Ideální zaměstnání - po absolvování Obchodní akademie

1. února 2015 v 14:01 | Rock-Lee13
Jaké je vhodné povolání po dokončení tohoto ekonomického oboru? Musí to být taková profese, ve které uplatníme nabyté dovednosti, mezi které patří například umění podnikat, zbožíznalství, účetnictví, ekonomie či ekonomika nebo jazyky.

Nejvíce obvyklá práce, kterou můžeme získat po dokončení naší školy je účetní. Je toto povolání pro nás vhodné? Toto povolání je vhodné pro ty, co umí dobře účetnictví a trochu ekonomiku. Nemusí dobře umět jazyky. Také budoucí účetní musí dobře zvládat matematiku a hospodářské výpočty. Povinností účetního je být puntičkář.

Další vhodné povolání je povolání úředník. Jaké jsou náležitosti úředníka? Povinností úředníka je být pečlivý při vyplňování formulářů, proto je vhodné pro flegmatiky. Úřadující zaměstnanec musí ovládat dobře cizí jazyky a umění správné komunikace. Též je nezbytná ovládat alespoň základy etikety.

Povolání, jehož hlavní pilíř je zbožíznalství, se jmenuje prodavač. Toto povolání vám může vynést malé až velmi vysoké částky, které záleží na vašem úspěšném prodeji. Musíte velmi dobře ovládat cizí jazyky a výřečnost. Nesmíte se nechat ošidit a být prozíravý. Prostě nesmíte skočit na lep. Rozhodně vám neuškodí, pokud budete ještě umět základy počítání.

Jaké vedlejší povolání si můžete vybrat? Můžeme si vybrat třeba práci jménem investor. Abyste mohli vykonávat tuto práci, musíte velmi dobře ovládat počty, dokázat předpovídat budoucnost a umět handlovat. Také musíte překousnout, že můžete i něco ztratit. Toto přivydělávání můžete využít i při studiu. Jediné co potřebujete, je kapitál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama