Jaro

1. února 2015 v 14:47 | Rock-Lee13 |  Roční období
Jaro je roční období, které začíná 21. dubna a končí o tři měsíce později, a to začátkem léta. Toto roční období je nejlepší ze všech. Proč? O tom je právě tato slohová práce.

Jaro je část roku, které nemá ani vysokou teplotu ani nízkou. V tomto ročním období je ideální teplota, protože se otepluje a navíc se prodlužují dny. Je tedy proto ideální na procházky či túry a pro venkovní sporty (kromě lyžování). Je to také doba, kdy se velmi rychlým tempem přibližují letní prázdniny. Je to také období, kdy všechno kvete, protože začíná vegetační období rostlin v přírodě.

Jaro má ovšem i svoje nevýhody, mezi které patří rozmnožování hmyzu, které pro člověka není zrovna moc příjemné. Hlavně je důležité dát si pozor na klíšťata, které způsobují encefalitidu, proto by všichni lidé, kteří rádi chodí do přírody, měli používat vitamín B nebo se očkovat. Také má na svědomí mnoho dešťů a bouřek. Je to nejdeštivější období ze všech.

I přes svoje stinné stránky je jaro nejlepším ročním období ze všech, které dokáže zastínit i líné léto a zimu, kdy jsou Vánoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama