Ofenzivní taktika

6. února 2015 v 17:30 | Rock-Lee13 |  Taktika
Nejlepší obrana je útok. Tato věta je motto této taktiky. Pokud v dobrou chvíli zaútočíme, nepřítele to ochromí a bude mít dost práce s tím, aby přežil, což znamená, že nezaútočí. Kdy je ale vhodná příležitost? Vhodná příležitost je tehdy, když nepřítel nemá armádu nebo není na svém území. Tehdy je nejlepší zaútočit.

Máme malé území a několik lidí. Co uděláme? Nařídíme pár svým lidem, aby se z nich stali farmáři, aby naše zem měla dostatek jídla. Zbytek lidí budou těžit zlato a železo. Až budeme mít dostatek zlata a železa. Necháme vyučit kováře, aby vyráběl meče a zbroje. Až budou hotové, dáme žold vojákům, aby bojovali. Až budeme mít alespoň deset vojáků, zaútočíme. Dobré je útočit ve vláčcích, což znamená, že nejdříve pošleme jeden oddíl a pak druhý a další oddíly. Tento druh ofenzivní taktiky je velmi účinný, protože nepřítel má pořád co dělat, aby se ubránil.

V průběhu, kdy útočíme. Pořídíme si několik horníků, aby kutali kámen. Až ho budeme mít dost, postavíme si hradby a na místech, která jsou zranitelná nebo je tam mnoho lidí, vybudujeme obranné věže.

Na závěr bych chtěl říct, že tato taktika vzešla z mých dlouholetých zkušeností, takže existují i lepší taktiky. Myslím si, že tato taktika je sice dobrá, ale defenzivní je lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama