Volejbal

6. února 2015 v 17:20 | Rock-Lee13 |  Sport
Volejbal je kolektivní hra a mým druhým nejoblíbenějším kolektivním sportem. Hrají proti sobě dvě družstva o šesti hráčích, z nichž jeden podává. Hraje se na hřišti ve tvaru obdélníku rozpůlené sítí. Cílem je dát víc bodů. Je to sport jak pro muže, tak i pro ženy.

Stručný popis jsem poskytl, a proto teď napíšu něco o tom, jak vyhrát. Cílem k úspěchu je naučit se dobře podávat. Nejlepší je podávání nadhozením míčem, do kterého dlaní udeříme. Podávání dolem je méně efektivní. Rozhodně bych se vyvaroval podávání jednou rukou, jelikož je to nesmysl a navíc nepřesné. Nejlepší podávající hráči dokážou podat s téměř stoprocentní přesností a dát hodně bodů a přitom nedat aut. Také je důležité dobře míč odrážet. Musíme hrát prsty. Dobré je střílet doprostřed nebo na nejslabšího hráče. Osoba, která umí dobře podávat i odrážet, je velmi dobrý volejbalista.

Na závěr bych chtěl říct, že existují i jiné rady a lepší. Toto je pouze moje dlouholetá zkušenost. Můžete si řídit mými radami, ale i nemusíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama