Ideální dovolená

3. února 2015 v 14:57 | Rock-Lee13
Jaká je ideální dovolená? Existují celkem tři hlavní typy dovolené, mezi které patří dovolená na pláži, pobyt v horách (lyžování) a túra. V této úvaze si každou podrobně rozepíšeme a řekneme si o jejích výhodách, ale i záporech.

Začneme dovolenou pro lenochy, která se jmenuje dovolená na pláži. Hlavní výhoda tohoto druhu dovolené spočívá v tom, že má mnoho možností. Můžeme se opalovat, stavět hrady, plavat nebo provozovat různé vodní sporty. Dále na pláži třeba můžeme hrát například volejbal. Další výhoda je ta, že nám na této dovolené není zima, jelikož je teplo. Neváhoda tohoto druhu dovolené je vysoká cena.

Dále budeme mluvit o pobytu v horách. Na horách se lyžuje. Lyžování zlepšuje fyzickou kondici, což znamená, že pak máme lepší zdravotní stav. Dále je dobrá pro ty, kteří se rádi hýbou. Nevýhoda lyžování je taková, že ho lze provozovat jen tam, kde je vysoká zima, takže teplomilní lidé si ho neužijí. Po stránce cenové se tato dovolená řadí mezi nadprůměrně drahé. Hlavní nevýhoda lyžování je ale ta, že v České republice jsou nízké hory.

Nakonec si řekneme něco o mé oblíbené dovolené, která se jmenuje túra. Túra je sport, který je velmi dobrý a vhodný pro lidi, co přímo zbožňují pohyb. Při túře také můžeme stanovat nebo si povídat, což třeba při lyžování nejde (kvůli vysoké rychlosti). Hlavní výhoda této dovolené je cena. Cena je velmi nízká ne-li žádná. Při túře se platí jenom za kvalitní boty, které nemusí stát více než tisíc korun (pokud jsou ve slevě). Nevýhoda této dovolená je ta, že ji nemohou provozovat lidé, kteří jsou obézní. Pokud by ji provozovali, mohli by dostat infarkt.

Sečteno a podtrženo. Nejlepší dovolená je túra, na druhém místě stojí dovolená na pláži a na třetím místě se umístily hory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama