Ideální vedoucí

7. února 2015 v 19:32 | Rock-Lee13 |  Ideální povolání
Jaká by měla být osoba, která vede svůj tým k úspěchu a dohlíží na ně? O tom bude tato úvaha?

Možná to bude z mé strany znít trochu jako sexismus, ale správný vedoucí by měl být jedině muž. Proč? Protože mezi muži je více vůdcovských typů než u žen. Ženy by měly být v role vůdce pouze tehdy, pokud se jedná o školství (učitelky jsou lepší než učitelé). Mezi hlavní vlastnosti kvalitního vedoucího řadíme zodpovědnost, optimismus, síla vůle a také důvěra. Vedoucí musí nést zodpovědnost za tým, ale také dobře ví, že nemůže zaměstnance pořád kontrolovat, ale důvěřovat jim. Též musí být vedoucí optimista a mít silnou vůli. To jsou hlavní vlastnosti ideálního vedoucího.
V dalším odstavci budeme mluvit o vhodném vzhledu. Ideální pro manažery je sako, kravata a kvalitní boty. Též je vhodné výbavu vedoucího doplnit o klobouk, nikoliv kšiltovku.

A co kvalifikace? Vedoucí nemusí být překvalifikovaný, ale musí umět dobře vézt. Dobré je znalosti vedoucí doplnit o cizí jazyky a rétoriku neboli výřečnost.

Na závěr bych chtěl dodat, že toto je pouze můj názor. Každý si ideálního vedoucího může představovat jinak. Určitě se ale všichni shodneme na tom, že správný vedoucí by měl umět vézt zaměstnance.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama