Známky

5. února 2015 v 17:16 | Rock-Lee13 |  Škola
Slovem známky nemyslím poštovní známky, které se dají získat na poště, ale známky, které lze získat ve škole.

Proč vlastně existují známky? Známky existují proto, aby žáci nelenili, ale byli aktivní, hodní, dávali pozor a dobře se učili.

Co by se stalo, kdyby známky neexistovali? Já si myslím, že by se žáci přestali snažit a se školstvím by to šlo dolů. Dobře by se učili pouze snaživí žáci, žáci, kteří to chtějí v životě někam dotáhnout a šprti. Všichni ostatní by se na školu "vykašlali", což by způsobilo druhou dobu temna nebo dobu duševního a kulturního úpadku.

Jsou známky dobré? Já říkám, že ano, protože slouží jako motivace pro studenty. Kdyby nebyly, stalo by se to, o čem jsem psal v předchozím odstavci.

Je v současné době dost druhů známek? Já si myslím, že ne, protože někdy by bylo potřeba známkovat ještě daleko přísněji. Myslím si, že by měla být vynalezena ještě známka šestka, kterou by dostali ti žáci, kteří měli nižší úspěšnost než 25 %. Tato známka sice už existuje, ale ne u nás, a proto bych ji zavedl i v České republice.

Na závěr bych chtěl říct, že není důležitou, jaké má kdo známky, ale co daný jedinec v životě dokáže a jak se uplatní v praxi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama