Jak se správně učit

5. února 2015 v 16:44 | Rock-Lee13 |  Škola
Co je to vlastně učení? Učení je proces získávání vědomostí do hlavy, který je prováděn záměrně. Je to též proces osvojování nových schopností. Aby bylo učení efektivní, je dobré dodržovat těchto sedm jednoduchých rad.

Zaprvé, uč se málo, ale často! Učení hodně informací po dobu několika hodin je velmi neefektivní. Dobré je se učit tak půlhodinu až hodinu denně, ale zato každý den. Jeden den v týdnu si ale musíš vzít volno, aby došlo k regeneraci mozku i těla.

Zadruhé, neuč se den před písemkou či testem! Studium před písemkou či testem nebo dokonce pět minut před ní je velmi nebezpečné. Informace se sice možná naučíš, ale hned zase rychle odejdou. Uč se průběžně tři dny před písemkou či testem nebo delší dobu.

Zatřetí, dávej v hodině pozor a ptej se na to, čemu nerozumíš! V hodině se jenom soustřeď na výklad učitele, a pokud něčemu nerozumíš, ptej se.

Začtvrté, když se v jeden den učíš na víc předmětů, uč se pokaždé odlišný předmět! Tím mám na mysli, že pokud se učíš slovíčka třeba do angličtiny, neuč se potom slovíčka do němčiny. Jenom by se ti to pletlo. Uč potom něco úplně jiného, co se slovíčky vůbec nesouvisí.

Zapáté, dělej si výpisky a neuč se nazpaměť! Pokud je text příliš dlouhý, nemusíš se ho učet tak, jak je přesně napsaný. Dělej si z něho výcucky. Hlavně se nešprtej!

Zašesté, slovíčka se uč tak, že si je budeš psát a pořád si je opakovat! Tento způsob je velice efektivní. Také je vhodné si s nimi spojit nějaký příběh. Nejdříve se uč ty nejtěžší slovíčka, aby ses potom mohl těšit na lehké.

A zasedmé, neuč se před spaním! Učení před spaním může být pro někoho vyčerpávající. Je proto nutné se učit alespoň hodinu před spaním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama