Legionář a gladiátor

2. února 2015 v 13:25 | Rock-Lee13
Kdo je to legionář a kdo je to gladiátor? Legionář je římský voják. Je to základní hodnost římského vojáka. Každý voják se může svojí pílí, odhodláním a tvrdou snahou vypracovat klidně až na centuriona. Gladiátor je člověk bojující v aréně pro pobavení publika.

Jaké jsou klady legionáře. Úmrtnost legionářů je daleko nižší než gladiátorů, což znamená, že se legionář může dožít vyššího věku. Legionáři měli pevně stanovený odchod do důchodu. Na odpočinek šli za pětadvacet let věrné služby. Měli docela dobrý důchod. Mohli obdržet různá vyznamenání. Mezi nimi bylo třeba zlatý věnec. Legionáři uměli daleko více spolupracovat než legionáři.

Gladiátor měl sice možná o něco kratší odchod do důchodu, který symbolizoval dřevěný meč, ale tito bojovníci určení pro pobavení publika byli daleko slavnější a věhlasnější než legionáři. Byli také silnější a rychlejší, avšak měli horší zbroj. Gladiátor není schopný spolupracovat na rozdíl od legionáře.

Kdo by v boji vyhrál? Gladiátor nebo legionář? Je pravda, že legionář má daleko lepší zbroj než gladiátor, ale rozhodně by vyhrál gladiátor, protože je trénovaný v boji muž proti muži.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama