Nejlepší stát Evropy

2. února 2015 v 14:06 | Rock-Lee13
Jaký je nejlepší stát Evropy? Abychom si mohli odpovědět na tuto otázku, musíme si nejdříve o Evropě něco říct. Evropa je druhý nejmenší kontinent hned po Austrálii. Je to ale jeden z nejbohatších kontinentů co se koupěschopnosti a peněz týče. Jediný stát, který by v bohatství mohl konkurovat Evropě, se jmenuje Amerika. Evropa má také mnoho památek. Narodilo se zde také mnoho slavných lidí, mezi které patří třeba Karel IV., Julius Caesar nebo Albert Einstein.

Který stát je tedy nejlepší? Aby mohla být zodpovězena tato otázka, musíme si nejdříve napsat, co by měl ideální stát splňovat. Mezi předpoklady, které by měl mít ideální stát, patří například velké bohatství, jednoduchý jazyk, moře, hodně památek, zdravý vzduch a hezká příroda, dobré klima a další předpoklady.

Začneme obráceně. Napíšeme si pár států, ve kterých bychom rozhodně žít nechtěli. Já osobně bych rozhodně nechtěl žít třeba v Albánii, protože to je nejchudší stát Evropy. Dále mi nevoní třeba státy na severu, protože mají špatné klima, jelikož je tam urputná zima. Též bych nechtěl bydlet v Řecku, protože je extrémně zadlužené. Dobré podmínky pro život nejsou také na Balkánském poloostrově, protože je tam vysoká kriminalita.

Nyní si řekneme něco o zemích vhodných pro život. Mně se líbí třeba Velká Británie, protože je bohatá, má poměrně jednoduchý jazyk, moře, hodně památek a docela zdravý vzduch a hezkou přírodu. Klima je přijatelné, když vynecháme frekventované deště. Dále se mi líbí Lucembursko, protože to je snad jediný stát, který má nezaměstnanost pod pět procent, velmi veliké bohatství, jednoduchý jazyk, slušné množství památek, zdravý vzduch a hezkou přírodu a dobré klima. Jediné, co mu chybí, je moře. Dále mě zaujalo třeba Německo, protože je bohaté, má jednoduchý jazyk, moře, hodně památek, zdravý vzduch a hezkou přírodu a docela dobré klima.

Vítěz ale může být jen jeden, a proto za vítěze vyhlašuji Lucembursko. Lucembursko je sice jediný z těchto tří států, který nemá moře, ale zato je velmi bohatý a má překrásnou přírodu. Tomuto státu tedy dávám pět hvězdiček z pěti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama