Správná životospráva

1. února 2015 v 15:28 | Rock-Lee13 |  Zdraví
Abychom měli zdravé tělo, musíme jíst hlavně zdravě a pravidelně se pohybovat nebo ještě lépe cvičit. To je to hlavní, abychom netrpěli nemocemi a dožili se tak vysokého věku.

Nejdříve si řekneme něco o zdravé stravě. Co bychom měli jíst? Rozhodně nesmíme vynechat maso. Jaké by to mělo být maso? Musí to být zdravé maso, mezi které patří například ryby, drůbež či mořské plody anebo krůtí maso. Uzeniny bychom rozhodně měli vynechat, protože obsahují hodně konzervantů, dusitanů a umělých látek. Také naše tělo potřebuje vitamíny, a proto musíme jíst ovoce a zeleninu. Ovoce můžeme jíst hodně, ale neměli bychom to s ním přehánět. Zeleniny můžeme sníst neomezeně kromě mrkve. Pokud sníme příliš mrkve, zežloutneme, protože obsahuje hodně karotenu. O bílkovinách a vitamínech jsme si už něco řekli, ale neřekli jsme si něco o pečivu. Rozhodně nesmíme jíst bílé pečivo, protože obsahuje mnoho tuku a soli. Pro nás je nejlepší celozrnné pečivo, které obsahuje vitamíny, minerální látky a stopové prvky. O jídle jsme už mluvili, a tak si řekneme něco o pití. Ani náhodou nesmíme pít sladké nápoje, ale musíme je vyměnit za čaj, džus a vodu.

Také si řekneme, co bychom ještě neměli konzumovat. Měli bychom se vyvarovat alkoholu, cigaret a drog. Neměli bychom pít ani kávu a rozhodně nepoužívat steroidy.

Zdravá strava je důležitá, ale bez pohybu je jako pouzdro bez meče. Měli bychom se pohybovat v malých dávkách, ale pravidelně a to večer a ráno. V poledne nikoliv a odpoledne také ne, protože to jsou denní období plné veder a úpalů. Jaký druh sportu je pro nás vhodný? Podle mě to je například běh. Samozřejmě bychom také měli posilovat a chodit všude pěšky, což znamená, že je potřeba ignorovat výtahy, hromadnou dopravu apod.

Existují ovšem i sporty, kterých bychom se rozhodně měli vyvarovat. Do těchto sportů řadíme například bojové sporty, fotbal a let na rogalu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama