdninách a hlavní postavou tohoto slohového útvaru je žák třetího ročníku jménem Jiří.

Zazvonil budík, a proto Jiří musel vstát. Vstávalo se mu dost ztěžka, jelikož celé prázdniny vstával relativně brzo. Jakmile vstal, tak si šel udělat veškeré ranní povinnosti a šel do školy. Cesta naštěstí byla příznivá, protože bylo polojasno a teplota dosahovala nadprůměrných výšek.

Po příchodu do školy se šel přezout a pak se přemístil do třídy. Před tím, než začala hodina, tak si opakoval učivo do matematiky, jelikož první hodinu měl být právě tento předmět.

Jaké ale bylo překvapení, když místo pana učitele Červinky přišel do třídy pan učitel Fiala. Po té, co pedagog zapsal chybějící žáky, tak celé třídě oznámil, že supluje, jelikož lektor matematiky se nedostavil. Dále řekl, že důvody nezmínil, jelikož mu jsou neznámé stejně jako jeho kolegům i panu řediteli a jeho zástupci.

A hodina mohla začít. Kantor Fiala nebyl zrovna v náladě, poněvadž bylo špatné napsané datum a služba dle jeho názoru nesplnila svoje povinnosti, a tak hned rozdal písemné práce za pomocí školáků jménem Mojmír a Honza. Davidovi se to ale nelíbilo, a tak vyjádřil na to svůj názor, který podal naprosto nezaobaleně a navíc přitom suplenta oslovil křestním jménem.

Pan učitel Fiala se tak rozzuřil, že svým křikem "odhodil" žáky sedící v prvních lavicích, čímž jim způsobil lehké zranění jako pohmožděniny a pár boulí. To ale nebylo to nejhorší, protože tento Davidův čin také způsobil změnu počasí. Už nebylo polojasno, ale z nebe padali ohnivé koule doprovázené vichřicemi.

Sotvaže se Jiří vzpamatoval, utekl ze třídy a šel pohromu oznámit panu zástupci řediteli. Pan zástupce ředitele Chlubna věděl, že něco nehraje, protože si všiml, že počasí se náramně "vylepšilo". Po té, co Jiří se uklidnil, tak mu řekl, že jediná osoba, která může tuto katastrofu zažehnat, je paní učitelka Kseničová, jelikož je ze všech pedagogů na škole nejstarší, což znamená, že je i nejmoudřejší a má mnoho zkušeností. Jiří už chtěl pádit do kabinetu paní učitelky Kseničové, ale byl zastaven výkřikem pana učitele Chlubny, který zněl takto: "Tady se neběhá!" řekl zvýšeným hlasem pedagog Chlubna. Jiřího též zastavil proto, aby mu oznámil, že kantorka Kseničová není v budově, ale je nemocná, a proto je ve svém domě. Jiří tedy potom, co mu lektor Chlubna řekl, kde bydlí, šel navštívit paní učitelku Kseničovou.

Jiřímu bylo řečeno, že paní učitelka Kseničová bydlí v Příměticích, což je pekelně daleko, ale nebylo co naplat, a tak se vydal na cestu. Musel běžet a uskakovat, protože na zem už začali padat malé meteory kombinované s ohnivými sprškami. S přibližující se vzdáleností k Paní učitelce Kseničové se počasí pořád zhoršovalo.

Jakmile dorazil do Přímětic, tak se zeptal lidí, kde kantora Kseničová bydlí. Po pěti minutách tuto informaci získal. Dozvěděl se, že paní učitelka Kseničová bydlí v ulici Dlouhá poblíž Základní školy Prokopa Diviše a Mateřské školy Přímětice. Číslo popisné se dozvěděl také, a tak hned sprintoval k jejímu obydlí. Jako na potvoru bydlela v nejvyšším poschodí paneláku, ve kterém žila. Po té, co byl v nejvyšším poschodí, tak zazvonil na zvonek jejího bytu.

Dveře se po malé chvilce otevřeli, a tak Jiří mohl do jejího bytu vstoupit a hned jí všechno vyklopil. Paní učitelka řekla, že pomůže jen tomu, kdo má čisté svědomí. Jiří se hned zastyděl, poněvadž věděl, že před vánočními prázdninami získal z písemky z účetnictví trojku jenom proto, jelikož podváděl. Také ale věděl, že pokud se nepřizná, učitelka tento problém nevyřeší a všichni zemřou. Jiří se tedy přiznal. Paní učitelka Kseničová Jiřímu řekla, že je velmi statečný, že se přiznal a pětku mu nedá, jelikož měl tu odvahu se přiznat, což má málokterý žák. Jiří si v duchu oddech. Pedagog Kseničová Jiřímu řekl, že způsob, jak tento problém vyřešit je omluvit se panu učitelovi Fialovi. Omluvit se mu však musí ta osoba, která ho naštvala.

Jiří lektorce Kseničové poděkoval a šel do školy. Jakmile byl venku, uviděl Jakuba, který ho spravil o situaci ve škole a o tom, kolik mají ještě času do konce světa. Jiří se od něj dozvěděl, že všichni žáci i učitelé kromě pana učitele Fialy jsou ve sklepě naší školy a pan učitel Fiala je v ředitelně. Též se dozvěděl, že do konce světa zbývá pouze jedna hodina.

Jiří s Jakubem do své školy běžely maximální rychlostí. Protože to jsou ale zkušení běžci, tak na začátku spěchali pomalu a v půlce přidávali na tempu. Posledních dvě stě metrů začali sprintovat.
Konečně se dostali do školy. Jiří s Jakubem šli do sklepa vyhledat Davida. Sklep byl ale zavřený, a proto Jakub musel dveře vyrazit. Jakmile je ale vyrazil, dostal přímý zásah od Jiřího Oswalda, jelikož si myslel, že jde o pana učitele Fialu. Jakub utrpěl těžký otřes mozku, který ho dostal do bezvědomí. Jiří Oswald tohoto činu začal litovat. Jiří ho ale přerušil s tím, že nejdůležitější je, aby mu řekl, kde je David, protože on je jediná osoba, která může zachránit svět. Jiří Oswald Jiřímu Davida přivolal. Jakmile ho Jiří uviděl, řekl mu, co udělat, aby byl svět spasen.

Po této větě Jiří s Davidem rychle spěchali do ředitelny, aby se David mohl omluvit. Jakmile byli před ředitelnou, tak David vyrazil dveře, poklekl před pedagoga Fialu a začal se omlouvat.

Poté, co se omluvil, tak pan učitel Fiala řekl, že omluvu přijímá. V tu ránu bylo všechno stejné jako na začátku hodiny matematiky. Už nebyla apokalypsa, ale příjemné polojasno s pěknou teplotou. David si v duchu slíbil, že už nikdy nebude zlobit, provokovat učitele, nedávat pozor - prostě nebude dělat cokoliv, co by mohlo učitele ani jiné lidi naštvat. Konec povídky!

Věci potřebné na kempování

2. srpna 2015 v 14:07 | Rock-Lee13 |  Příroda
Kempování je velmi oblíbený a pro tělo zdravý sport, který je v České republice velmi rozšířen, a dokonce jsou na i velmi vhodné podmínky v Česku, poněvadž máme bohatou přírodu. Co vlastně potřebujeme na tento koníček? To se dozvíme v tomto slohu.

Hlavně věc, kterou potřebujeme, stan, který by měl být lehký a zároveň prostorný, aby se do něj vešlo hodně lidí a zároveň, aby osoba, která ho nese, neměla příliš těžký. Stan má samozřejmě příslušenství, které zahrnuje moskytiéru, 20 m dlouhý provaz a 4 kolíčky navíc.

Dále je potřeba, aby trampové měli potřebné oblečení, a proto bychom si měli vzít, jsou spodky či trenky, ponožky, tepláky, mikinu, tričko s krátkými a dlouhými rukávy, pláštěnku a nějakou tenkou bundu.
I nejzkušenějšímu cestovali, se může na cestě za dobrodružstvím něco stát, a proto bychom si měli s sebou vzít prášky, a to hlavně Ibalgin, náplasti a pudr.

A teď se dostáváme k tomu, bez čeho by se žádný člověk či zvíře neobešlo, a tj. potraviny a potřeby na ně. Na stanování potřebujeme ešus, lžíci, láhev s vodou, vařič, plynovou bombu, zápalky, zapalovač, sáčky, cukr, sůl a koření, těstoviny, kečup, nůž a otvírák na konzervy. Samozřejmě si můžeme vzít i jiné jídlo, ale tuto stravu doporučuji, protože je trvanlivá a i poměrně levná.

Další věc, která je potřeba, je hygiena. I v lese je nutné dbát na hygienu, jelikož kdybychom na ní nedbali, tak až bychom přišli do města nabrat proviant, tak by je náš zápach mohl odradit. Mezi základní hygienické potřeby, které musíme mít, patří bezesporu repelent, deodorant a toaletní papír.

Za předpokladu, že se nechceme zabloudit, bychom si měli vzít mapu a pro časovou orientaci také hodinky.
Pakliže si chce něco koupit, měli bychom si vzít platební kartu a hodinky.

Poslední důležitá věc, kterou sice nemusíme mít, ale rozhodně není na škodu ji mít u sebe, je občanský průkaz, poněvadž bez něj není možné cestovat za hranice či provádět různé činnosti, mezi které zařazujme kupříkladu výběr peněz v bance.