Psaní na klávesnici

3. února 2015 v 15:03 | Rock-Lee13
Nyní budu psát o jednom z mých oblíbených aktivních zájmů. Jedná se o psaní na klávesnici. Napíšu o tom, jaké jsou druhy opisování textu, jak zvýšit svoji přesnost a jak zvýšit svoji rychlost.

Nejdříve začneme tím, jaké existují druhy opisování textu. Nejvíce písařů má v oblibě opisování opisů v jazyce, který ovládají. Většina z nich v tomto opisu má též největších rychlost. Pro lidi, kteří mají rádi diktáty, je jako stvořené pravopisné cvičení. Opisování pravopisného cvičení je sice o něco těžší, ale jenom mírně. Pokud budeme trénovat na tomto opisu, zlepšíme se v diktátech. Za předpokladu, že se chceme zlepšit v cizím jazyce, měli bychom sáhnout po anglickém či německém opisu. Němčina a angličtina je pro Čecha totiž nejdůležitější. Poslední ze základních opisů se jmenuje korektura. Korektura je velmi náročná, a proto spoustu písařů má rychlost v tomto opisu o několik desítek procent nižší než při opisování českého opisu. Vyžaduje velké soustředění a znalost korekturních znamínek.

V druhém odstavci si řekneme něco o tom, jak zvýšit svojí přesnost. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je trénovat na programu Mount Blue. Takhle se také začátečníci učí nedívat se na klávesnici. Zlepšit se v přesnosti můžeme také tak, že budeme psát pomaleji, ale nebudeme používat tlačítko, které maže znaky, mezi které patří písmena, čísla a jiné znaky.

Dále se zmíníme o tom, jak zvýšit rychlost. Je to naprosto prosté. Rychlost zvýšíme tak, že spojíme všechno, o čem jsem psal v minulých odstavcích. Budeme psát velmi rychle na různých opisech, zvýšíme přesnost a nebudeme používat tlačítko, které maže znaky. Rychlost bychom měli zvyšovat pouze tehdy, pokud máme velmi dobrou přesnost.

Tak toto je můj názor na psaní na klávesnici. Neříkám, že se mými radami musíte řídit. Existují i lepší, ale moje rady vycházejí z mých ročních zkušeností. Nejdůležitější rada je ta, že musíte psát pravidelně. Ideální je půl hodina denně. Také musíte mít silnou vůli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama