Obtížný život deváťáka

5. února 2015 v 16:56 | Rock-Lee13 |  Škola
Kdo to je deváťák? Deváťák je žák základní školy, který navštěvuje její druhý stupeň. Je to vlastně předstupeň středoškoláka, který jen čeká, kdy dostane poslední vysvědčení a nastoupí na učňovský či maturitní obor.

Proč je život deváťáka tak těžký? Protože žáci devátého ročníku toho mají na učení nejvíc ze všech žáků základní školy. Mají více učiva, rychlejší tempo a méně času na zábavu.

Učivo není jediná věc, které je pro žáka devátého ročníku náročná. Má také plnou hlavu dilemat v podobě rozhodování jakou školu si vybrat. Mnoho deváťáků neví, jestli zvolit maturitní či učňovský obor nebo gymnázium. Musí zvážit své schopnosti, prospěch, inteligenci i odolnost vůči stresu. Také se trápí otázkami, jestli tu danou školu budou zvládat a jestli si tam najdou nové přátele.

Jakou školu tedy zvolit. Deváťáci by měli zvolit takovou školu, aby povolání, které budou dělat po ní, odpovídalo jejich zájmům. Pokud i přesto neví, měli by navštívit poradce pro volbu povolání.

Na závěr bych chtěl říct, že špatný výběr školy ještě neznamená konec světa. Když si budoucí středoškolák vybere zemědělskou střední školu, ještě neznamená, že nemůže dělat obchodníka. Důležité je se v životě neztratit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama