Léto

1. února 2015 v 14:48 | Rock-Lee13 |  Roční období
Léto je druhé roční období, které střídá jaro. Je to doba velkého volna a urputných veder. Nastává tehdy, když je letní slunovrat.

Jaké jsou výhody a jaké jsou nevýhody tohoto ročního období? Typické pro léto je to, že v létě není zima, což znamená, že nám dává prostor pro koupání. Kde se můžeme koupat? Koupání je možné na koupalištích, plovárnách či v rybnících nebo řekách. Jaké jsou další výhody tohoto ročního období? Jak už jsem říkal v úvodu, léto je období lenochů, protože se v něm vyskytuje převážná část letních prázdnin a většina lidí toto roční období používá pro odpočinek, který si kryjí dovolenou. Také můžeme chodit na různé pikniky, protože není chladno a v chladnějších měsících léta i tábořit či chodit na hory. V tomto ročním období rostou i třešně, což je další sladká výhoda tohoto ročního období.

Jaké jsou nevýhody léta? V létě je možná až příliš vysoké horko a dusno. Hůř se dýchá. Tato nevýhoda není tak úplně nevýhoda, protože pro některé lidi to může být i výhoda (např. pro lidi žijící v subtropech a tropech). Vysoké teplo navíc může způsobit úpal, a proto je důležité nosit kšiltovky nebo jiné pokrývky hlavy.

Abych to shrnul. Léto má opravdu mnoho kladných stránek, které převažují nad nedostatky tohoto ročního období, a proto je to mé druhé nejoblíbenější roční období.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama