Ideální okno

1. února 2015 v 15:40 | Rock-Lee13 |  Zbožíznalství
Co to je okno? Okno je otvor ve zdi různých tvarů. Může nabývat tvar obyčejného obdélníku či čtverce, ale i tvar kosočtverce a dalších tvarů. Jeho účel je zajistit světlo do domu a chránit nás před zimou. Jak by mělo vypadat ideální okno a z jakého materiálu by mělo být vyrobeno? O tom bude tato slohová práce.

Okno by mělo být dvojité, protože tím se ušetří teplo a tím pádem i peníze. Dále by mělo mít rolety nikoliv závěsy.

Z jakého materiálu by mělo být? Existují dva hlavní typy materiálu vhodné pro okna, mezi které patří plast a dřevo. Jaké jsou výhody plastu a dřeva? Plast je o něco levnější a účinnější. Také má lepší zvukovou izolaci a lépe se s ním ovládá. Naproti tomu dřevěná okna mají vyšší životnost (při správné údržbě) a lépe se opravují. Mezi nevýhody plastových oken patří bezesporu o trochu nižší životnost a to, že jdou velmi těžko opravit. Na druhou stranu dřevěná okna mají těch nedostatků víc. Patří mezi ně horší údržba a jsou značně dražší. Dále mají pouze průměrnou tepelnou a hlukovou izolaci a ovládá se s nimi o trochu hůř než s plastovýma.

Sečteno a podtrženo plastová okna jsou lepší pro typ lidí, kteří mají rádi úspory a dřevěná okna jsou vhodnější pro skupinu lidí, kteří mají rádi tradiční vzhled a jsou konzervativnější, což znamená, že nemají rádi změny.

Existuje ještě jeden typ oken. Jsou to hliníková okna, která jsou ještě lepší než plastová, ale jsou moc drahá. O těch budu psát v jiné slohové práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama