Srovnání počítačových her Gothic

1. února 2015 v 18:11 | Rock-Lee13 |  Počítačové hry
Co je to Gothic? Gothic je rozsáhlá počítačová hra žánru RPG, která obsahuje tři hlavní série, mezi které patří Gothic I., Gothic II. a Gothic III. Tato hra má průměrné hodnocení od kritiků ve výši osmdesáti procent. Tato slohová práce bude srovnávat klady, ale i zápory těchto tří sérií.

Jaké jsou klady nejstarší série Gothic? Rozhodně sem patří nostalgie a celkem hezké prostředí. Dále to, že se později naučíte magii (je jedno, ke komu se přidáte). Další výhoda je ta, že umíte kovat meče hned od začátku hry. Hlavní nevýhoda tohoto dílu je poměrně malé herní prostředí.

O Gothicu I. jsme si už něco řekli, a proto si teď řekneme něco o jeho následníku. Gothic II. je pokračování Gothicu I. Jeho hlavní výhodou je ta, že se v něm dá snadno vydělávat peníze. Vydělávat zlaťáky lze třeba prodávání piva, které snadno získáte od hostinského nebo kováním mečů. V kování mečů se dokáže zlepšovat, pokud hrajete vylepšený Gohic II. Další výhoda tohoto dílu je poměrně veliké prostředí. Mezi nevýhody tohoto dílu patří například špatné prodejní a nákupní ceny a to, že jste na začátku hry docela slabí.

Gothic III. je posledním dobrým pokračováním série Gothic. Do výhod Gothicu III. patří obrovské až gigantické prostředí, to, že se můžeme mít několik frakcí a velká síla hrdiny (i na začátku). Hlavní nevýhoda Gothicu III. je vysoká náročnost hry, tudíž se hra třeba dlouho načítá je někdy trochu pomalá. Další nevýhoda je ta, že se někdy může stát, že nás nějaká skupina lidí nebo skřetů začne nenávidět, a proto na nás hned při pohledu na naši osobu zaútočí.

Toto jsou tři základní série Gothic. Teď se můžete rozhodnout, který si zahrajete. Já osobně mám nejraději Gothic II. a také se mi docela líbí i první díl této série pod názvem Gothic I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama