Jak zbohatnout - Od chudoby ke střední třídě

2. února 2015 v 13:48 | Rock-Lee13 |  Jak zbohatnout
Zbohatnutí je dlouhodobý a poměrně náročný proces, který může trvat několik let až desetiletí. V horším případě i několik generací. Tato slohová práce se bude snažit popsat nejefektivnější způsob k penězům.

Představte si, že jsme chudí. Máme jenom skromný dům a v něm jen ten nejpotřebnější nábytek a elektroniku. Jaký je první krok, abychom se dostali z této chudoby? Musíme mít kvalitní vzdělání. Na vzdělání si budeme vydělávat tím, že budeme pracovat jako dělník. Při této profesi budeme mít hodně přesčasů. O dovolené si uděláme kratší rekvalifikační kurz na dělníka a později se staneme předákem.

Peněz už máme dost, a proto můžeme studovat Obchodní akademii. Před tím ti ale seženeme práci, která je na principu jménem dohoda o pracovní činnosti. Na Obchodní akademii se budeme snažit mít dobrý prospěch, a to hlavně z ekonomických předmětů. Pokud tuto školu budeme zvládat, budeme navštěvovat nějaký cizojazyčný kurz. V druhém ročníku budeme navštěvovat německý a ve třetím německý i anglický. Ve čtvrtém ročníku žádný kurz navštěvovat nebudeme, abychom se pořádně soustředili na maturitu. Budeme dělat maturitu z toho, co nám půjde.

Po maturitě si seženeme nějaké solidní zaměstnání. Rozhodně nebudeme dělat úředníka, protože úředním má nízký plat. Budeme pracovat jako obchodní zástupce, prodavač nebo manažer.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jake Jake | 23. prosince 2015 v 21:32 | Reagovat

Vzdělání nemá na bohatství vlil. Kolik lidí sotva dokončilo základku a topí se v penězích ;)

2 Nigredo Nigredo | Web | 10. května 2017 v 15:22 | Reagovat

Řekl bych, že pokud máme dům, tak zas až tak chudí nejsme...Nebo mám jen možná jiná měřítka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama