Dějepis VS zeměpis VS přírodopis

5. února 2015 v 17:13 | Rock-Lee13 |  Škola
Tyto předměty toho mají mnoho společného. Mezi společné znaky patří například to, že končí na slabiku "pis" nebo také to, že všechny tři předměty se učí od 6. třídy základní školy.

Který předmět je tedy nejdůležitější? Nejvíce potřebný předmět je ten, který nám toho do života nejvíce dá a je nejvíce prospěšný.

Nejdříve začneme dějepisem. Dějepis má nás naučit dějiny našeho národa, ale i jiných zemí. Učí prostě dějiny obecně. Co nám tento předmět přináší? Dle mého názoru nic. Jediné, co nám tento předmět přináší je to, že když půjdeme do vybrané společnosti, budeme se moci bavit o kultuře.

Dějepis tedy byl vyřazen ze soutěže o nejlepší předmět, a proto se v dalších odstavcích budeme bavit o zeměpisu a přírodopisu.

Začneme přírodopisem. Přírodopis zahrnuje užitečné, ale i nepříliš užitečné informace. Mezi užitečné informace patří například znalost lidského těla, mykologie nebo znalost rozlišení zlata od kočičího zlata. Přírodopis je tedy velmi důležitý předmět pro ty, kteří chtějí žít zdravě a pro houbaře. Abych ale mohl říct, který z těchto dvou předmětů je lepší, musíme si také říct něco o zeměpisu.

Zeměpis je předmět, který nám předává znalosti hlavně o mapách. Díky zeměpisu se neztratíme, protože nás učí kartografii. I když je pravda, že zeměpis nám dává spousty nepotřebných informací, mezi které patří například znalost kartografie světa.

Který předmět je tedy nejdůležitější? Já si myslím, že oba tyto předměty jsou velmi důležité, a proto se budou dělit o první místo. Na pěkném druhém místě je dějepis, který obdržel stříbrnou medaili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 1. října 2015 v 15:29 | Reagovat

Nemyslím si, že je dějepis nedůležitý. Neví, jaké jsi měl učitele, ale jeden z těch mých mě naučil, že nesmíme dopustit, aby se dějiny opakovaly. Proto je také dobré je znát. Za mě tedy vyhrává dějepis, na druhém místě je zeměpis, protože se v něm můžeme dozvědět o zajímavých místech, a já jsem například i přišla na to, jak pracovat s buzolou. Přírodopis je nespíš také důležitý, ale já k němu nemám vztah.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama