Jednoruční meč, obouruční meč a meč bastard

1. února 2015 v 17:31 | Rock-Lee13 |  Zbraně a zbroje
Tato slohová práce bude pojednávat o jednoručním meči, obouručním meči a meči jménem meč bastard.

Nejdříve si řekneme něco o jednoručním meči. Jednoruční meč je meč do jedné ruky. Je lehčí než obouruční meč a než meč bastard. Dá se s ním rychleji máchat a sekat. Dá se kombinovat s dalším jednoručním mečem nebo se štítem. Mezi nevýhody jednoručního meče patří nižší poškození, které tímto mečem působíme a dosah.

O jednoručním meči jsme si už řekli, a proto si teď řekneme něco o obouručním meči neboli obouručáku. Obouruční meč má daleko větší dosah než jednoruční meč a poškození. Je ale těžší, což znamená, že se s ním dá pomaleji máchat a sekat. Nelze kombinovat s jinou zbraní nebo štítem, protože obě ruce jsou obsazené.

Nakonec si řekneme něco i o meči jménem meč bastard. Meč bastard je meč, který je napůl jednoruční a napůl obouruční, a proto může být v jedné ruce nebo v obou rukou. Je lehčí než obouruční meč, ale těžší než jednoruční meč. Dá se s ním docela rychle máchat a sekat, ale pomaleji než s jednoručním mečem. Dá se kombinovat s jinou zbraní nebo štítem, pokud máme dostatek síly. Tento meč způsobuje slušné poškození a má také dobrý dosah.

Zkušený bojovník s mečem samozřejmě dokáže bojovat, ale i bránit se s jednoručním mečem, obouručním mečem, avšak i mečem bastardem na dobré úrovni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama