Vysněné politické povolání aneb já a senátor?

14. února 2015 v 16:14 | Rock-Lee13 |  Politika
Jaké povolání bych chtěl reprezentovat? Měla by to být taková práce, při které se moc nenadřu a přitom bych vydělal hodně peněz, a proto bych se chtěl se stát politikem.

Proč bych se chtěl stát zrovna senátorem? Poněvadž senátoři jsou výše postavení než poslanci. Mají také vyšší plat a méně se nadřou než ti druzí, kteří pracují v poslanecké sněmovně. Státní zaměstnanci senátu neboli senátoři jenom schvalují zákony, zatímco poslanci je vymýšlí a to je jednoduší, protože nevyžaduje kreativní myšlení. Také se mi na této profesi zamlouvá, že senátoři mají delší volební období než poslanci, a proto se nemusí tolik snažit, aby si toto povolání udrželi.

Proč bych se nechtěl stát politikem vyšší úrovně? Neboť ostatní politici na vyšších postech mají daleko vyšší zodpovědnost a méně soukromí, i když vydělávají více peněz. Prezidentem bych nechtěl být, protože na svých bedrech nosí příliš veliké břemeno v podobě povinnosti starat se o naši vlast. Také nemá žádné soukromí a myslím si, že i kratší volební období než mají senátoři. Pokud ne kratší, tak alespoň může být zvolen jenom dvakrát. Politika EU unie nebo ministra zahraničí bych nechtěl dělat, protože neovládám perfektně jazyky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama