Domov

7. února 2015 v 19:41 | Rock-Lee13
Co je to domov? Domov je obecně místo, kam se vracíme po práci. Je to místo, kde na nás někdo čeká a kde máme své útočiště.

Pro každého ale slovo domov znamená něco jiného. Pro normálního člověka slovo domov znamená jeho dům či byt. Pro gladiátora to je zase aréna. Důchodce má domov zase v podobě domova důchodců neboli starobince nebo domovu svých dětí.

Jak bychom ale měli pečovat o místo, kde bydlíme? Měli bychom se o něj hezky a pečlivě starat, uklízet v něm, zametat a vůbec udržovat ho v pěkném stavu.

Měli bychom si dát ale pozor na jednu věc. Pokud je dům hezký, a tak jak na povrchu, tak i uvnitř, jeho krása je zcela zbytečná, pokud jeho okolí je ošklivé, a proto se říká, že hřebík, který vyčnívá nad ostatní, by se zase měl zpátky zatlouct tam, kam patří.

Domov je též pro všechny jejich vlast. O svoji rodnou zemi bychom se měli starat tak, jako se stará maminka o své miminko. Pokud si nebudeme vážit své domoviny, může se zase snadno stát, že naším domovem se stane strom a jeskyně (společnost se vrátí do pravěku).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama