Vánoce

3. února 2015 v 14:40 | Rock-Lee13
Co to jsou Vánoce? Vánoce jsou svátkem, který začíná 24. prosince. Tento svátek oslavuje narození Ježíše Krista a je tím pádem křesťanský.

Jaké jsou zvyky tohoto svátku? Mezi zvyky tohoto svátku patří například dávání dárků, rodinná setkávání a zdobení stromků. Mezi další zvyky Vánoc patří též Adventní věnec, rybí šupiny, krájení jablka, házení střevíců, talíř navíc, pouštění lodiček, nevstávání od stolu, zlaté prasátko a lití olova.

Který zvyk je podle mého názoru nejdůležitější? Nejdůležitější je, že se rodina sejde a tráví spolu čas. Také se mi líbí předávání dárků. Jaké dárky by se vůbec měli předávat? Mezi vhodné dárky patří takové věci, které druhá strana potřebuje nebo chce. Důležité je se vyvarovat praktických dárků, jako je například vysavač nebo žehlička.

Jaký je můj názor na Vánoce? Vánoce jsou prima svátek, který je dle mého názoru nejlepší ze všech. Užije se při něm spousty legrace a radovánek. Jediná nevýhoda Vánoc je občasný stres, protože všechno připravit je poněkud náročné. Nejhorší to mají tedy maminky, které mají nejvíc práce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama