Ideální účetní

7. února 2015 v 19:25 | Rock-Lee13 |  Ideální povolání
Jaký by měl být ideální účetní? Před vyslovení odpovědi na tuto otázku je nutné si nejdříve říct, kdo to účetní vlastně je. Účetní je zaměstnanec střední úrovně pracující v oboru finance a obchod nebo administrativa. Tento pracovník má na práci účtování.

V druhém odstavci si řekneme, jaké náležitosti by měl mít nejlepší účetní. Účetní je velmi zodpovědná profese vyžadující přesnost, a proto by účetní měl být přesný a zodpovědný. Drtivá většina účetních jsou puntičkáři, což znamená, že účetní by měl být puntičkář. Další důležitou vlastnost pro úspěšného účetního je neomylnost. Účetní nesmí udělat chybu, jelikož pokud udělá chybu, musí firma zaplatit pokutu, což není dobré pro hospodaření podniku. Také nesmí být pomalý, protože pomalí zaměstnanci jenom zdržují tempo růstu firmy. To jsou hlavní vlastnosti, které by měl mít účetní.

Další odstavec se nebude týkat charakteru účetního, ale jeho kvalifikace. Zaměstnanec, který zpracovává účetnictví, musí mít alespoň středoškolské vzdělání, umět práci na počítači a umět jazyky. Škola by měla být obchodního zaměření, do ovládnutých počítačových programů by měli patřit balíček Microsoft a do hlavních znalostí jazyků účetního by měli patřit bezesporu angličtina a němčina.

Dále se budeme bavit o vhodném oblékání. Účetní musí reprezentovat firmu, a proto by měl mít čisté sako nejlépe v černé barvě a kožené boty. Oblekovou výbavu je dobré doplnit o klobouk, ale je možné chodit i bez klobouku.

To je vše, co správný účetní musí mít v hlavě i na těle. Je to ovšem pouze můj názor a existují i lepší názory. Toto je pouze má zkušenost o tom, jak by měl správný účetní vypadat. Pro zvládnutí tohoto povolání je ale nejdůležitější mít silnou vůli a velkou dávku energie a píle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama