Ideální gauč

1. února 2015 v 17:40 | Rock-Lee13 |  Zbožíznalství
Co je to gauč? Gauč neboli pohovka je většinou čalouněný nábytek, který slouží k sezení, odpočinku a někdy i ležení a spaní.

Jak by měl být vlastně ideální gauč? Měl by být takový, aby vyhovoval co nejširšímu spektru zákazníků a nebyl příliš drahý.

Nejdříve začneme povrchem. Gauč by měl mít takovou barvu, aby se líbil cílenému zákazníkovi a nebyli na něm vidět nečistoty. Bílou tedy nedoporučuji. Z jakého by měl být materiálu? Měl by být z odolného materiálu, který něco vydrží a zároveň omyvatelného. Vzhled gauče by se měl přizpůsobit místnosti, kde se nachází. Tím mám na mysli, že se například rustikální gauč nehodí do moderního obývacího pokoje.

Jaká by měla být velikost gauče? Velikost gauče by měla být taková, aby se na ní vešli všichni členové rodiny. Pokud ovšem rodina má i křeslo, může mít o jedno místo méně. Dále nesmí gauč blokovat obývací pokoj, což znamená, že nemůže být nadměrně veliký.

Po velikosti na řadu přirozeně přichází vlastnost, které s velikostí souvisí. Jmenuje se váha. Váha není příliš důležitá, protože gauč se obvykle nepřemísťuje. Potřebná je jen tehdy, pokud se rodina často stěhuje. Tehdy je velmi důležitá, a proto masiv cestovatelům nedoporučuji, protože je těžký.

Dále se budeme bavit i o bonusových funkcích. Dobré je, pokud gauč zároveň slouží jako postel, takzvaně je rozkládací. Rozkládací gauč má tu výhodu, že může sloužit jako postel pro dalšího spáče, který může být například kamarád či kamarádka nebo nějaký příbuzný.

Nakonec se budeme bavit o ceně. Cena není příliš důležitá, protože gauč je trvalý. Není to zboží, které se spotřebuje jednorázově. Jedná se o drobný hmotný majetek. Není tedy příliš důležité, kolik stojí, ale jaká je kvalita a velikost gauče. Pokud však cílený zákazník nemá příliš peněz, měl by nakoupit gauč ve slevě, v bazaru nebo na různých slevových portálech. Také je vhodná aukce nebo koupě od svých příbuzných či známých.

Na závěr bych chtěl dodat, že každý člověk by si měl vytvořit svůj názor na ideální gauč. Tento sloh má sloužit jen jako návod, jak vybrat správný gauč. Pokud chceme ale přesnější a podrobnější informace, musíme se zeptat odborníka na nábytek nebo přímo na sedací nábytek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama