Kočky VS psy

1. února 2015 v 17:05 | Rock-Lee13
Proč bychom si měli koupit psa a jaké jsou klady koček? O tom se zmíníme v této slohové práci. Řekneme si o přednostech, ale i nevýhodách těchto domácích mazlíčků.

Nejdříve si řekneme něco o psech. Pes je nejlepší přítel člověka, což se neříká jen tak nadarmo. Je daleko věrnější a lásku prokazuje daleko víc než kočka. Dokáže se i vycvičit a naučit spoustu povelů. Jeho schopností je i vyhnat nezvaného návštěvníka a dokáže sloužit lidem jako slepecký pes či policejní pes. Umí též aportovat a plavat. Naproti tomu mezi nevýhody tohoto domácího mazlíčka patří to, že se musí mýt, venčit a potřebuje se o něj daleko více starat než o kočky.

O psech jsme si toho už dost řekli, a proto si řekneme něco o kočkách. Mezi výhody koček patří to, že jsou bezesporu vznešenější než psi, protože se nepodřezují a nereagují na povely. Další výhoda koček spočívá v tom, že se sami čistí, nemusí se venčit, protože chodí na kočičí záchod a nemusí se jim tolik věnovat pozornost. Do nevýhod tohoto domácího mazlíčka patří rozhodně neochota učit se povelům, není svému páníčkovi tak moc věrný a nedokáže uhlídat dům, protože tento domácí mazlíček je plachý.

Abychom si to shrnuli, psy by si měli pořídit takoví lidé, kteří mají více času na svého domácího mazlíčka, policajti a slepci a kočka je vhodná pro méně starostlivé a ležérnější páníčky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama